Vēsture un raksti

Atdzimšana Āfrikas ciematā Nīsna /Knysna/ pēc postoša mežu ugunsgrēka

Wednesday, October 3, 2018

Atdzimšana Āfrikas ciematā Nīsna /Knysna/ pēc postoša mežu ugunsgrēka

2017. gada jūnijā neparasti sausās vasaras dēļ neliels ugunsgrēks, izcēlies Dienvidāfrikas Nīsnas ciemata rajonā, ātri izplatījās un praktiski iznīcināja šo apdzīvoto vietu. Septiņi cilvēki gāja bojā, un vairāk nekā 1000 māju un uzņēmumu nodega, atstājot bez pajumtes gandrīz 10 000 cilvēku.

Daniels Henesijs /Daniel Hennessey/, mēbeļu fabrikas Timber Village īpašnieks Nīsnā, arī cieta šajā ugunsgrēkā.
„Tas notika 6. jūnijā; ugunsgrēks izcēlās aptuveni 10 no rīta un plosījās līdz pulksten četriem pēcpusdienā,” atceras Daniels. „Pūta spēcīgs vējš. Uguns bija iesvēlusi jau rīta agrumā, taču domājām, ka esam drošībā, jo starp ugunsgrēka vietu un ciematu atradās lagūna. Galu galā uguns pārsviedās pāri upei un visu ciematu apņēma liesmas.”

Nīsna un tās apkārtne ir slavena ar saviem bagātajiem koksnes resursiem. Visā dienvidu zemesraga teritorijā sastopamas priežu plantācijas. Daudzo mežu un spēcīgā vēja dēļ, kura ātrums todien pārsniedza 90 km/h, uguns izplatījās ļoti strauji.  „Temperatūra pārsniedza 2000 grādus,” stāsta Daniels. „Manam automobilim izkusa stikli.”
Ugunsgrēks praktiski iztukšoja ciematu, taču Daniels un viņa komanda nezaudēja dūšu. Jau nākamajā rītā viņi sāka attīrīt platību no apdeguļiem un atkritumiem, ko aiz sevis bija atstājis ugunsgrēks.

Jau dažu nedēļu laikā ciemats sāka atjaunoties. Projektā, kas atjaunos dzīves ierasto gaitu, piedalās vietējie iedzīvotāji un jauna Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārta.„Šī projekta mērķis ir palīdzēt vietējiem iedzīvotājiem sastrādāt kokmateriālus un no tiem uzbūvēt jaunas mājas,” paskaidro Daniels.

Viena no pirmajām kokzāģēšanas iekārtām, ko jebkad Āfrikā pārdevis uzņēmums Wood-Mizer, parādījās tieši šeit, Nīsnas ciematā, pirms dažiem gadiem. Labās savstarpējās attiecības ar Nīsnu ļāva uzņēmumam Wood-Mizer iesaistīties glābšanas darbos pēc ugunsgrēka.Daniels paskaidro, ka šobrīd Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārta darbojas infrastruktūras atjaunošanas labā ciematā. Kad ciemats būs pilnībā uzcelts no jauna, kokzāģēšanas iekārta tiks darbināta koksnes apstrādes uzņēmumā. Šis projekts vieš cerību ikvienā Nīsnas iedzīvotājā.

Etjēns Nažels /Etienne Nagel/, Wood-Mizer Africa pārstāvis, atbalsta Timber Village projektu. „Mūsu mērķis – uzlabot cilvēku dzīvi Āfrikā un kaut nedaudz mainīt situāciju,” viņš dalās pārdomās. „Uzskatām, ka uzņēmumam Wood-Mizer ir ļoti svarīgi būt ne tikai lentzāģēšanas iekārtu ražotājam, bet arī faktiski piedalīties ļaužu dzīves līmeņa uzlabošanā.”

Wood-Mizer kopā ar labdarības organizācijām no visas Dienvidāfrikas ir nosūtījis Nīsnai pārtikas produktus, pirmās palīdzības preces un ūdeni, lai palīdzētu iedzīvotājiem atjaunot savu dzīvi. Izpostītais ciemats atkal pārvēršas vietā, kur atdzimst cerība uz labāku nākotni.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.

PARAKSTĪŠANĀS JAUNUMU SAŅEMŠANAI

Newsletter

Patika raksts? Abonējiet un nepalaidiet garām iespēju saņemt tādus rakstus un Wood-Mizer jaunumus. Sūtījumus saņemsiet reizi mēnesī.

Pieteikties