Jaunumi

Wednesday, April 4, 2018

Interesants projekts no ASV: antīka garāža Ford auto muzejam

Amerikas Ford automobiļu klubs Ričmondā, Indiānas štatā, uzcēlis muzeju 20. gadsimta sākuma koka garāžas veidolā.

Tiek uzskatīts, ka amerikāņu automobiļa Ford modelis T, ko uzņēmums Ford Motor ražoja no 1908. gada līdz 1927. gadam, „pasauli nostādīja uz riteņiem”.  Tas ir pirmais vieglais automobilis pasaulē, kas kļuva pieejams parastajiem amerikāņiem: tā izlaišanas brīdī sākotnējā cena bija ap 850 dolāriem un dažu gadu laikā pazeminājās līdz 350 dolāriem. Kaut kas tāds bija iespējams, pateicoties Henrija Forda inovatīvajai pieejai automobiļu ražošanai, kas tika balstīta uz konveijera darbības montāžu. Pavisam kopā tika izlaisti 15 miljonu automobiļu Ford T.

2017. gada vasarā vairāk nekā 5000 apmeklētāju – turklāt vairums no viņiem savos restaurētajos automobiļos Ford Т – ieradās uz svinīgo muzeja un izglītojošā centra atklāšanu. Un šis muzejs ir iekārtots… antīkā koka garāžā, kas izskatās tā, it kā būtu izkāpusi no retro fotogrāfijas!

Viens no kluba biedriem, Dens Konders, Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārtas īpašnieks, stāsta par šī muzeja celtniecību.

„Kad tika pieņemts lēmums izveidot darba garāžu-darbnīcu, kurā jebkura vecuma cilvēki varētu mācīties, kā vadīt, remontēt un atjaunot senos automobiļus, mēs sākām domāt: kā būtu, ja uzceltu antīku koka garāžu, kādas tās izskatījās 1900. gados, tādējādi radot īstenu tā laika sajūtu?”

„Mēs veicām pētījumus un noskaidrojām, kāda bijusi garāža gadsimta sākumā,” turpina stāstīt Dens. Viņš piedāvājies sazāģēt baļķus ar savu kokzāģēšanas iekārtu Wood-Mizer LT40 un sagatavot zāģmateriālus garāžas celtniecībai.

Projekts ir ildzis apmēram gadu. Desmitiem brīvprātīgo ir palīdzējuši Denam pievilkt baļķus, pārnēsāt dēļus, frēzēt zāģmateriālus un būvēt garāžu.

Tagad Amerikas Ford T automobiļu kluba muzejs Ričmondā izskatās tā, kā 1900. gadu sākuma fotogrāfijās. Pie sienām piekarināti senie automobiļu remonta instrumenti, un apmeklētāji ierodas no visas valsts, lai izzinātu diženāko automobili Amerikas vēsturē.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.