Jaunumi

Friday, June 1, 2018

Interesants somu projekts: milzīga sauna uz salas Helsinkos

Pateicoties Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārtai ar garo statni, somu kokapstrādes uzņēmums uzvarēja konkursā, saņēma finansējumu un piedalījās lielas saunas būvniecībā Suomenlinnas salā Helsinkos.

Uzņēmums Hirsityö Heikkilä nodarbojas ar kokapstrādi Somijas vidienē. Tā īpašnieki Martti, Ilkka un Johanness Heikkiles iet sava tēva pēdās – viņš bija tas, kurš 1995. gadā iedibināja ģimenes biznesu. Apgriezieni strauji kāpj un 2016. gadā pieauguši četrkārtīgi. Pasūtījumi birst no visām pusēm, un katru reizi brāļi Heikkiles rada sava aroda mākslas darbu, piemēram, vasarnīcu, māju vai klēti. 2016. gadā uzņēmums Hirsityö Heikkilä īstenoja vienu no saviem grandiozākajiem projektiem, proti, Suomenlinnas salā uzbūvēja saunu, kuras platība – aptuveni 200 m2.

Saunas arhitekts – valsts un starptautisku prēmiju laureāts Anssi Lassila. Atbilstoši iecerei saunas ēku veido divi nodalījumi – vīriešiem un sievietēm –, kuros ietilpst ap 20 cilvēkiem. Pirts atrodas apakšējā stāvā, savukārt no augšējā paveras brīnišķīgs skats un izeja uz jūru.

2015. gada rudenī Johanness Heikkile izsūtīja savu koka būvmateriālu ražošanas un saunas būvniecības pakalpojumu komercpiedāvājumu. Dažas dienas vēlāk uzņēmumu Hirsityö Heikkilä izvēlējās kā projekta izpildītāju.

Brāļi Heikkiles sāka atbilstošu kokmateriālu izvēli un iepirka 166 kubikmetrus līdz 10 m garu baļķu. Pēc tam baļķi sagarināti 180 mm biezos pusbaļķos un nogādāti vietējā kaltē. Kokmateriāli žuva apmēram mēnesi. Saunas salikšana notika Hirsityö Heikkilä ražošanas laukumā, kur tika izveidots pamatu makets (20 х 8,5 m). Saunas būvniecība tika pabeigta 2016. gada maijā. Vispirms tika salikts, tad iezīmēts un pārvešanai uz Suomenlinnas salu izjaukts vairāk nekā 220 m2 iekšējo sienu; salā saunu salika atkārtoti un paveica apstrādi līdz galam.

Uzņēmumam Hirsityö Heikkilä veicās ar to, ka viņu rīcībā bija Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārta ar statnes pagarinātāju, ar kuru attiecīgi iespējams sazāģēt garus baļķus, kas tik nepieciešami saunas konstrukcijā. Ar tradicionālo ripzāģi šāda projekta īstenošana būtu neiespējama.

„Izmantojot lentzāģa iekārtu, mēs iegūstam kvalitatīvu kokmateriālu un varam sazāģēt baļķus, kuru diametrs ir līdz 1 m un garums – līdz 14 m,” stāsta Johanness. „Mūsu gadījumā tas ievērojami atvieglo darbu, jo mēs izvēlamies vēl augošus kokmateriālus un paši tos apstrādājam.” Turklāt savas kokzāģēšanas iekārtas esamībai bija pozitīva ietekme uz finansējuma saņemšanu lauku rajonu attīstības programmas ietvaros.

Līdz ar to uzņēmuma Hirsityö Heikkilä darījumdarbībā vērojams kāpums, un brāļi Heikkiles turpina nodarboties ar sarežģītiem projektiem un izgatavot saviem pasūtītājiem elpu aizraujošus darinājumus no koka.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.