Jaunumi

Itāļu kokapstrādātājs atradis veidu, kā gūt vairāk peļņas no katra baļķa

Wednesday, November 21, 2018

Itāļu kokapstrādātājs atradis veidu, kā gūt vairāk peļņas no katra baļķa

Ja dosities no Venēcijas Alpu virzienā, aptuveni pēc divām ceļā pavadītām stundām jūs būsit Marko Markantes darbnīcas apkārtnē. Marko bizness, pirmkārt, ir tradicionālā malkas gatavošana, ko viņa tēvs aizsācis gandrīz pirms 30 gadiem. Tomēr, ņemot vērā, ka laiki mainās, Marko ir atradis veidu, kā savu produkciju dažādot, tātad arī atrast jaunus klientus un kāpināt peļņu.


Kad viņa tēvs uzsāka savu darbību, viņš nodarbojās tikai ar mežmateriālu un attiecīgi malkas sagatavošanu. Stājoties uzņēmuma vadībā, Marko ātri saprata, ka ienesīgums ir neliels un jāizdomā kāds līdzeklis, lai to paaugstinātu, vienlaikus mazinot biznesa risku.


Risinājums atradās, kad viņš 2011. gadā ceļoja pa ASV un Kanādu.

„Tur es pirmo reizi ieraudzīju Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārtu LT15 darbībā un uzreiz sapratu, ka ar šo darbmašīnu mēs varēsim izvērst produkcijas sortimentu un piedāvāt jaunus pakalpojumus,” stāsta Marko.


„Kādēļ tieši Wood-Mizer? Tādēļ, ka, manuprāt, šī kokzāģēšanas iekārta spēj veikt to, kas man vajadzīgs. Tā ir profesionāļiem paredzēta kompakta funkcionāla iekārta, kas zāģē baļķus diametrā līdz 70 centimetriem un garumā līdz 8 metriem, turklāt arī iekārtas statne ir 8 metrus gara, ko veido atsevišķas sekcijas. Lai zāģētu tik garus baļķus, pie tradicionālās kokzāģētavas jābūt 16 metru garam sliežu ceļam, toties Wood-Mizer tehnoloģija ir visai pārdomāta: caur zāģēšanas mehānismu nepārvietojas vis baļķis, bet gan zāģis gar baļķi.”


„Es apsvēru arī citu zīmolu kokzāģēšanas iekārtas, taču Wood-Mizer bija labākā cenas un funkcionalitātes attiecība tirgū. Šī kokzāģēšanas iekārta ideāli der darbos, ko veicam savā uzņēmumā, un tā nodrošina slavējamu zāģēšanas precizitāti. Varu izzāģēt 1,5 mm biezu un 8 metrus garu kokmateriālu, un Wood-Mizer to paveiks ar precizitāti līdz 1 mm visā dēļa garumā.”


„Ar Wood-Mizer iekārtu es pilnībā īstenoju savas idejas kokapstrādē. Visi zāģmateriāli, ko redzat manā darbnīcā, – sijas, dēļi, plāksnes – sagatavoti ar manu iekārtu LT15. Tas man sniedzis iespēju gūt panākumus. Koksne, ko tradicionālie kokzāģētāji noraida, jo nav izdevīgi tādu apstrādāt, pie manis nesagādā nekādas problēmas – varu to izmantot, piemēram, palešu ražošanā!”


„Savu lēmumu par Wood-Mizer iekārtas iegādi es pamatoju ar to, mūsu reģionā baļķu cena ir aptuveni 100 eiro par vienu kubikmetru. Savukārt, sagarinot baļķus dēļos, cena pieaug līdz 400 – 450 eiro par vienu kubikmetru. Es runāju par lapu kokiem. Tieši šī iemesla dēļ mēs uzsākām kokzāģēšanu un ieviesām Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārtu.”


„Koka galdi, lampu kājas, soliņi, koka krēsli atkal atgriežas modē. Tā mums ir laba izdevība gūt vairāk peļņas no katra baļķa,” apliecina Marko. Pievienojot kokzāģēšanas darbību, uzņēmums ir papildinājis savas produkcijas un pakalpojumu sortimentu un iegājis jaunos tirgos, būtiski paplašinot savu klientu bāzi. Tagad Marko papildus mežmateriālu gatavošanai piedāvā malkas tirdzniecību, arborista pakalpojumus un, protams, zāģmateriālus atbilstoši klientu specifikācijām.

Autore: Мartina Valentini, Greenpress Media

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.