Jaunumi

Thursday, July 19, 2018

Koka trauku darināšana: itāļu ģimenes biznesa pieredze

Pereti ģimenei koks ir būtisks dzīves elements. Kā ūdens vai gaiss. Tas ir izejmateriāls, ar kuru viņi strādā ilgāk nekā pusgadsimtu. Itālijas Valstronas ielejā uz ziemeļiem no Pjemontas daudzus simtus gadu tiek darinātas koka karotes. Šo vietu tā arī sauc – „Karošu ieleja”. Ražošana ir ļoti konservatīva, lai neteiktu „arhaiska”, tomēr arī tā izrādījusies uzņēmīga pret globālām ekonomiskām pārmaiņām. Visādā gadījumā mūsdienīgās Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārtas LT20 parādīšanās Pereti ģimenei ir ļāvusi sajust atšķirību, cik lielā mērā jaunais darba veids ir efektīvāks un konkurētspējīgāks.

Norisa Pereti, uzņēmuma Fra.Per.Legno līdzīpašniece, kurā strādā arī viņas brāļi Sandro un Ecio (firmas nosaukums ir itāliešu vārdu Fratelli Peretti Legno – „Brāļu Pereti koks” – akronīms), stāsta: „Mēs visi trīs esam dzimuši šajā ielejā. Esam ieelpojuši svaigi sazāģēta koka smaržu kopš savām pirmajām dzīves dienām. Esam auguši, vērojot, kā mūsu vecāki vada ģimenes biznesu. Taču pēdējos gados esam kļuvuši liecinieki arī globālām pārmaiņām tirgū. Senāk Valstrona bija mazā Ķīna. Katrā pagrabā bija darbnīca, kurā darināja koka karotes. Tolaik vairāk domāja par daudzumu, ne par kvalitāti. Pēc tam krīzes un ārvalstu konkurences dēļ situācija mainījās. Un tas savukārt noteica mūsu attīstības vektoru.”

Izvēle, kuras priekšā bija nokļuvusi šī ģimene, bija nežēlīga. Līdz krīzei ielejā strādāja 300 uzņēmumu, šobrīd – ne vairāk par trīsdesmit. „Tie ir uzņēmumi, kuri, tāpat kā mēs, saprata, ka jākāpina produkcijas kvalitāte, jāpilnveido prezentēšanas paņēmieni un jāpaplašina sortiments.”

Protams, arī Fra.Per.Legno vēsturē ir bijuši savi grūtību brīži: „Bizness sabruka gandrīz stundas laikā: neviena pasūtījuma, nevienas e-pasta ziņas, fakss klusē. Par laimi, mums bija stabils pamats, un šodien mums tikpat kā nav produkcijas rezervju noliktavā.”

No neizbēgama kraha šo ģimenes firmu glāba viens svarīgs lēmums: „Sava Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārta – lūk, kas mūs padarīja konkurētspējīgākus cenas ziņā, jo mēs vairs nepasūtām zāģmateriālus no citiem. Tas cēla mūsu neatkarības līmeni, kā arī produkcijas kvalitāti.”

Tagad Fra.Per.Legno produkcija ir dažādota – tās ir ne tikai karotes, bet arī koka bļodas, šķīvji, griežamie dēlīši, trauki, dekoratīvi priekšmeti. Ir interjera priekšmeti, kas pilnībā darināti ar rokām un apgleznoti, izmantojot pirogrāfiju vai dabīgās eļļas krāsas. Visus šos priekšmetus vieno uzmanība pret kvalitāti un drošumu.

Dažādošana kļuva iespējama tādēļ, ka Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārta lieliski sazāģē jebkura veida koksni. „Mēs izmantojam dažādus kokus,” paskaidro Norisa. „Dižskābardi, ķirsi, alksni, kļavu, osi, valriekstu. Tie var būt baļķi no Šveices vai no tuvējā meža. Wood-Mizer iekārta – pirmais posms mūsu produkcijas kvalitātes nodrošināšanā, taču tas piešķīris maksimālu pielāgojamību arī mūsu ražošanai, nemaz nerunājot par ražošanas izmaksu ietaupījumu, kam šajā ziņā šai iekārtai nav līdzinieku. Tā ir ļoti efektīva iekārta, kas pilnībā mainījusi mūsu ģimenes biznesu.”

Autore: Martina Valentini, GreenPress EnvironmediaPrint

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.