Jaunumi

Praktiski padomi, kā uzlabot zāģlentes darbību

Wednesday, August 8, 2018

Praktiski padomi, kā uzlabot zāģlentes darbību

Baļķu sazāģēšana ar Wood-Mizer lentzāģi nodrošina iespēju iegūt gludus, precīza izmēra zāģmateriālus. Tiesa, ir vairāki faktori, kas būtu jāņem vērā, lai sasniegtu vislabākos rezultātus. Regulāras iekārtas tehniskās apkopes, zināšanas par lentzaģa pareizas izmantošanas nosacījumiem, kā arī uzmanības pievēršana atsevišķām niansēm var palīdzēt jums izvairīties no priekšlaicīgas zāģlentes pārtrūkšanas vai nelīdzena iezāģa.

Netīru baļķu zāģēšana noved pie ātras zāģlentes notrulināšanās; attiecīgi samazinās arī zāģmateriālu kvalitāte. Mēs rekomendējam pirms zāģēšanas attīrīt baļķus ar drāšu birstes palīdzību, vai arī lentzāģim uzstādīt mizotāju.

No sākuma zāģlnetei ir jāgriežas kokā vienmērīgi un lēni, vēlāk, ja nepieciešams, ātrumu var palielināt. Lai nodrošinātu taisni iezāģi, Zāģlentes rotācijas ātrumam ir jābūt maksimāli augstam. Taču jāņem vērā, ka zāģgalvas padeves ātrumu ietekmē koksnes blīvums. Mīkstās koku sugas pēc savas struktūras ir šķiedrainas, tāpēc to sazāģēšanā ātrumam ir daudz rūpīgāk jāseko līdzi. Cietās koku sugas ir viendabīgas, tāpēc tās ir vieglāk sazāģēt ar pastāvīgu zāģgalvas padeves ātrumu.

Zāģēšanas laikā pie zāģlentes var pielipt skaidas. Lai uzturētu zāģlenti tīru, izmantojiet skalošanas šķidrumu vai pievienojiet ūdenim nelielu daudzumu šķidro ziepju. Pēc zāģēšanas vienmēr samaziniet zāģlentes nospriegojumu.

Lai pareizi noregulētu zāģlenti un uzstādītu iekārtas iestatījumus, sekojiet līdzi procedūrām, kas aprakstītas lentzāģa lietošanas instrukcijā.

1. Zāģlentes vadības rullīšiem ir jāgriežas brīvi, bez izrāvieniem. Attālums starp zāģlentes aizmuguri un rullīša malu nedrīkst pārsniegt 3 mm; savstarpēja strīķēšanās nav pieļaujama, pretējā gadījumā zāģlentes aizmugurē var veidoties plaisas. Ar laiku rullīši nolietojas, zaudē savu formu un ir jānomaina.

2. Peldošajām siksnām uz skriemeļiem ir jābūt bez defektiem un vienmērīgā biezumā. Lai palielinātu to kalpošanas laiku, rekomendējam siksnas uz skriemeļiem regulāri mainīt vietām. Standartā tas jādara reizi nedēļā, bet iekārtās, kas strādā vairākām maiņās – pat biežāk.

3. Regulāri jāpārbauda iekārtas iestatījumi. Izveidojiet iekārtas tehnisko pārbaužu reģistrācijas žurnālu. Tas ir īpaši svarīgi, ja ar iekārtu strādā vairāki operatori.

4. Laiku pa laikam jāpārbauda skriemeļu regulējums.

5. Nepareizs zāģlentes nospriegojums vai kļūdas spriegošanas sistēmā noved pie nevienmērīga iezāģa. Pārliecinieties, ka zāģlentes spriegojums veikts atbilstoši iekārtas lietošanas instrukcijai.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.