Jaunumi

Monday, August 13, 2018

Slovēnija. Viesos pie Tumšsejainās Madonnas

Wood-Mizer iekārtas var sastapt neparastākajās vietās pasaulē. Piemēram, kalna galotnē, kur atrodas Romas katoļu baznīcas godātais svētums.

Neviens īsti nezina, kādēļ viduslaikos ikonu gleznotāji reizumis Jaunavu Mariju tēloja ar tumšu seju. Mūsdienu pētnieki izvirza dažādas hipotēzes, kas uzdod vairāk jautājumu nekā dod atbilžu. Eiropā ir ap 500 tādiem tēliem, kuros tumsnēja madonna sēž karaliskā tronī vai stāv ar mazo Jēzu rokās. Dažas šīs skulptūras tiek uzskatītas par brīnumdarēm.

Augstu Slovēnijas Alpos Svētās Annas baznīcā jau vairāk nekā 700 gadu glabājas Melnās Marijas skulpturālais tēls. Atbilstoši leģendai šeit, 1220 metru augstumā virs jūras līmeņa, skulptūru uznesuši svētceļnieki no Ibērijas pussalas. Būdami nogājuši garu ceļu, viņi nosprieduši, ka tēlam jāpaliek šeit, kādēļ 14. gadsimtā te tika izbūvēta baznīca ar zvanu torni.

Šīs vietas glabātājs ir Jože Potočņiks, kura māja atrodas šepat, kalna galā, blakus baznīcai. Mēs sarunājamies ar viņa dēlu Vinko, sekmīgu cilvēku, kurš dzīvo Ravnes pie Koroškes (Ravne na Koroškem) pilsētā un strādā liela Eiropas uzņēmuma tirdzniecības nodaļā.

„Parasti es braucu pie tēva brīvdienās, lai palīdzētu saimniecībā,” stāsta Vinko Potočņiks. „Un, tā kā mēs cenšamies uzturēt šo vietu kārtīgu un labiekārtotu, visu laiku nākas kaut ko remontēt vai būvēt.”

Agrāk Vinko zāģmateriālus pasūtīja un pirka, taču problēmu sagādāja tas, ka nepieciešami dažādu izmēru dēļi.

„Kad kaut ko dari un beigās pietrūkst divu vajadzīgā izmēra sagatavju, savukārt paliek pāri vesels krāvums cita izmēra dēļu – tā nav lieta,” saka Vinko.

Tādēļ 2011. gadā viņš iegādājās nelielu Wood-Mizer lentzāģēšanas iekārtu LT15.

„Galvenokārt jau LT15 man derēja gabarītu dēļ,” stāsta Vinko. „Šurp nāk daudz ļaužu, un mēs nevēlamies, lai acu priekšā būtu instrumenti, materiāli vai iekārtas. Visam jābūt tīram un kārtīgam. Un lentzāģēšanas iekārta LT15 ir tik maza, ka bez pūlēm bija ievietojama šķūnī.”

Piebildīsim, ka cenas ziņā Wood-Mizer iekārta LT15 nav dārga, un Ravnē pie Koroškes, kur Vinko dzīvo, ir servisa punkts, kur asina Wood-Mizer instrumentus, lentzāģus.

Vinko ar zāģēšanas iekārtu nenākas strādāt īpaši bieži, apmēram reizi mēnesī, un zāģē viņš ne ilgāk par trim stundām. Iesācis viņš ar nelieliem projektiem. Vispirms sazāģējis dēļus žogam, tad izgatavojis galdu un solus, kas tagad stāv ārā blakus baznīcai. Un tad pienākusi nopietnas būvniecības kārta: Vinko atjaunojis tēva mājas koka jumtu un apšuvis ar dēļiem veco šķūni.

Tagad baznīcas pagalms ir iekārtots lieliski. Apkārt esošie kalni, šīs vietas klusums un miers noskaņo uz lūgšanām un meditāciju, un rūpes un raizes atkāpjas.

Kalna pakājē atrodas tuvākais ciems Koprivna, un tajā ir sava baznīca dievkalpojumiem ikdienā. Taču reizi mēnesī vai baznīcas svētkos Svētās Annas, Jaunavas Marijas mātes, baznīcas zvani aicina draudzes locekļus, un tie savu pacelšanos pie Tumšsejainās Madonnas sāk pa 7 km garo ceļu augšup no Koprivnas.

Kad dievkalpojums beidzies un ciema iedzīvotāji atgriežas mājās, viņi jūt pateicību par Melnās Marijas viesmīlību, kā arī pret tiem cilvēkiem, kas velta savu darbu un laiku kopējam labumam – lai šī vieta vienmēr būtu svētnīca, uz kuru tiecas svētceļnieku sirdis.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.