Mūsu vēsture

No divu izgudrotāju entuziasma, kuri izstrādāja pirmo pārvadājamo lentzāģi un ASV nodibināja uzņēmumu, līdz pasaulē vadošajai pozīcijai šauro zāģlentu tehnoloģijā – šādu ceļu savā pastāvēšanas laikā nogājis Wood-Mizer. Uzņēmuma Wood-Mizer pirmsākumi 1982. gadā bija ļoti pieticīgi. Faktiski tas tika izveidots garāžā Indianapolisas pilsētā ASV, kur divi draugi – Dons Laskovskis un Daniels Tekulve – sāka strādāt pie idejas par efektīvāku apaļkoku sazāģēšanu un radīja unikālu iekārtas konstrukciju uz riteņiem. Taču reizē ar šo izgudrojumu pavērās arī jaunas iespējas. Pēkšņi atklājās, ka ikviens cilvēks, kam nepieciešami zāģmateriāli, var pavisam viegli sazāģēt baļķus vajadzīgajās sagatavēs, un revolūcija kokapstrādes biznesā varēja sākties! 

Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982

Indianapolisā 1982. gadā uzbūvētā fabrika jau pirmajos piecos darbības gados izgatavoja vairāk nekā 2500 iekārtu. Salīdzinoši lētais risinājums, ar kura palīdzību pārvērst baļķus kvalitatīvos zāģmateriālos, turklāt salīdzinājumā ar citām kokapstrādes tehnoloģijām izgatavojot uz katru baļķi par vienu dēli vairāk – šīs Wood-Mizer iekārtu īpašības atnesa milzu panākumus un atzinību no kokapstrādātājiem visā pasaulē.

1990. gadā uzņēmums pieņēma nozīmīgu lēmumu palaist savu produkciju arī Eiropas tirgū. Sākumā importēja ASV komplektētas iekārtas, taču pieprasījums Eiropā nepārtraukti auga, tādēļ tika sākta ražošanas kompleksa būvniecība. Tas bija pārsteidzošs laiks – pilns jaunu iespēju, ko nesa katra diena, kad pasaulei tika atvērtas un par globālā tirgus dalībniecēm kļuva Centrālās un Austrumeiropas valstis. Tieši tāpēc Wood-Mizer Eiropas rūpnīca tika uzbūvēta Polijas pilsētā Kolo, no kurienes šobrīd Wood-Mizer produkcija tiek piegādāta uz Eiropu, Āziju un Āfriku.


Mobilās kokapstrādes industrija auga un prasīja lielākas jaudas. 1997. gadā uzņēmums atbildēja šim izaicinājumam, radot jaunu iekārtu sēriju Super. Nākamajā etapā tika izstrādāta un palaista tirgū mazgabarīta iekārta LT15, kas joprojām palikusi vispopulārākā kokapstrādes iesācēju vidū. Wood-Mizer rūpnīcā tika izveidots konstruktoru birojs, kas projektē CE standartiem pilnībā atbilstošu kokapstrādes aprīkojumu. Tā radās pirmās CE sertificētās iekārtas ar elektromotoru, asināšanas iekārtas ar CBN diskiem, kā arī pazīstamais lentzāģa modelis LT20, kas paredzēts mazajam un vidējam biznesam. 

Šobrīd Wood-Mizer Industries ir dinamiska, mūsdienīga kompānija, kurā strādā vairāk nekā 300 darbinieku. 2007. gadā tika uzbūvēts jauns zāģlentu ražošanas cehs 2400 m2 platībā, un šobrīd tajā diennakts režīmā strādā 17 līnijas. 2014. gadā Wood-Mizer saražoja vairāk nekā 4 900 000 metru zāģlentu, kas visas atbilst kvalitātes standartam ISO 9001:2008.

Savukārt 2012.–2013. gadā uzņēmums investēja 4200 m2 lielu ražošanas cehu būvniecībā, uzbūvēja rūpnīcai daudz komfortablāku piebraucamo ceļu, kā arī iegādājās CNC metālapstrādes iekārtas un robotizētu aprīkojumu rūpniecisko kokapstrādes iekārtu ražošanas apjoma palielināšanai. Piemēram, lai ražotu taras līnijas Smart Log Processing un modernos kokapstrādes kompleksus ar datorvadības sistēmām WM3000, WM3500 un WM4000.


Wood-Mizer Europe new production hall 2014


Šobrīd visā pasaulē strādā vairāk nekā 75 000 Wood-Mizer iekārtu un uzņēmuma servisa tīkls sastāv no astoņām filiālēm un pārstāvniecībām vairāk nekā 130 pasaules valstīs.

 

Wood-Mizer Europe Employee photo 2014