Vēsture un raksti

Kā droši un precīzi izcirst koku – zviedru video seriāls Swedish Homestead

Wednesday, December 26, 2018

Kā droši un precīzi izcirst koku – zviedru video seriāls Swedish Homestead

Fermeris Simeons Fukss stāsta par pārbaudītām metodēm, ko zviedru mežizstrādātāji izmanto koku izciršanai.

Pastāv dažādas koku ciršanas metodes. Zviedrijā jaunie mežcirtēji vērtē vecāku mežcirtēju paaudžu tradīcijas un pieredzi. Simeons nav izņēmums. Uzsākot nodarboties ar meža izstrādāšanu vairāk nekā pirms desmit gadiem, Simeons uzskata, ka viņa ciršanas metode, precizitāte un profesionalitāte nāk no vecākiem cirtējiem, kuri iemācīja viņam visu, kas ir jāzina par koku ciršanu.

„Pirmais noteikums ir drošības aprīkojums,” sāka Simeons. Svarīgākais koku izciršanas aspekts ir zināšanas, kas nepieciešamas, lai novērstu sakropļojumu vai nāvi. Pat pieredzējušajiem mežcirtējiem benzīna zāģi ir ļoti bīstami. Neskatoties uz to, ka stumbra nozāģēšanas metodes var mainīties, pienācīgai galvas, ausu, acu un ķermeņa aizsardzībai šajā darbā ir izšķirošā nozīme.

Simeons paskaidro, ka viņš valkā bikses un kurpes, ko benzīna zāģis nevar izcirst, un spilgtas krāsas jaku, kas garantē, ka viņu mežā var viegli pamanīt. Pretēji izplatītam viedoklim, komentē Simeons, izturīgi apavi un bikses ir pietiekami ērti un viegli. Mežcirtējam svarīga ir arī izturīga ķivere un josta instrumentiem. Uz Simeona jostas ir nostiprināta mērlente, āķis, ķīļi un cirvis.

Simeons strādā ar benzīna zāģi Stihl MS360. Sākumā viņš iedur zemē ķīlīti, kas norāda koka krišanas virzienu. Simeons iegriežas kokā no pret ķīlīti vērstās puses.

„Viena no izplatītākajām kļūdām, ko esmu redzējis mežcirtējiem, ir tas, ka viņi sāka zāģēšanu pārāk augstu,” saka Simeons. Tādējādi tiek zaudēta vērtīga koksne.

Pēc iecirtuma Simeons iegriež koku pa riņķi. Aptuveni pusceļā viņš ieliek divus ķīļus, lai uzdotu krišanas virzienu, un turpina zāģēt apkārt kokam. Pēc tam viņš pilnīgi iesit ķīļus, līdz koks sāk krist. Visbeidzot Simeons atiet atpakaļ, un koks krīt precīzi blakus ķīlim.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.

PARAKSTĪŠANĀS JAUNUMU SAŅEMŠANAI

Newsletter

Patika raksts? Abonējiet un nepalaidiet garām iespēju saņemt tādus rakstus un Wood-Mizer jaunumus. Sūtījumus saņemsiet reizi mēnesī.

Pieteikties