Vēsture un raksti

Pateicoties saules kaltei, koksne ir aizsargāta pret kukaiņu un ūdens bojājumiem

Wednesday, January 2, 2019

Pateicoties saules kaltei, koksne ir aizsargāta pret kukaiņu un ūdens bojājumiem

Fermeris Natans Brauns bija noguris cīnīties pret ķirmjiem, kas bojā viņa gaisā kaltētos zāģmateriālus, un – uzbūvēja saules kalti koksnei!

„Saules kalte izcepinās šos sīkos kaitēkļus, lai viņi turētos tālāk no maniem dēļiem”, nolēma Natans. Viņš aizņēmās kaltes projektu no Virdžīnijas Tehniskās universitātes bezmaksas rasējumu krājuma. Bet uzstādīt kalti uz pārvietojamās mājas piekabes bija paša Natana ideja. „Es gribēju uztaisīt mobilo kalti, lai to varētu pārvest pa fermu vai vietās, kur veic koksnes zāģēšanu”, teica viņš.

Izmantojot lentzāģa darbgaldu Wood-Mizer LT15 ar zāģi DoubleHARD, Natans sazāģēja šim projektam 1,3 m3 koksnes. Apses, sarkanā ozola un priedes kombinācija piešķīra kaltei satriecošu izskatu. Mazums, ka Natans ietaupīja apmēram 2500 dolārus, paveicot šo projektu patstāvīgi, nākotnē viņš arī pelnīs naudu, kaltējot koksni savā fermā. „Es nodomāju šo projektu, tāpēc ka gribēju ražot ar savu darbgaldu LT15 augstas kvalitātes zāģmateriālus”, saka Natans. Būdams zāģētājs, viņš ļoti labi zina, ka zāģmateriālu vērtība palielinās, ja tos pareizi izkaltēt.

„Visi, kas redz manu kalti, saka, ka tā ir gandrīz vai mākslas darbs”, saka Natans ar smaidu. „Bez darbgalda LT15 es nevarētu uztaisīt tādu lietu! Tagad kalte darbojas, un esmu gatavs sākt zāģēšanu, lai noslogotu to ar zāģmateriāliem.”

Autore: Samanta AleksanderePrint

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.

PARAKSTĪŠANĀS JAUNUMU SAŅEMŠANAI

Newsletter

Patika raksts? Abonējiet un nepalaidiet garām iespēju saņemt tādus rakstus un Wood-Mizer jaunumus. Sūtījumus saņemsiet reizi mēnesī.

Pieteikties