Jaunumi

Čehu koka mājas: pieredze un tradīcijas

Friday, June 18, 2021

Čehu koka mājas: pieredze un tradīcijas

Nelielā zāģēšanas iekārta Wood-Mizer LT15, kas ir aprīkota ar ēveli, veiksmīgi tiek izmantota čehu tradicionālo guļbaļķu ēku būvniecībā no brusēm.

Mūsdienās Kanādas guļbaļķu būvniecības tehnoloģija ir pazīstama visā pasaulē. Šādas mājas var nostāvēt vairākus gadsimtus arī skarbajā ziemeļu klimatā. Arī Čehijā var sastapt šādas mājas, kas tika uzceltas vēl 15.–19. gadsimtā. Tās nav zaudējušas savas īpašības un tāpēc mūsu laikā ir joprojām ļoti pievilcīgas. Kokam kā celtniecības materiālam ir unikālas īpašības. Tas elpo un darbojas kā dabisks gaisa kondicionieris, absorbē smakas un cigarešu dūmus, neitralizē spēka līniju darbību un uztur relatīvo mitrumu cilvēkiem komfortablā līmenī — ap 50-60%. Galu galā koks smaržo labi un izskatās skaisti.Čehu pieredze

Čehu koka māju celtniecības tradīcijas turpina uzņēmums Hanis/Sruby a roubenky no apdzīvotās vietas Hradec Kralove. Kā tas bieži notiek veiksmīga biznesa vēsturē, uzņēmuma īpašnieks Pāvels Hanišs uzcēla pirmo koka māju savai ģimenei un atklāja lielu interesi: cilvēki viņam pastāvīgi jautāja par šo māju. Tā Pāvels Hanišs atrada sava biznesa ideju un 1999. gadā nodibināja uzņēmumu Hanis. Vairāk nekā 20 gadu pastāvēšanas laikā šis uzņēmums Čehijā ir uzbūvējis vairāk nekā 500 guļbūves un mājas no brusēm.

Stāsta montāžas vadītājs Petrs Taufmanns: „Mums ir uzkrāta plaša pieredze koka māju būvniecībā. Gluži kā jebkurā biznesā, arī šeit ir savas nianses. Samontētā māja nosēžas. Mēs esam izstrādājuši unikālu sistēmu, kas, uzstādot logus un durvis, ņem vērā materiāla nosēšanos. Mēs uzreiz paredzam atveres elektroinstalācijas montāžai, kā arī vairākas citas būvniecībā svarīgas detaļas.”Uzņēmums Haniss gadā izgatavo apmēram 30 mājas, katru no tām – pēc individuāla projekta. Mājas vispirms tiek saliktas ražošanas cehā, tāpēc laikapstākļi darbu faktiski neietekmē, un koksne netiek pakļauta saules starojuma iedarbībai. Cehā vienlaikus tiek saliktas četras mājas. Pēc tam tās izjauc pa elementiem, kurus transportē uz galīgās montāžas vietu, kas vidēji aizņem 2–3 mēnešus.

„Taču arī pēc tam, kad pasūtītājs ir pieņēmis darbu, mēs turpinām uzraudzīt māju 4 gadus, kamēr tā nosēžas un ir nepieciešama projekta papildu novešana līdz pilnībai,” saka Petrs Taufmanns.Zāģēšanas iekārta Wood-Mizer guļbūvju no brusēm ražotnē

Pirms dažiem gadiem uzņēmums Haniss iegādājās nelielo lentzāģmašīnu Wood-Mizer LT15. Šai mašīnai, kas ir uzstādīta māju montāžas cehā, ir divas funkcijas. Pirmkārt, tā var sazāģēt baļķus ar garumu līdz 12 metriem. Tas ir iespējams, jo zāģēšanas iekārtas statnis sastāv no segmentiem, un zāģēšanas garums tiek palielināts, izmantojot papildu sekcijas. Otrkārt, Wood-Mizer MP100 ēveles galva ir uzstādīta uz tā paša statņa. Tādējādi zāģēšanas iekārtas operators vispirms no baļķa izgatavo brusi, pēc tam pārvieto zāģa galvu uz statņa galu un ieslēdz ēveles galvu. Rezultātā viena maza un nedārga mašīna apmierina visas lielās ražotnes vajadzības, vienlaikus izpildot divus uzdevumus — baļķa sazāģēšanu un bruses ēvelēšanu.„Ēvelētās bruses ir nepieciešamas guļbūvju būvniecībā,” stāsta Petrs Taufmanns. - Tagad šādas guļbūves kļūst aizvien populārākas.”

Wood-Mizer zāģēšanas iekārta strādā divās maiņās pa 10 stundām dienā, sazāģējot augstas kvalitātes čehu kokmateriālus, ko iegūst Orlickes un Krkonoša kalnos. Iekārtā tiek izmantoti universālie lentzāģi Wood-Mizer, sērija DoubleHARD, kas tiek uzasināti un iestatīti tepat, izmantojot Wood-Mizer firmas iekārtas BMP250 un BMT100.Tātad, ja jūs izlēmāt uzcelt savu sapņu guļbūvi, uzņēmums Haniss vienmēr ir gatavs apspriest un izpildīt projektu. Bet iekārta Wood-Mizer sazāģēs lieliskas bruses šai būvei.

Plašāka informācija vietnē: www.srubovedomy.cz
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.