Jaunumi

Biznesa ideja. Pilsētas koku koksnes utilizācija

Wednesday, April 20, 2022

Biznesa ideja. Pilsētas koku koksnes utilizācija

“New York Heartwoods” ir vairākām sievietēm piederošs sociālais uzņēmums Vorikā, Ņujorkas štatā. Uzņēmums ir dibināts 2010. gadā ar mērķi atjaunot vietējo mežu dzīvotspēju un maksimāli lietderīgi izmantot “nederīgo” koksni. Viena no uzņēmuma dibinātājām Megana Ofnere dalās ar savu redzējumu par jaunām tirgus nišām, kas rodas, pateicoties pilsētas koku koksnes ekonomikas attīstībai.

Uzņēmums “New York Heartwoods” (“NYH”) uzsāka darbību 2010. gadā, izmantojot pārvietojamo zāģēšanas iekārtu Wood-Mizer LT40 ar hidraulisku baļķa iekraušanas sistēmu. Ideja patstāvīgi savākt pilsētas koku koksni un pārvaldīt tās pārstrādi radās, kad sapratām, cik daudz koku pilsētā nogāžas, nomirst un tiek nocirsti.Daudzās spēcīgās viesuļvētras un vairākas invazīvu kukaiņu epidēmijas ir radījušas nepieredzētas problēmas mūsu mežos un arī iedzīvotājiem, bet kritušo vai mirstošo koku izvešana dārgi izmaksā pilsētu budžetiem un zemes īpašniekiem. Izgāztuves izmisīgi cenšas pārstrādāt arvien pieaugošo koksnes atkritumu apjomu, bet tai pat laikā cilvēkiem ir vajadzīgas darba vietas un kopienām jāattīstās tā, lai tās kļūtu stabilākas.

Pārstrādājot pilsētas koku koksni, mēs risinām vairākas nopietnas problēmas:
•    koksnes utilizācijas izmaksu samazināšana,
•    vērtīgu materiālu novirzīšana no kopējās atkritumu plūsmas,
•    siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana,
•    pieprasījuma veicināšana pēc vietējiem izstrādājumiem no koksnes,
•    jaunas aizraujošas ekonomikas attīstība.

Pieprasījuma un piedāvājuma atslēga ir sabiedriskās attiecības. Ikgadējo viesuļvētru un kaitēkļu dēļ rodas vairāk baļķu, nekā mēs spējam pārstrādāt. Patstāvīga baļķu sagatavošana ir darbietilpīgs process un mūsu apjomiem izmaksātu nesamērīgi dārgi. Pateicoties sadarbībai ar dienestiem, kuri sazāģē baļķus, mēs varam samazināt baļķu transporta izmaksas līdz nullei vai līdz benzīna un autovadītāja darba laika izmaksām.

Līdzās zāģētājiem, kas strādā ar baļķiem un klientiem, kuri iegādājas zāģmateriālus, ir arī zemes īpašnieki, iestādes, zemes tresti, transporta ministrija, komunālo pakalpojumu uzņēmumi, municipālie zemes pārvaldnieki un vietējie ierēdņi. Esam atklājuši, ka sadarbība ar pēdējiem ir sevišķi svarīga, jo viņi kontrolē, ko tieši nolīgtie zāģētāji iesāk ar pilsētas kokiem. Tā kā lielākā daļa pilsētu saskaras ar pieaugošām pilsētas mēroga pakalpojumu izmaksām, ienākumu samazināšanos, atkritumu apglabāšanas izmaksu palielināšanos un izgāztuvju platību samazināšanos, baļķu novirzīšana no atkritumu plūsmas ir risinājums, kas palīdz samazināt atkritumu apjomu un kritušo koku novākšanas izmaksas pēc viesuļvētras. No kritušajiem pilsētas kokiem var sagatavot koksni, lai izgatavotu soliņus parkiem, piknika galdus, žogus, grīdas un skapjus pilsētas ēkām. Iespēja atrisināt vietējās problēmas, izmantojot zāģmateriālus, kas ražoti no pilsētas koku koksnes, var veicināt līgumu noslēgšanu ar pašvaldībām, kas uzturēs gan baļķu piedāvājumu, gan pieprasījumu pēc izstrādājumiem.
Strādājot ar pilsētas koku koksni, mobilajām lentzāģmašīnām ir milzīgas priekšrocības, salīdzinot ar lielajām ripzāģu iekārtām. Iespēja nogādāt mobilās iekārtas darbu veikšanai objektā var palīdzēt novērst loģistikas problēmas un baļķu transportēšanas vai utilizācijas izdevumus.

Piemēram, pēc viesuļvētras Sendija izgāztuves bija pilnībā noslogotas, tāpēc daudzās Ņujorkas štata pilsētās baļķu uzglabāšanai tika izmantotas autostāvvietas. Vietējos zāģētājus uzaicināja sazāģēt baļķus un bez maksas paņemt viņiem vajadzīgos materiālus, taču pat ar tādiem nosacījumiem kritušo koku aizvākšana ilga vairākus mēnešus. Pilsētas kokos var būt metāla ieslēgumi, kas var sabojāt zāģi, un komerciālām ripzāģu iekārtām tas ir pārāk liels risks. Sadursmes rezultātā ar metālu asmens var kļūt neass vai pat salūzt, taču tā kā šaurie lentzāģi ir lēti un tos ir viegli uzasināt, šis risks atmaksājas ar pienācīgu mārketingu, piemēram, akcentējot koka vēsturi un koksnes raksturu.

Pilsētas koku zari parasti atrodas zemu un tajos ir metāls un citi svešķermeņi, kā dēļ veidojas efektīgi raksti, krāsas un tekstūra. Šīs unikālās īpašības un koka vēsture piesaista amatniekus, ražotājus, interjera dizainerus un arhitektus, kuri no tādas koksnes gatavo mēbeles, grīdas segumus un citus izstrādājumus pēc pasūtījuma. Koka vēstures dokumentēšana un tā pārtapšanas procesa par gatavu izstrādājumu fotoattēli palielina tā vērtību, piešķir šim materiālam lielāku nozīmīgumu pircēja acīs. Koksne kaut kādā mērā tiek izmantota gandrīz katrā jomā, tāpēc ir daudz potenciālu tirgus nišu.Palielinoties iedzīvotāju skaitam, palielinās arī pilsētas teritorija. Saskaņā ar “Journal of Forestry” datiem tiek prognozēts, ka ap 2050. gadu ASV urbanizēto teritoriju platība no 3,1 % 2000. gadā palielināsies līdz 8,1 % - kopā 392 400 km², kas pārsniedz Montānas štata teritoriju. Vienlaikus palielināsies pilsētas koku koksnes ražošana un pārdošana un notiks ciešāka integrācija ar municipālajām pārvaldes sistēmām.

Papildu informācija: www.newyorkheartwoods.comPrint

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.