Jaunumi

Divas Wood-Mizer zāģēšanas līnijas WM4000 aizvieto četrus LT40 gaterus ar jaudas rezervi

Wednesday, March 27, 2019

Divas Wood-Mizer zāģēšanas līnijas WM4000 aizvieto četrus LT40 gaterus ar jaudas rezervi

Čehijas zāģmateriālu ražotājs nodrošina 20 gadu ilgu ražošanas apjomu pieaugumu, sākotnēji pievienojot pa vienam LT40 gaterim, bet pēc tam aizvietojot tos ar industriālajām līnijām WM4000.

“Pirms divdesmit gadiem mēs nopirkām mūsu pirmo gateri – Wood-Mizer LT40,” stāsta Miroslavs Čekals, uzņēmuma īpašnieks. “Pakāpeniski šo gadu laikā mēs piepirkām šīs sērijas mašīnas, un rezultātā mums bija sešas mašīnas LT40, kas strādāja katru dienu.”

Miroslava uzņēmums ir lielisks piemērs tam, kā zāģētava var stabili augt, pēc nepieciešamības investējot iekārtās, palielinot ražošanas jaudas un nepakļaujoties pārāk lielam tūlītējas lielas investīcijas riskam. Neskatoties uz to, ka uzņēmumā strādāja sešas zāģēšanas mašīnas, Miroslavs galu galā ir konstatējis, ka viņam joprojām ir jāpalielina ražīgums. Tāpēc viņš ir nolēmis pāriet augstākā līmenī un iegādāties Wood-Mizer zāģēšanas līniju WM4000.

“WM4000 ir aizvietojusi divus LT40, un ražīgums ir palielinājies,” saka Miroslavs.

Ieviešot jaunu industriālo līniju, pasūtījumi turpināja augt, tāpēc nesen viņš ir pievienojis vēl vienu WM4000 līniju.

“Mēs pārstrādājam ozolu un apsi. No apses mēs taisām zāģmateriālus zārku ražotājiem, bet no ozola - būvmateriālus, pārsvarā eksportam, un šis konkrētais tirgus ātri aug,” atzīmē Miroslavs.

“Kad mēs nolēmām nopirkt otro WM4000°līniju, radās problēma: mūsu ražošanas cehs ir izbūvēts tā, ka nebija iespējams uzstādīt standarta WM4000 konfigurāciju. Mums bija nepieciešama mašīna ar pretējo materiāla plūsmu,” saka Čekala kungs.
Miroslavs sazinājās ar Wood-Mizer pārstāvi Čehijas Republikā, lai noskaidrotu, vai Wood-Mizer spēj atrast izeju, pielietojot nestandarta risinājumu. “No pašas pirmās dienas, kad mums tikko paradījies LT40, mēs ieguvām ne tikai lielisku mašīnu, bet arī labāko servisu. Wood-Mizer cilvēki ir vienmēr pieejami pa tālruni un ir gatavi apmeklēt mūs personīgi, lai sniegtu apmācību vai padomu. Tāpēc es biju pārliecināts, ka varu sazināties ar viņiem, lai atrisinātu mūsu problēmu,” saka Miroslavs.

Un viņš nav vīlies. Wood-Mizer inženieri ir izstrādājuši WM4000 līnijas konstrukciju, ņemot vērā ceha telpas īpatnības. “Wood-Mizer izgatavoja WM4000 atbilstoši mūsu telpas prasībām, aprīkojot mašīnu ar baļķu pretējo hidraulisko ielādēšanu.” Papildus Miroslavs ir pasūtījis malu apzāģēšanas mašīnu EG300 ar daudzzāģa funkciju, kas ir vēl paaugstinājis līnijas ražīgumu.

Šīs izmaiņas atrisināja ražošanas uzdevumus, ko noteica Miroslavs. “Pašlaik mēs ražojam 1500 kubikmetrus produkcijas mēnesī,” saka Čekals. “Katra no divām zāģēšanas līnijām WM4000 ražo 500 kubikmetrus zāģmateriālu, un vēl 500 kubikmetrus taisa divas palikušas LT40 mašīnas.”

Pāreja uz Wood-Mizer industriālajiem gateriem noveda pie būtiskas darbizlietojuma ekonomijas, zāģu un tehniskās apkalpošanas izmaksu samazinājuma. “Pateicoties divu WM4000 ieviešanai mūsu darbaspēka vajadzības kokzāģētavas cehā samazinājušas no 10 darbiniekiem līdz sešiem. Tagad mums ir mazāks zāģu, rezerves daļu patēriņš un mazāk atkritumu. Mūsu enerģijas patēriņš palika aptuveni tādā pašā līmenī,” skaita Miroslavs.

Miroslavs Čekals ir ļoti apmierināts ar šīm inovācijām ražotnē, un tagad viņš pat domā par papildu mašīnām, kas viņam ir vajadzīgas, lai neatpaliktu no tirgus. “Mūsu mašīnas jau tagad strādā 10 stundas dienā un var arī vairāk, bet mēs vienkārši negribam strādāt 16 stundas dienā!” Viņš ir pārliecināts, ka viņu nākamā investīcija atkal būs Wood-Mizer mašīna, kas paplašinās produkcijas klāstu.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.