Jaunumi

Dzen krēsli un kokapstrādes māksla

Wednesday, June 19, 2019

Dzen krēsli un kokapstrādes māksla

Japānas Fudzi kalna piekājē pasaulslavenais kokapstrādes meistars Taks Jošino rada unikālus, ar rokām izgatavotus krēslus, kas veicina pareizu un veselīgu stāju saskaņā ar dzen praksi. Šie krēsli ir atzīti visā pasaulē, kādēļ daudzi kokapstrādātāji sāka braukt pie Taka, lai studētu japāniešu galdniecības tehniku. Pašlaik Taks būvē kokapstrādes skolu, izmantojot tam koksni no viņa paša meža.

Stāstā Taks Jošino:

“Es iepazinos ar dzen praksi savas sievas slimības dēļ un nolēmu izveidot krēslu dzen meditācijām. Krēsli, ko es izgatavoju saviem klientiem, liek sēdošajam apzināties sava ķermeņa stāvokli un panākt pareizu un veselīgu stāju. Man krēsli nav vienkārši māksla. Galvenais ir lai mani klienti atkal var kļūt veselīgi, ievērojot pareizu pozu dzen praksē.”

“Es izmantoju pārnesamo lentzāģmašīnu Wood-Mizer LT15. Tā ir ļoti kompakta un darbojas labi. Wood-Mizer ideja ir tāda, ka mašīnas viegla zāģējoša galviņa pārvietojas, smagiem baļķiem procesa laikā paliekot nekustīgiem. Es biju ļoti pārsteigts, atklājot, ka tik vienkārša sistēma spēj sazāģēt baļķus.”

“Mans mežs netika skarts gandrīz 70 gadus, tāpēc šeit izauga daudz priežu. Tie sniedza biezu ēnu, un citas koku šķirnes nevarēja izspraukties līdz gaismai. Kopā ar kolēģiem es un mana ģimene izretinājām mežu, un tagad saules gaisma sasniedz augsni, pateicoties kam izdīga lapu koku šķirnes.”

“Japānas mežrūpniecība pastāvīgi samazinās, un zāģmateriālu ražotāju skaits arī ir šajā trendā. Ja jums ir jāsazāģē baļķi, būs jābrauc uz tālu pilsētu, pavadīt stundu vai divas ceļā. Bet ar Wood-Mizer mašīnu jūs varat viegli izdarīt to tieši savā zemesgabalā.”

“2014. gadā es piedalījos konferencē The Furniture Society, un pēc tās jaunie galdniecības meistari no ārzemēm sāka interesēties par manas darbnīcas apmeklēšanu, lai studētu japāniešu galdniecības mākslu. Kopš tā laika es piedāvāju ārzemju apmeklētājiem īsus seminārus, kas ilgst no divām līdz trim dienām, apmēram reizi mēnesī. Pakāpeniski gribētāju skaits palielinājās, un tagad es vēlos izveidot kokapstrādes zināšanu apmaiņas centru (Mt. Fuji School of Woodworking – Kokapstrādes skolu Fudzi kalnā), uz kuru cilvēki no visas pasaules varēs braukt un satikties, izveidojot jaunu darbnīcu, kam man noderēs 100 stabi un 100 sijas, ko es sagatavoju ar Wood-Mizer mašīnu no mana paša meža koksnes.”

“Mans vēstījums kolēģiem ir tāds, ka mums, galdniekiem, ir jānodarbojas ar savu amatu, pamatojoties uz meža, koksnes un mēbeļu izpratni.”


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.