Jaunumi

Wednesday, November 22, 2017

Filipīnu pieredze – nelegāli izcirstā koksne pārstrādāta 146 000 skolas solu

Ar nelikumīgo mežizstrādi cīnās daudzas valstis. Filipīnas ir atradušas unikālu un ekonomisku problēmas risinājumu, kurā iesaistītas arī Wood-Mizer iekārtas.

Nekontrolētas koku izciršanas rezultātā Filipīnas 20. gadsimtā zaudēja lielu daļu savu skaisto mežu. Nesen valsts valdība ieviesa jaunu politiku, kas apturēja mežu platību samazināšanos, taču nelikumīgo cirsmu risks atlikušajās platībās joprojām ir saglabājies. Ja koki tiek nelikumīgi nocirsti, bet koksne kontrabandas ceļā izvesta uz citām valstīm, tas nozīmē, ka Filipīnu tauta zaudē sev piederošās dabas bagātības.  

Pēdējo gadu laikā Filipīnas ir pielikušas ne mazums pūļu, lai nelikumīgo mežizstrādi apturētu. Novērošana no gaisa un no ūdens ceļiem dod iespēju noteikt, kur notiek aizdomīgas darbības, savukārt kontrolpunkti uz ceļiem nodrošina kontrabandas kravu pārtveršanu. Rezultātā nelikumīgi izstrādātā koksne tiek konfiscēta, bet vainīgie saukti pie atbildības.

Pateicoties pieņemtajiem mēriem laika posmā no 2010. līdz 2014. gadam konfiscēti 66 000 kubikmetri augstvērtīgas koksnes.

Konfiscētā koksne tiek uzglabāta dažādās vietās visā Filipīnu teritorijā, parasti netālu no vietas, kur tā tikusi pārtverta. Baļķi guļ zem atklātas debess, lietus un saules ietekmē, kas galu galā noved pie sapūšanas un vērtīgā materiāla izniekošanas. Taču nav normāli, ja tādi vērtīgi resursi iet bojā tieši valsts iniciētu procesu laikā, kuru mērķis ir gluži pretējs – sabiedriskā labuma veicināšana.

Atbildīgās amatpersonas saskārās ar problēmu – ko darīt ar pa visu salu izkaisītajiem milzīgajiem augstvērtīgās koksnes krājumiem? Kā panākt, lai tie neaizietu bojā? Un viņi izdomāja, kā izmantot šos baļķus sabiedriskā mērķa labā.

Tajā laikā Filipīnu valsts skolām bija nepieciešami 2,5 miljoni krēslu. Rezultātā 2010. gadā valstī tika uzsākts projekts, kura ietvaros valdības konfiscētie baļķi tika pārvērsti izejmateriālos skolas solu un galdu ražošanai.

Kopš 2011. gada tika saražoti vairāk nekā 146 000 skolas mēbeļu komplektu, bet 369 skolās ar konfiscēto kokmateriālu palīdzību tika veikts remonts.

Pēc projekta apstiprināšanas tika pieņemts lēmums iegādāties piecus pārvietojamos Wood-Mizer lentzāģus. Šobrīd to skaits pieaudzis jau līdz desmit un tie strādā pa visu valsti. Iekārtas tiek atvestas uz vietām, kur nokrauti nelikumīgi izstrādātie baļķi, un turpat pie ceļa vai mežā Wood-Mizer lentzāģi tos sazāģē dēļos.  

Pēc Bethany Faubion materiāliemPrint

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.