Jaunumi

Kā pagarināt lentzāģa kalpošanas ilgumu

Thursday, May 27, 2021

Kā pagarināt lentzāģa kalpošanas ilgumu

Regulāra zāģa tehniskā apkope, lietošanas noteikumu pārzināšana un uzmanības pievēršana atsevišķiem aspektiem zāģēšanas laikā palīdzēs izvairīties no priekšlaicīgiem zāģa bojājumiem vai nevienmērīgas zāģēšanas.

1. UZASINIET ZĀĢI

Izmantojiet firmas Wood-Mizer piedāvāto ReSharp pakalpojumu vai patstāvīgi asiniet zāģi, izmantojot savas asināšanas un iestatīšanas iekārtas, lai zāģis vienmēr būtu darba kārtībā un nodrošinātu vislabāko zāģēšanas precizitāti un produktivitāti.

2. PIEVĒRSIET UZMANĪBU DETAĻĀM ZĀĢĒŠANAS LAIKĀ
Pēc jauna zāģa uzstādīšanas uz rullīšiem veiciet dažus izmēģinājuma zāģējumus mērenā ātrumā, lai iestrādātu zāģi. Samaziniet līdz minimumam baļķu atgriezumus, griežot tikai ar vienu iestatītā zoba pusi.3. KONTROLĒJIET PIEDZIŅAS SIKSNU NOSPRIEGOTĪBU
Raugieties, lai piedziņas siksnas būtu nospriegotas, lai nodrošinātu zāģim lielāku jaudu no motora.
Tas ir īpaši svarīgi, kad siksnas ir jaunas un tās ir biežāk jāpārbauda.

4. IZPĒTIET DAŽĀDU KOKU SUGU ĪPAŠĪBAS UN ŅEMIET VĒRĀ MATERIĀLA MITRUMU
Dažādām koksnēm ir dažāds blīvums, tāpēc ir nepieciešams izmantot atšķirīgus zāģēšanas paņēmienus un padeves ātrumus. Baļķa blīvums žūstot mainās, un zāģēšana kļūst sarežģītāka.

5. KONTROLĒJIET ZĀĢA MITRINĀŠANU  
Zāģa asmens mitrināšana var uzlabot zāģēšanas produktivitāti, samazināt zāģu skaidu salipšanu, palielināt asmens kalpošanas ilgumu starp asināšanas reizēm un zāģa kopējo kalpošanas laiku.6. ATTĪRIET BAĻĶUS PIRMS ZĀĢĒŠANAS
Uz baļķa esošie netīrumi, akmeņi, smiltis un citi svešķermeņi notrulinās asmeni. Truls asmens nevar kvalitatīvi zāģēt. Padeves ātruma samazināšana šo problēmu neatrisinās. Viens no efektīviem risinājumiem ir izmantot mizas noņēmēju, kas noņem mizas slāni tieši pirms lentzāģis iezāģē kokā.

7. PĀRBAUDIET ZĀĢA SPRIEGOJUMU
Periodiski pārbaudiet hidraulisko spriegojumu, drošības spilvenus vai atsperes, jo pareizs zāģa spriegojums ir būtisks, lai sasniegtu maksimālo asmens darbību un griešanas ātrumu.8. PĀRBAUDIET RULLĪŠU SIKSNAS
Rullīšu siksnām, pa kurām zāģis virzās, ir jābūt labā stāvoklī, jo nolietotu siksnu dēļ (kuru biezums ir mazāks par 1 mm) asmens saskaras ar metāla rullīti, kā rezultātā zāģis priekšlaicīgi saplīst. Lai nodilums būtu vienmērīgs, mēs iesakām laiku pa laikam apmainīt vietām virzošos un virzāmos rullīšus. Tas pagarinās zāģa kalpošanas laiku.

9. ZĀĢĒJIET AR MAKSIMĀLI IESPĒJAMO PADEVES ĀTRUMU

Zāģēšanas ātrumam ir jābūt pēc iespējas lielākam, saglabājot taisnu griešanas līniju. Griežot ar samazinātu ātrumu, zāģis griežas uz rullīšiem pa tukšo, paliekot jau sazāģētajā baļķa vietā. Tas samazina produktivitāti un saīsina asmens kalpošanas laiku.

10. PĀRBAUDIET ZĀĢA VIRZOŠĀS DETAĻAS IESTATĪJUMUS

Ja virzošie asmeņi ir noliekti uz augšu vai leju, tie izraisīs asmeņu novirzīšanos un zāģēšanu tajā pašā virzienā. Rullīšiem ir jābūt pareizi noregulētiem, bet asmens nedrīkst saskarties ar aizmugurējo virzošo detaļu vai rullīša atloku.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.