Jaunumi

Kādēļ jāizcērt vecie koki – sērijas Swedish Homestead video

Wednesday, October 24, 2018

Kādēļ jāizcērt vecie koki – sērijas Swedish Homestead video

Kā pareizi apsaimniekot savu meža platību? Simeons Fukss apspriež koku izciršanas priekšrocības un savu apkārtējās vides aizsardzības filozofiju salīdzinājumā ar to, kā vienkārši visu atstāt, kā ir, un šo mežu neaiztikt.

Tā kā ģimenes īpašumā ir 18 hektāri blīvas meža audzes, uz Simeona pleciem gulstas liela atbildība par šī īpašuma pārvaldīšanu. Simeons ar savu brāli, kurš, starp citu, ir mežkopības speciālists, labi izprot ekoloģijas svarīgumu. Praktizējot sava meža gabala pārdomātu apsaimniekošanu, Simeons bieži pēta mežu un atklāj vietas, kur koki saauguši tik blīvi, ka jaunajiem zemajiem dzinumiem nav vietas augšanai, un, ja arī tiem izdodas nedaudz paaugties, tie, vienalga, pēc dažiem mēnešiem iet bojā.

Lai atrisinātu šo problēmu, Simeons ar brāli izcirta augstākus mirušos kokus, kas aizsedza saules gaismu jaunajiem dzinumiem. Jaunie koki uzreiz sāka augt straujāk, kas stimulē to imūnsistēmu un ļauj tiem dzīvot ilgāk. Savukārt nocirsto koku zari kļūst par meža seguma kompostu un palīdz augt un vairoties kā augiem, tā dzīvniekiem. „Šeit parādījās puķes, kādas nekad agrāk nebiju redzējis,” stāsta Simeons.

Šajā Swedish Homestead sērijā zviedru lauksaimnieks Simeons Fukss stāsta, kā pārdomāta sava meža apsaimniekošana pozitīvi ietekmē dabu un dzīvi saimniecībā.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.