Jaunumi

Koka rotaļu automašīnas projektam „Operation Christmas Child”

Wednesday, December 8, 2021

Koka rotaļu automašīnas projektam „Operation Christmas Child”

Publicēts ar Samaritan's Purse, International Relief Ministry atļauju

Vairāk nekā pirms pusgadsimta Postema ģimene no Rietummičiganas štata iegādājās 10 akrus meža. Mūsdienās lekno, pauguraino ainavu ap skaisto māju, ko Kens Postema uzcēla pats, ieskauj augstas baltās priedes, kļavas un hibrīda papeles.

„Es iestādīju šīs hibrīdpapeles pirms 30–35 gadiem,” saka Kens. „Taču līdz pat pagājušajam gadam man nebija ne jausmas, kāpēc es tās iestādīju.”

Kens pagājušajā gadā izgatavoja 10 000 koka rotaļu automašīnu, visas no savām hibrīdpapelēm un baltajām priedēm. Jūs vaicāsiet – kāpēc tik daudz? Protams, projektam Operation Christmas Child! 2021. gadā Kens Postema izgatavoja jau divreiz vairāk - 20 000 koka rotaļu automašīnu.Operation Christmas Child (Operācija „Ziemassvētku bērns”) ir labdarības projekts, kas aizsākās Apvienotajā Karalistē 1990. gadā un trīs gadus vēlāk tika apvienots ar Starptautisko palīdzības sniegšanas organizāciju Samaritan’s Purse. Projekta ideja ir nosūtīt Ziemassvētku dāvanas bērniem, kurus skāris karš, nabadzība, dabas katastrofas, bads un slimības. Katru novembri, National Collection Week laikā cilvēki ziedo un vāc rotaļlietas, higiēnas preces, skolas piederumus un iesaiņo tos apavu izmēra kastēs, lai nosūtītu šīs vienkāršās dāvanas bērniem.

69 gadus vecais Kens ir pensionārs un bijušais grāmatu izdevējs, kurš visu mūžu aizraujas ar kokapstrādi un citām radošām mākslām. Pusaudža gados viņš uzbūvēja kartingu un elektrisko velosipēdu, kā arī no sava tēva, mēbeļu izgatavotāja, iemācījās strādāt ar koku.

„Es vienmēr esmu skatījies, kā mans tēvs strādā, un viņš dalījās ar mani daudzos noslēpumos, paņēmienos un vienkārši idejās par to, kā strādāt,” stāsta Kens. Tagad viņa 91 gadu vecais tēvs Roberts palīdz uzstādīt asis un riteņus rotaļu automašīnām, kuras būvē Kens. Kopš aprīļa viņš ir palīdzējis samontēt vairāk nekā 17 000 automašīnu, vidēji aptuveni 100 transportlīdzekļus dienā. „Šķiet, ka šis projekts viņam ir devis jaunus spēkus,” saka Kens. „Viņu iedvesmo tas, ka viņš zina, kur nonāks šīs mašīnītes, kāda ir šī projekta būtība.”
Kā viss sākās

Pirms trim gadiem Kens maz ko zināja par Operation Christmas Child. Taču tad, kad draugs uzaicināja Kenu un viņa sievu Lauru uz dāvanu saiņošanas kurpju kastēs ballīti, viņi guva iedvesmu un saprata, ka ar savām kokapstrādes prasmēm Kens var radīt unikālus priekšmetus projektam Operation Christmas Child. Taču kādiem ir jābūt šiem priekšmetiem?

Laura, pensionēta skolas skolotāja, palīdzēja pakot kurpju kastes, kad mācīja alternatīvajā vidusskolā. Viņa atceras, kā tas ietekmēja viņas audzēkņus. „Mani skolēni bija no dažādiem sabiedrības slāņiem,” atceras Laura. „Dažiem bija ļoti grūta bērnība. Taču iespēja piepildīt kurpju kastes ar dāvanām viņiem bija kā malks svaiga gaisa. Viņi zināja, cik svarīgi ir būt mīlētiem. Tas bija nepārspējami!”Tēta Ziemassvētku darbnīca

2020. gada sākumā Kens sāka būvēt rotaļu automašīnas savā šķūnī, kuru viņa mazbērni ātri vien nodēvēja par „Tēta Ziemassvētku darbnīcu”.

„Mēs sākam ar mežā nocirstajiem kokiem. Pēc tam uzliekam baļķi uz zāģēšanas iekārtas un sazāģējam četrās daļās. Šie zāģmateriāli žūst gaisā vismaz sešus mēnešus,” skaidro Kens.

„Pēc tam sagataves iziet cauri ēvelēšanas-profilēšanas iekārtai no četrām pusēm, rezultātā veidojas automašīnas profils. Tālāk sagataves tiek padotas uz sagarumošanas zāģi, kas sazāģē atsevišķus mašīnu korpusus. Mēs nosūtām šos korpusus uz betona maisītāju, kas ir piepildīts ar slīpēšanas sūkļiem. Piecpadsmit minūšu laikā visas mašīnītes tiek gludi noslīpētas. Pēc tam tās tiek urbtas ar asīm paredzēto urbi, kas tika izgatavots pēc pasūtījuma. Šis urbis var izurbt atveres 1000 automašīnām stundā.”

Kad asu caurumi ir izurbti, Kens izsauc palīgus. Papildus tēvam Kenam talkā nāk viņa septiņi mazbērni un daži kaimiņi. Katram no tiem viņš iedod komplektu ar 100 automašīnām, 400 riteņu un 400 ass tapu.

Pēc salikšanas automašīnas tiek iemērktas minerāleļļā, kas pasargā rotaļlietas no skrāpējumiem un netīrumiem.

Lielākā daļa Kena izgatavoto mašīnīšu tiek nosūtītas uz Operation Christmas Child dažādiem centriem, kur tās tiks ievietotas apavu kastēs, lai nosūtītu bērniem Dienvidamerikā, Austrumeiropā, Āfrikā un Klusā okeāna reģionā.

„Šis projekts ir lieliska iespēja man un manai ģimenei palīdzēt citiem. Vienlīdz svarīgs ir prieks, ko mani draugi un ģimene izjūt, piedaloties šajā projektā. Mums visiem, sākot ar mūsu mazbērniem līdz manam 90 gadus vecajam tēvam, kurš ir atradis jaunu dzīves mērķi, šis projekts aizkustināja daudz vairāk, nekā bijām gaidījuši,” stāsta Kens.

Kens jau strādā pie automašīnu montāžas nākamā gada kurpju kastu sezonai. „Es ceru, ka citi kokapstrādes speciālisti iesaistīsies, lai mēs varētu izgatavot miljons rotaļlietu, katra no kurām būs mīlestības pret bērniem apliecinājums.”

Vairāk par Operation Chistmas Child:
https://www.samaritanspurse.org/what-we-do/operation-christmas-child/

***
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.