Jaunumi

Kokapstrāde Francijas Alpos: koksnes skaistums ikvienā projektā

Wednesday, July 20, 2022

Kokapstrāde Francijas Alpos: koksnes skaistums ikvienā projektā

Ivans Kometto (Yvan Cometto), galdnieks no neliela ciemata Francijas Alpos, ražo izstrādājumus no vietējās koksnes ar Wood-Mizer iekārtu. „Es nemainītu šo [nodarbošanos] ne pret ko citu pasaulē,” viņš smaidot atzīst.

Monrišēra-Albanne (Montricher-Albanne) ir mazs ciems Francijas Alpos netālu no Itālijas robežas. Ceļš uz Ivana māju, kur viņš dzīvo un strādā, ir stāvs un līkumots, tas ved cauri blīviem lapu koku mežiem un gleznainām kalnu grēdām. Viņa darbnīca atrodas 1200 metru augstumā virs jūras līmeņa, no tās paveras elpu aizraujošs skats uz visu ieleju. Neskatoties uz to, ka Savojas reģionā ir četri gadalaiki, šķiet, ka šeit vienmēr spīd saule, sniedzot ciema iedzīvotājiem daudz enerģijas un prieka.   


Ivanu Kometto kopš bērnības interesēja galdniecība. Vectēvs viņam iemācīja strādāt ar instrumentu un pārvērst koku vērtīgos priekšmetos. Ivans pievienojās Francijas Kokapstrādes biedrībai 14 gadu vecumā un kopš tā laika ir profesionāls galdnieks. Viņš turpina attīstīt savas galdniecības prasmes un šodien vairs nevar iedomāties savu dzīvi bez kokapstrādes.

„Man patīk atklāt koka skaistumu katrā projektā, ko es īstenoju, un es nekad nepārstāju pētīt un uzzināt jaunas lietas par koksni. Šis materiāls uzvedas atšķirīgi, kad tas tiek zāģēts un kaltēts, kad tas pārtop par mēbeli,” norāda Ivans Kometto.
2020. gadā viņš nolēma izveidot savu kokapstrādes uzņēmumu un kļūt par neatkarīgu uzņēmēju. „YC Charpente” ir neliels uzņēmums, kas specializējas dažādu koka izstrādājumu ražošanā, piemēram, pēc pasūtījuma izgatavotas mēbeles, mājas interjers un piebūves, klājumi un terases, būvniecības zāģmateriāli u.c. „Sava biznesa uzsākšana bija nopietns lēmums, un esmu priecīgs, ka to izdarīju. Šodien visus darbus varu paveikt pats. Es izstrādāju un īstenoju daudz projektu,” stāsta Ivans.

Ivans uzskata, ka koksne ir lielisks materiāls ar unikālām īpašībām. „Baļķus iepērku no vietējās mežniecības. Tā ir skaista koksne. Es galvenokārt izmantoju lapegles, bet reizēm ozolu, kļavu un osi. Nesen saņēmu vairākus pasūtījumus koka konstrukciju, piemēram, mājas piebūvju, terašu un klājumu izgatavošanai,” stāsta Ivans. Viņam patīk atbalstīt savu reģionu, apgādājot ar saviem produktiem vietējos klientus. „Mani klienti ir no šejienes un labi pazīst manu darbnīcu. Mēs visi uzskatām, ka šī reģiona koksne ir mūsu dārgums.”


Kopš laika, kad 2020. gadā Ivans atvēra uzņēmumu YC Charpente, viņš izmanto Wood-Mizer iekārtas. Viņam vissvarīgākā iekārta ir LT15CLASSIC zāģēšanas iekārta, ar kuru viņš izgatavo dēļus, lafetes, bruses un sijas. Ivans daļu no šiem materiāliem pārdod vietējiem pircējiem kā būvniecības kokmateriālus, bet pārējos ēvelē. „Esmu priecīgs, ka savā darbnīcā varu izdarīt visu no A līdz Z,” atzīst Ivans.

Viņš izvēlējās Wood-Mizer zāģēšanas iekārtu LT15, jo uzskata, ka tā ir labākais variants sākuma līmenim. Iekārta LT15 nav dārga, taču ir ļoti funkcionāla un izturīga. Ivana zāģēšanas iekārta ir aprīkota ar benzīna dzinēju, tāpēc viņam nav jāuztraucas par piekļuvi elektrībai. Turklāt iekārta LT15CLASSIC ir viegla un kompakta, tāpēc to ir viegli transportēt.


Ivans uzzināja par Wood-Mizer internetā. Viņš pavadīja daudz stundu, salīdzinot dažādu ražotāju zāģēšanas iekārtas, taču galu galā sazinājās ar Wood-Mizer Francijas pārstāvi. Ierodoties birojā, viņu pārsteidza aprīkojuma plašais klāsts un augstā kvalitāte. Lai būtu informēts par visiem Wood-Mizer jaunumiem, Ivans abonēja ikmēneša informatīvo apārtrakstu un seko Wood-Mizer oficiālajiem sociālo tīklu kanāliem.

Nākotnē Ivans plāno paplašināt savu uzņēmumu, algojot strādniekus un modernizējot savu zāģēšanas iekārtu uz modeli LT40 vai pat LT70. Tādējādi viņš varēs palielināt ražošanas apjomu un uzņemties vēl lielākus būvniecības projektus. Viņš arī apsver iespēju savai darbnīcai pievienot papildu Wood-Mizer aprīkojumu, piemēram, dēļu malu apgriešanas iekārtu EG300. Pagaidām viņam patīk sākt dienu šādi: piecelties agri, doties uz mežu, satikties ar pasūtītāju un sazāģēt baļķi ar savu zāģēšanas iekārtu LT15. „Nekad nevar zināt, kas notiks rīt, un tieši tas man visvairāk patīk darbā ar koksni,” viņš atzīst.
***
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.