Jaunumi

Meža dienas Latvijā, Tērvetes dabas parks, 2018. gada 25.–26. maijs

Tuesday, May 8, 2018

Meža dienas Latvijā, Tērvetes dabas parks, 2018. gada 25.–26. maijs

Uzņēmums Wood-Mizer piedalīsies pasākumā "Meža dienas Latvijā", ko organizē АS "Latvijas valsts meži". Pasākuma mērķis – aicināt skolēnus un viņu ģimenes uz Tērvetes dabas parku un palielināt viņu izpratni par tādiem procesiem kā ilgtspējīga meža apsaimniekošana un efektīvi tehnoloģiskie risinājumi, ko izmanto mūsdienu mežsaimniecības un kokapstrādes nozarē.

Wood-Mizer pārstāvis Latvijā, uzņēmums SIA Oberts, organizē jaunā kokzāģēšanas kompleksa WB2000 darba demonstrāciju. Tieši Tērvetes dabas parka klajumā skolēni redzēs, kā baļķus iekrauj kokzāģēšanas iekārtā un sazāģē dēļos, ko pēc tam konveijers automātiski izvada no iekārtas. Visus procesus vada viens operators, sēžot ērtā krēslā un strādājot ar skārienekrānu un kursorsvirām. Iekārta WB2000 ir aprīkota ar videokamerām, kas pārsūta attēlu uz ekrānu, un operatoram ir iespēja detalizēti vērot visu zāģēšanas procesu no savas darba vietas.

Firmas Wood-Mizer izstrādātā zāģēšanas tehnoloģija nodrošina izcilu gatavo kokmateriālu produkciju. Pateicoties smalkajam zāģējumam, no katra baļķa iespējams iegūt vairāk gatavo dēļu un mazāk zāģskaidu. Atkarībā no baļķa izmēra gatavās produkcijas attiecība var sasniegt 70–80 %. Lai iegūtu noteiktu produkcijas apjomu, jāsagatavo mazāk koksnes un vairāk koku paliek mežā.

Vēl viens svarīgs Wood-Mizer tehnoloģijas aspekts ir tas, ka kokzāģēšanas iekārtas var pārvadāt un autonomi darbināt mežā. Tas nozīmē, ka baļķi nav jāved uz kokzāģētavu. Transporta izdevumu ietaupījums mazina ietekmi uz apkārtējo vidi – jo mazāk reisu veic kravas mašīnas, jo mazāks ir degvielas patēriņš un oglekļa dioksīda izmeši atmosfērā.

Uzziniet vairāk par mūsdienīgu kokzāģēšanas tehnoloģiju iezīmēm. Aicinām apmeklēt „Meža dienas Latvijā" Tērvetes dabas parkā 2018. gada 25.–26. maijā. GPS koordinātes: 56°29'07.9"N 23°22'11.8"E


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.