Jaunumi

Meskīta mājiņa kokā Arizonā, ASV

Thursday, June 23, 2022

Meskīta mājiņa kokā Arizonā, ASV

Arizonas dienvidu tuksnesīgajā ainavā dominē meskīta koki. Šie neregulārās formas krūmveida augi ir neticami izturīgi un labi pielāgojušies skarbajiem, sausajiem klimatiskajiem apstākļiem. Pēc savas būtības nepilnīgā, blīvā samta meskīta koksne no Sonoras tuksneša iedvesmoja Arturu un Valēriju Floresus pirms 20 gadiem nodibināt uzņēmumu „Tumacacori Mesquite Sawmill” apdzīvotā vietā Tumacacori, Arizonā. „[Mums] tagad ir reputācija kā vecākajam un lielākajam meskīta koksnes izstrādājumu piegādātājam Arizonā,” saka Arturs.

Kad vietējais fermeris nolēma savām mazmeitām uzcelt mājiņu kokā, Arturs un Valērija ieteica tās celtniecībā izmantot meskīta koka zāģmateriālus. Pārim nav sveša unikālu meskīta izstrādājumu radīšana, un viņi zina par Amerikas indiāņu izmantotajām vēsturiskajām apstrādes metodēm, taču ideja par šo mājiņu kokā izrādījās pilnīgi jauna koncepcija. „Perspektīva izmantot meskīta koku pacēla projektu pavisam citā līmenī… precīzāk, divdesmit pēdas virs zemes!” - smejas Arturs.Papildus meskīta koksnes izmantošanai, kas ir unikāla pati par sevi, konstrukcijā tika paredzēta āra terase ar elpu aizraujošu skatu uz kalnaino tuksneša ainavu, bet interjerā bija paredzēta dzīvojamā istaba un mansarda guļamistaba ar ūdensvadu un elektrību.

Visi zāģmateriāli tika izgatavoti ar mobilo zāģēšanas iekārtu Wood-Mizer LT40. Mājas grīdas, jumta un galvenās nesošās konstrukcijas sijām izvēlējās vecu meža Duglasa egli, kas tika iegūta pēc pirmskara šķūņa nojaukšanas Kanādā. „Duglasa egles sazāģēšana grūtības neradīja. Mums tas aizņēma apmēram nedēļu,” stāsta Arturs.


Cita lieta ir sazāģēt samtaino meskīta koku no Sonoras tuksneša. Šo koku izmantoja apšuvumam, pakāpieniem un kāpņu margām. „Rančo īpašnieks iztīrīja savu meskīta koku mežu, lai palielinātu ganības,” skaidro Arturs. Tā kā ar meskīta koku ir grūtāk strādāt, tā sazāģēšanai saskaņā ar specifikāciju bija nepieciešamas apmēram 10 nedēļas.

Pat ar pareizo instrumentu meskīta koka zāģēšana nav vienkārša. „Mums paveicās, ka varējām sazāģēt četras plāksnes, pirms mums vajadzēja jaunu asmeni!” - stāsta Arturs.Pabeigtā meskīta mājiņa atrodas aptuveni 6 metrus virs zemes, un tās jumta platība ir aptuveni 65 kvadrātmetri. „Mēs ļoti lepojamies ar šo unikālo projektu. Ikviens, kurš ierauga meskīta mājiņu kokā, saka, ka tas ir kaut kas īpašs un atšķirīgs no Arizonas dienvidiem,” stāsta Arturs.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.