Jaunumi

Thursday, January 11, 2018

Neparasta ideja no Spānijas – kokmateriāli mūzikas instrumentiem

Lai izgatavotu ģitāru, nepieciešama reta un vērtīga koksne, kam cena var sasniegt 60 000 eiro par kubikmetru.

Ģitāras – tā ir Horhes Saimonsa kaislība. Viņš vada uzņēmumu Madinter netālu no Madrides, kur tiesa gan neražo ģitāras, taču visas sastāvdaļas un materiālus tiem meistariem, kuri izgatavo mūzikas instrumentus.

Slavenās spāņu ģitāras Flamenko pirmajā acu uzmetienā neatšķiras no klasiskajām ģitārām. Taču tas tā nav. Tās ir vieglākas, skan asāk un spilgtāk, tām ir mazāks un plānāks korpuss, bet zemais stīgu novietojums dod iespēju izvilināt perkusijas skaņas, stīgām atsitoties pret ladām. Tieši tāpēc Flamenko ģitārām korpusa sānu sieniņas un aizmugurējā deka tiek gatavota no cipreses nevis no palisandra, kā parastām ģitārām.  

Ciprese – koks vērtīgs; Spānijā tas tiek aizsargāts. Horhe rāda uz diviem cipreses baļķiem rūpnīcas Madinter atklātajā laukumā un skaidro: “Šie koki auga mājas pagalmā. Īpašnieki dabūja atļauju tos nozāģēt un vēlējās pārdot koksni kokapstrādātājiem. Par laimi ģimenē bija ģitārists. Viņš piezvanīja mums un pajautāja, vai no šīs cipreses iespējams izgatavot spāņu ģitāras sastāvdaļas.”

Divi lieli baļķi 77 un 84 cm diametrā, absolūti blīvi un cieti savā faktūrā. Uzņēmumā Madinter šādus baļķus sazāģē ar nelielā lentzāģa Wood-Mizer LT10 palīdzību.

“Neskatieties, ka šī iekārta ir tik kompakta,” skaidro Horhe. “Tā lieliski tiek galā ar cieto koksni.”

Pateicoties tam, ka Wood-Mizer zāģlente ir šaura un plāna (32-38 mm platumā un apmēram 1 mm biezumā), iekārta veido šauru iezāģi, tāpēc pēc apstrādes no katra baļķa tiek iegūts vairāk zāģmateriālu un mazāk skaidu. Horhem tas ir ļoti svarīgi. Koksnei maksājot apmēram 60 000 eiro kubikmetrā, augstam gatavās produkcijas iznākumam ir milzu nozīme.

Līdz ar to pavisam drīz šīs cipreses kļūs par slavenajām spāņu ģitārām, bet kaislīgās Flamenko skaņas, līdzīgi kā iepriekš, saviļņos klausītāju sirdis.

Pamatojoties uz rakstu Juanma Miranda, MADERA-SOSTENIBLE, Spānija
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.