Jaunumi

Poļu uzņēmējs rada unikālas mēbeles no vecas koksnes un seniem artefaktiem

Wednesday, August 18, 2021

Poļu uzņēmējs rada unikālas mēbeles no vecas koksnes un seniem artefaktiem

„Daba dāvā mums laimi” – tāda ir uzņēmēja no Polijas ciemata Skaržisko-Kamienna Kamila Broda devīze. Kamils 20 gadus ir nostrādājis finanšu iestādēs un beidzot nolēma īstenot savu sapni. Viņš nodibināja uzņēmumu OLD Mountains, kas mēbeles un sadzīves priekšmetus ražo no koksnes atkritumiem, apvienojot tos ar tēraudu, betonu, stiklu un citiem materiāliem. Tāpēc Kamils vēlas saviem klientiem nodot oriģinālo filozofiju, kas ir raksturīga šiem unikālajiem produktiem.

OLD Mountains – neliels, ģimenes uzņēmums, kas atrodas priekšpilsētā, vietā, kur satiekas meži un lauki, kur ir diezgan viegli iegūt vecu koksni un kur ir pietiekami daudz vietas aprīkojuma uzstādīšanai. Kamila darbnīcā ir mašīnas koksnes apstrādei (pārsvarā tās ir Wood-Mizer iekārtas), kā arī unikālas gatavās produkcijas krājumi, kas gaida savus klientus.

„Mūsu izmantotā koksne ir atkritumi pēc nevajadzīgu šķūņu nojaukšanas vai veco augļu dārzu tīrīšanas. Tēraudu mēs ņemam no salūzušām mašīnām, par kurām visi ir aizmirsuši, un savā produkcijā mēs cenšamies atjaunot šo materiālu iepriekšējās dzīves daļu,” - skaidro Kamils. „Mēs vēlētos, lai mūsu izstrādājumi atgādinātu par pagātni, taču vienlaikus tiem ir jābūt vizuāli pievilcīgiem un pēc iespējas praktiskākiem.”

Vēl viena lieta, kas padara produkciju ar OLD Mountains logotipu tik izcilu, ir oriģinālā filozofija. Visu izstrādājumu kopīgā iezīme ir „mierīgās dzīves” mākslas popularizēšana, proti, dzīvošana saskaņā ar dabu, prieks par kārtības sajūtu un akurātumu, kas raksturīgs minimālismam. Šī pieeja dzīvei palīdz gūt sirdsmieru, drošības sajūtu un laimi. Uzņēmuma OLD Mountains virzītais vēstījums ir tieši saistīts ar wabi-sabi, hygge un lagom filozofiskajām vēsmām, kas iestājas pret dzīšanos pēc materiālajām vērtībām. No otras puses, tās atbalsta mērenību, funkcionalitāti un dziļāku izpratni par to, kas jau ir mums apkārt. Tieši šādus izstrādājumus Kamils ražo savā darbnīcā.

„Mūsu produkti palīdz cilvēkiem atrast ceļu uz patiesu laimi, justies ērti un dabiski. Klienti mūs novērtē par to, ka mūsu produkti ir vienkārši, ērti un izgatavoti, rūpējoties par dabu,” stāsta Kamils.
Kamila Brodas uzņēmumā ir tikai trīs darbinieki, tāpēc funkciju sadalījums ir ļoti stingrs. Izmantojot savu profesionālo pieredzi, Kamils nodarbojas ar jaunu produktu dizainu, mārketingu un meklē jaunus veidus biznesa paplašināšanai. Abi pārējie komandas dalībnieki – vecākais brālis un Kamila dēls – ir tieši iesaistīti ražošanā. „Darbs ar koku ir bijis mans sapnis ilgus gadus. Vienmēr esmu apbrīnojis brāļa Dareka talantu putnu barotavu, koka dāvanu kastīšu un dārza lapeņu izgatavošanā. Un tagad ir pienācis laiks, kad mēs varam apvienot savus centienus, strādājot kopā,” saka Kamils.

Pirmie mēneši nebija viegli, jo viņi uzskatīja savu darbu par hobiju un bija gatavi to darīt caurām dienām. Tomēr, kad pienāca laiks aprēķināt cenu klientam, viņi bija vīlušies, jo cena sanāca augsta, bet peļņa zema. „Mēs vēlējāmies būt neatkarīgi, un tāpēc bija nepieciešams palielināt mūsu darbnīcas produktivitāti. Tieši tāpēc mēs nolēmām ieguldīt līdzekļus Wood-Mizer iekārtās,” - stāsta Kamils.

Pirmā mašīna, kuru pasūtīja uzņēmums OLD Mountains, bija četrpusīgā ēvelēšanas-profilēšanas iekārta Wood-Mizer MP260, kas būtiski paātrināja koka sagatavju apstrādes procesu. „Mums ir svarīgi sagatavot materiālu ātri un precīzi. Pretējā gadījumā mēs nevarēsim saviem klientiem piedāvāt pievilcīgus produktus vajadzīgajā daudzumā un laikā,” skaidro Kamils.


Wood-Mizer ēvelēšanas-profilēšanas iekārta MP260 veic vairākas kokapstrādes darbības, kas ietaupa darbnīcas telpu, samazina uzturēšanas izmaksas un palielina efektivitāti. „Tā ir uzticama un pārbaudīta mašīna, kuru ir viegli lietot un noregulēt. Pirms pasūtīšanas es ilgi pētīju informāciju internetā. Es noskaidroju, ka šī mašīna ir izstrādāta Zviedrijā un to daudzus gadus ir pārbaudījuši prasīgie skandināvu kokapstrādes speciālisti. Šobrīd to ražo Wood-Mizer Polijas pilsētā Kolo, tātad man ir viegli sazināties ar servisa centru, es varu apmeklēt rūpnīcu, varu sarunāt tikšanos ar tehniķiem savā darbnīcā. Mūsdienās sadarbība ir ļoti svarīga biznesa attiecību veidošanā,” atzīmē Kamils.

Vēl viena mašīna, ko OLD Mountains ir iegādājās, ir LT15CLASSIC mobilā zāģēšanas iekārta ar MP100 ēveles papildinājumu. „Izmantojot LT15, mēs, piemēram, varam, tīrot vecu augļu dārzu, sazāģēt baļķus tieši uz vietas un saēvelēt gatavos zāģmateriālus,” saka Kamils. “Mana iekārta LT15 izceļas ar statņa šķērsenisku siju izkārtojums un sānu balstiem, kas var noturēt uz statņa īsus baļķus, tas ir ļoti noderīgi, lai materiālu sazāģētu nelieliem izstrādājumiem. Zāģēšanas iekārtai ir izturīgs, pastiprināts statņa rāmis, kas ir pietiekami stings gan darbam, gan transportēšanai. Ēvelēšanas papildinājums MP100 ir nepieciešams mitras koksnes ēvelēšanai tieši uz zāģēšanas iekārtas statņa. Turklāt МР100 var aprīkot ar profilēšanas nažiem būvniecības siju izveidei. Mēs izmantojam MP100 oriģinālu starpsienu izgatavošanai.”
Sadarbība ar Wood-Mizer palīdzēja šim ģimenes uzņēmumam paplašināties divos virzienos. Pirmkārt, ēvelēšanas iekārtas MP260 izmantošana uzlaboja materiāla sagatavošanas efektivitāti un precizitāti. Otrkārt, zāģēšanas iekārta LT15CLASSIC ar ēvelmašīnu MP100 ļāva viņiem kontrolēt materiāla sagatavošanas procesu tieši baļķu sazāģēšanas stadijā. Kamils Broda atzīst, ka ar Wood-Mizer ir viegli uzturēt labas biznesa attiecības, jo uzņēmumam rūp laba klientu apkalpošana.

Pērkot preces uzņēmumā OLD Mountains, var pamanīt, ka papildus estētiskajām un funkcionālajām īpašībām jūs iegūstat vēl kaut ko – neuzkrītošu norādi par to, „kā dzīvot gudri un harmonijā ar dabu”.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.