Jaunumi

Stipra sieviete pie zāģēšanas iekārtas pults

Thursday, April 29, 2021

Stipra sieviete pie zāģēšanas iekārtas pults

Bad Berka ir neliela kūrortpilsētiņa Turingijā. Šeit strādā Sandra Ojle, kura vada Wood-Mizer iekārtu un zāģē koksni pēc pasūtījuma.

Mēs satiekam simpātisku, pārliecinātu blondīni ar laipnu sirdi un atsaucīgu dvēseli. 2004. gadā viņas tēvs uzsāka savu biznesu un piedāvāja koksnes zāģēšanas pakalpojumus, izmantojot mobilo iekārtu Wood-Mizer LT40. Kad viņš saslima, ģimenei radās doma zāģēšanas iekārtu pārdot, taču Sandra iebilda pret šo lēmumu. Pirms tam viņa strādāja pārtikas rūpniecībā, un viņai nebija pieredzes kokapstrādes jomā. Tomēr viņai nebija ilgi jādomā: viņa aizgāja no darba un pārliecinoši sāka strādāt, lai turpinātu tēva darbu.„Man visu iemācīja tētis,” stāsta Sandra. „Kā zāģēt, kā apkalpot iekārtu, kā strādāt ar klientiem. Mēs bijām laba komanda.” Līdz pēdējai dienai tēvs nāca pie viņas uz kokzāģētavu, sniedza noderīgus padomus un sekoja tam, lai viss noritētu kā smērēts.Lai labāk apvienotu ģimeni un darbu, Sandra kopā ar diviem bērniem pārcēlās un apmetās kaimiņu mājā, blakus vecākiem. Tagad Sandras māte pēc skolas var pieskatīt bērnus, jo, ja jūs esat pašnodarbināta persona, gara darba diena nav nekāds retums. Kad palīdz ģimene, viss ir daudz vienkāršāk.

„Man pastāvīgi jautā, kāpēc es izvēlējos tik grūtu darbu? Patiesībā zāģēt baļķus ar iekārtu nemaz nav grūti. Galu galā, ko tad es daru? Visu dienu staigāju šurpu turpu gar zāģi,” smaidot saka Sandra. „Tas ir patiešām smags darbs tiem, kas no mašīnas paņem gatavos dēļus un sakrauj tos.”

Wood-Mizer lentzāģis ir uzticama mašīna, kas ar lielu precizitāti sazāģēs jebkuru koksni. Pateicoties šaurajam lentzāģim, mašīna veic ļoti plānu, apmēram 2 mm biezu zāģējumu, un no katra baļķa var izzāģēt vairāk gatavu dēļu nekā, piemēram, ar ripzāģi vai apaļo zāģi. Vācijā Wood-Mizer mašīnas var sastapt it visur kokzāģētavās, tās ir daudzos ciematos. Modelis LT40 vispār ir viens no populārākajiem pasaulē, pateicoties tā pārdomātajai konstrukcijai, uzticamībai un mobilitātei. Šī iekārta veic precīzus griezumus arī tad, ja tā ir uzstādīta uz nelīdzenas virsmas, piemēram, mežā. Tai ir spēcīgas hidrauliskās sviras, kas ļauj pacelt baļķi no zemes un novietot uz statņa, pēc tam to apgāzt, optimāli nolaist, hidrauliski piespiest un stingri noturēt zāģēšanas laikā. Operatora pults ir aprīkota ar elektronisko lineālu, tāpēc Sandrai nav nepieciešams aprēķināt galvā un iegaumēt izmērus — viņa vienkārši ievada dēļa vajadzīgo biezumu datorierīcē, un zāģa galva tiek automātiski noregulēta vēlamajā augstumā.„Teiksim tā, tehnoloģija nav mana stiprā puse, taču tad, kad rodas jautājumi, man pie rokas ir mehāniķis. Viņš ir labs mana tēva draugs — vēl viens vecās skolas pārstāvis, kurš vienmēr ir blakus, ja nepieciešama palīdzība.”

Sandra ir tik ļoti labi apguvusi darbu ar LT40, ka 2018. gada aprīlī nopirka jaunu iekārtu LT40 ar benzīna dzinēju. Gadu gaitā, kopš Sandras tēvs nopirka pirmo zāģēšanas iekārtu, LT40 konstrukcijā ir veikti uzlabojumi, padarot jauno modeli vēl ērtāku un vieglāk vadāmu.Vieta, kurā strādā zāģēšanas iekārta, atrodas aptuveni 2 km attālumā taisnā līnijā no viņas mājas, tā atrodas sašķidrinātās naftas gāzes vecā iecirknī. Sandra dala vietu ar lielu pamestu aitu kūti un diviem citiem īrniekiem. Šeit viņai ir aprīkojums, neliela kokmateriālu noliktava, kā arī malka, kas, strādājot ar koku, nez kāpēc rodas dabiskā veidā.

„Ja godīgi, malkas gatavošana ir daudz grūtāka nekā zāģēšana ar lentzāģa iekārtu, neskatoties uz to, ka man ir malkas skaldītājs un traktors,” stāsta Sandra.Sandra ir īstena Power Frau. Miera nav ne minūti! Klientiem no valsts sektora, kā arī privātpersonām cenas tiek samazinātas par aptuveni 60%. Tāpat viņa arī sazāģē ozolu brusēs vienai lielai kokzāģētavai. Fakts, ka cita starpā viņa strādā par brīvprātīgo tūrisma taku uzturētāju, lieliski iekļaujas viņas interešu lokā, jo tādā veidā Sandra stiprina saikni ar mežu un kontaktus ar mežu īpašniekiem. Ziemā Sandra uz mēnesi aizver kokzāģētavu, jo viņa pilsētas vietējā tirgū pārdod Ziemassvētku eglītes, kas jau ir kļuvusi par tradīciju.

Kad mēs viesojamies pie Sandras kokzāģētavā, viņa zāģē priežu baļķus. Šodien viņai ir četri palīgi, un grupa izskatās neticami saliedēta. Divi vīrieši nomizo būvniecībai nepieciešamos baļķus, divi strādā pie iekārtas. Katra kustība ir nevainojama, un, neraugoties uz svelmaino karstumu, var redzēt, ka viņiem ir jautri. Pārtraukumā atnāk Sandras mamma un atnes brokastis. Ar viņu ir bērni un suns, viena no palīgiem mazdēls ir atbraucis ar velosipēdu, visiem ir labs garastāvoklis, viņi jautri sarunājas. Darbs ir dzīves nozīmīga daļa. Un ja jums darbs patīk, tad tā tam arī jābūt.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.