Jaunumi

Vācu galdniecības darbnīcā zāģē milzīgus ozola baļķus ar iekārtu Wood-Mizer WM1000

Wednesday, October 16, 2019

Vācu galdniecības darbnīcā zāģē milzīgus ozola baļķus ar iekārtu Wood-Mizer WM1000

Kad Hainers Šefers un Ārons Keidels, divi galdnieki – entuziasti, satikās amatniecības kursos Vācijā, viņiem uzreiz radās ideja uzsākt kopīgu darbību. Tas bija pirms 10 gadiem, un tagad viņu uzņēmējdarbība Vācijas pilsētiņā Reklinghauzenē (Recklinghausen) patiešām ir uzplaukusi.

„Mūsu uzņēmumi atrodas bijušajā šahtā, kas tika dibināta 1883. gadā. Līdz pat pagājuša gadsimta septiņdesmitajiem gadiem te ieguva ogles, - stāstā Hainers. - Tagad daļa šahtas jau ir nojaukta, bet ir palikušas būves, kuras izmanto amatnieki un uzņēmēji.”

Ārons un Hainers pārvalda trīs uzņēmumus. Uzņēmums „Lehmundo” specializējas māla ēku atjaunošanā, kas ir Ārona kompetencē. „Schreinerei Schäfers” ir galdnieku darbnīca, par kuru atbild Hainers. Kopā viņi pārvalda arī veikalu „Naturalis”, kurā tiek pārdoti ekoloģiski tīri būvmateriāli un izstrādājumi no dabīgās koksnes.


„Mēs neesam no tiem uzņēmējiem, kuri tiecas pēc lieliem apmēriem. Mūsu iecienītākais darbs ir izstrādājumu gatavošana no masīvkoka un unikāla dizaina radīšana. Koksne ir brīnišķīgs materiāls, tā ir silta, un ar katru gabaliņu ir jāstrādā pēc iespējas rūpīgāk,” - stāsta Hainers.

Cilvēki bieži iegriežas veikalā „Naturalis”, lai iegādātos koksni, krāsas vai būvmateriālus. Ārons un Hainers labprāt kontaktējas ar saviem klientiem. Viņi ir noskaidrojuši, ka ļoti daudzi vēlas paši, ar savām rokām kaut ko radīt no koka. Tā radās ideja organizēt galdniecības meistarklases.

„Tagad mēs mācām saviem klientiem, kā gatavot mēbeles no koka. Semināru laikā viņi var izgatavot jebkādu mēbeli paši ar savu dizainu. Cilvēkiem ļoti patīk šis process, jo tas ietver visas stadijas: sākot ar baļķu zāģēšanu, līdz pat gatavam izstrādājumam,”- stāsta Hainers.

Ārons un Hainers pievērš uzmanību kvalitātei katrā ražošanas posmā. Viņiem ir ļoti svarīgi izmantot savā darbnīcā tikai vislabāko koksni. Jau gadiem ilgi viņi iegādājās koksni pie pārbaudīta piegādātāja un sazāģēja to vajadzīgo izmēru zāģmateriālos ar savu zāģēšanas iekārtu Wood-Mizer LT40. Bet laika gaitā aizvien grūtāk kļuva iegādāties pareizi izžāvētu ozola koksni. Tad viņiem radās ideja pirkt baļķus tieši no meža un pašiem zāģēt, un kaltēt kokus.

„Tā kā LT40 mums lieliski kalpoja, mēs izlēmām iegādāties vēl vienu zāģēšanas iekārtu Wood-Mizer. Pirms pusgada mēs iegādājāmies WM1000, lai paši varētu zāģēt lielus baļķus”, - stāsta Ārons. „Mēs sazāģējam baļķi dēļos, pēc tam izturam zāģmateriālus divus-trīs gadus, lai tie izžūtu dabīgā veidā, tikai pēc tam tie kļūs par galda virsmu vai kāpnēm. Izstrādājumi no koka, kas ir izgatavoti šādā veidā, ir ļoti izturīgi un kalpo simtiem gadu,” - viņš piebilst.

Viņi izvēlējās zāģēšanas iekārtu Wood-Mizer WM1000, jo tā spēj sazāģēt lielu izmēru baļķus. „Ar WM1000 mēs varam zāģēt ļoti lielus baļķus. Līdz šim brīdim lielākais baļķis bija ar 1,7 m diametru. Tā ir cieta koksne, tāpēc baļķi ir ne tikai lieli, bet arī ļoti smagi, un bieži vien mums ir nepieciešami divi traktori, lai šādu baļķi varētu uzkraut uz statnes. Taču zāģēšanas iekārta ir tik izturīga, ka viegli tiek galā ar šiem baļķiem,” - stāsta Ārons.

Baļķos reizēm ir metāla priekšmeti, piemēram, naglas vai lodes, no Otrā Pasaules kara laikiem. Taču arī tas nav šķērslis iekārtai WM1000.

„Kad asmens trāpa metālam, tas nelūzt un iziet caur metāla priekšmetu, kas ļauj man pabeigt zāģēšanu un iegūt līdzenu dēli. Asmeņu remonts un uzasināšana nemaksā dārgi, bet tā nomaiņa uz skriemeļiem vispār ir pavisam vienkārša,” - stāsta Ārons.

Ārons labi atsaucas arī par zāģēšanas iekārtas konstrukciju. „Operators atrodas uz platformas, kas kustas kopā ar zāģgalvu. Tāpēc viņš atrodas netālu no zāģēšanas zonas, viņš visu redz un rūpīgi kontrolē zāģēšanas procesu. Tā ir ļoti pārdomāta konstrukcija,” - saka Ārons.

„Mašīnas uzstādīšana un apmācība aizņēma divas dienas. Viss, kas mums bija jāizdara, jānodrošina telpa. Tehniķi uzstādīja iekārtu, izlīdzināja un noregulēja to, iemācīja mūs, kā zāģēt. Viss bija labi organizēts un iekļauts cenā. Wood-Mizer vēlreiz apliecināja savu iekārtu un servisa kvalitāti,” - stāsta Ārons.

Autors: Polīna Levandovska


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.