Jaunumi

Vermontā uzbūvēta koka karkasa ēka permakultūras pētniecības centram

Monday, October 29, 2018

Vermontā uzbūvēta koka karkasa ēka permakultūras pētniecības centram

Vermontas centrā, 70 ha lielā saimniecībā, Benam Falkam bija vajadzīga ēka, ko izmantotu kā pētniecības centru un permakultūras kursu norises vietu. Permakultūra – progresīvs lauksaimniecības veids, kurā tiek ņemta vērā dabīgo ekosistēmu savstarpējā mijiedarbība.

Tā kā saimniecībā bija kokmateriālu krājumi, Bens izlēma nolīgt vietējo kokzāģētāju Deividu Džonsonu, karkasa būvju speciālistu. Rezultāts ir lieliska trīsstāvu klēts, pilnībā celta no vietējiem kokmateriāliem. Ar savu mobilo kokzāģēšanas iekārtu LT40, kurā uzstādīta Wood-Mizer bimetāla zāģlente BiMETAL, Deivids sazāģēja 70 kubikmetrus baltās un sarkanās priedes, ko lika lietā ēkas koka karkasa būvniecībā.

Ceļot tradicionālā amerikāņu stilā, proti, izmantojot gropju un tapu savienojumus, Deivids strādāja kopā ar veselu speciālistu komandu, kas palīdzēja izbūvēt pamatus, sienas un jumtu. Deivids teica, ka iekārtas mobilitāte, lielais zāģēšanas ātrums un iespēja iegūt vajadzīgā izmēra materiālus bija izšķirošie faktori, kas palīdzējuši ēku uzbūvēt 10 nedēļu laikā.

Nākamo dažu mēnešu laikā klēti apšuva ar dēļiem, ieklāja grīdu, un ēka bija pilnībā pabeigta. Bens lēš, ka uz savu kokmateriālu rēķina, kā arī pateicoties līgumam ar Deividu par zāģmateriālu sagatavošanu un klēts ar 12x22 m laukumu būvniecību, ir ietaupījis 25 000 dolārus. Bens stāsta, ka jaunais pētniecības centrs patīk visiem apmeklētājiem. „Esmu bezgala priecīgs, ka mums izdevusies tik lieliska ēka,” teica Bens.

Autors: Chase WarnerPrint

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.