Jaunumi

Wood-Mizer iestatīšanas ierīces lentzāģu sagatavošanai darbam

Wednesday, August 4, 2021

Wood-Mizer iestatīšanas ierīces lentzāģu sagatavošanai darbam

Lai sazāģētu baļķus visaugstākās kvalitātes brusēs un dēļos, lentzāģi ir pareizi jāapkalpo, tos uzasinot un veicot zobu iestatīšanu. Tikai pareizi sagatavots lentzāģis nodrošinās zāģēšanas kvalitāti.


Zobu iestatīšana ir tikpat svarīga kā asināšana

Lentzāģa asmens apkopes laikā vienlīdz svarīga ir gan zobu asināšana, gan iestatīšana. Tā kā zāģēšanas laikā asmens kļūst truls un deformējas, tas ir regulāri jāasina, lai atjaunotu asās malas un zobu formu. Pēc tam zobi ir jāiestata tā, lai zāģis veidotu zāģējumu ar kvalitatīvu virsmu un efektīvi izvadītu zāģskaidas no zāģējuma. Pareiza iestatīšana nozīmē to, ka zāģa zobu gali ir precīzi un vienādi novirzīti no asmens korpusa pēc noteikta parauga.

Wood-Mizer šis paraugs lentzāģiem ir šāds: „pa kreisi/pa labi/taisni”, kur kreisais un labais zobs ir paredzēts materiāla atvēršanai vai griešanai, bet taisnais zobs ir tā dēvētā „ķemme” – zāģskaidu izvadīšanai no zāģējuma. Ieteicamais zobu iestatījums katram koksnes veidam un zāģa profilam ir atšķirīgs. Wood-Mizer iesaka cietkoksnei izmantot nelielu zobu iestatījumu, bet mīkstam kokam, tieši pretēji, iestatījumam ir jābūt lielākam. Precīzas ieteicamās iestatījuma vērtības ir norādītas uz Wood-Mizer lentzāģa asmeņu iepakojuma.

Ja zobu iestatījums ir pārāk mazs, asmens zāģē vienmērīgi un kvalitatīvi, bet lēni. Ja iestatītā vērtība ir pārāk liela, asmens zāģēs ar rāvieniem, radot dēlim viļņotu virsmu un kopumā pasliktinot zāģmateriālu kvalitāti. Lentzāģis ar neregulāri iestatītiem zobiem ātri pārkarst, kas galu galā izraisa tā saplīšanu.

Pirms zoba iestatīšanas procesa uzsākšanas ir pareizi jāsagatavo zāģis. Pirmkārt, asmens ir jānotīra: jānoņem pielipušie sveķi, eļļa, koku sula un citi šķidrumi. Otrkārt, no malām ir jānoņem metāla atskarpes. To veic vai nu manuāli, izmantojot zāģa tīrīšanas instrumentu, vai automātiski ar asināšanas ierīci, piemēram, ar Wood-Mizer BMS500 vai BMS600.
Lentzāģu iestatīšanas ierīces izvēle

Wood-Mizer piedāvā iestatīšanas ierīču plašu klāstu, kas nodrošina ātru, precīzu un nemainīgu lentzāģu zobu iestatīšanu.

BMT100 - Manuālā, vienpusējā iestatīšanas ierīce – tas ir nedārgs, precīzs un viegli lietojams rīks, kas ir piemērots nelielam skaitam zāģu. Iestatīšanas ierīce BMT100 strādā ar 25–75 mm platiem asmeņiem, un tā tiek darbināta manuāli: ar vienu roku jūs iestatāt zobus, izmantojot rokturi, bet ar otru – virzāt asmeni. Ierīce BMT100 zobus vienlaikus iestata tikai vienā asmens pusē, tāpēc zāģis ir jāpagriež uz otru pusi un jāatkārto iestatīšanas process tāpat kā pirmajā pusē. Šajā gadījumā zāģis virzās uz priekšu tā, lai tiktu iestatīts katrs trešais zobs uz asmens. Tā kā ierīce BMT100 ir manuāla, viena zāģa iestatīšana aizņem vidēji 7–10 minūtes. Šīs ierīces priekšrocība ir tāda, ka tā nodrošina ļoti precīzu zobu iestatīšanu.
Pirms zobu iestatīšanas uzsākšanas ar ierīci BMT100 ir jāveic šādas darbības:

1. Precīzi noregulējiet asmens augstumu uz spīles – Wood-Mizer iesaka zobstarpas zemāko punktu iestatīt 1,0-1,5 mm zemāk par skavas augšējo malu.
2. Iestatiet zoba izlieces punktu – tas atrodas attālumā, kas ir vienāds ar 1/3 no zoba augstuma no tā virsotnes.
3. Uz indikatora skalas iestatiet nulles vērtību.

Ir ļoti svarīgi noregulēt pareizo stāvokli fiksatoram, kas aptur asmeni un nosaka zoba pareizu izlieces punktu. Indikatora skala parāda zobu iestatīto vērtību. Bet balstošās pretsliedes, kas notur asmeni, ir jānoregulē atbilstoši asmens platumam.

BMT150 – Manuālā, divpusējā iestatīšanas ierīce – vēl viens ekonomisks, precīzs, viegli lietojams un efektīvs instruments no Wood-Mizer klāsta. Šis instruments ir divpusējs, t.i., tas vienlaikus iestata divus zobus (kreiso/labo), un operatoram nav nepieciešams asmeni apgriezt otrādi. Šī iestatīšanas ierīce apkalpo zāģus ar platumu 25–75 mm, ar zobu soli 6–32 mm. Viena zāģa iestatīšanai nepieciešamas apmēram 3–4 minūtes. Ierīce tiek darbināta manuāli ar sprūdrata sviru, kas aktivizē 2 iestatīšanas skrūves un vienlaikus pārvieto asmeni ar bīdni. Zāģa augstums tiek noregulēts, nomainot tapas un izmantojot rokturi precīzai regulēšanai. Lai nodrošinātu zobu visprecīzāko iestatīšanu, modelim BMT150 ir instruments „Set Master Gauge”. Šis instruments ļauj pārbaudīt zobu iestatīšanas vērtību un precīzi noregulēt skrūves.

Viena no populārākajām Wood-Mizer iestatīšanas ierīcēm ir BMT200/250 – divpusēja ierīce zobu iestatīšanai, kas ir pieejama divās versijās. Vienkāršākā manuālā versija BMT200 ir aprīkota ar rokturi, kas aktivizē skrūves un virza asmeni BMT200 var modernizēt uz modernāko versiju BMT250.

BMT250 elektriskajai versijai ir 0,18 kW vienfāzes motors ar pārnesumkārbu un vienkāršu vadības bloku. Šī iestatīšanas ierīce vienā piegājienā iestata uzreiz divus zobus, tāpēc process norisinās ātrāk. Viena asmens sagatavošana vidēji aizņem apmēram 2–3 minūtes. Iestatīšanas ierīci BMT250 bieži iegādājas kopā ar asināšanas ierīci BMS250.

Katra iestatīšanas skrūve un tapa ir saistīta ar atsevišķu pulksteņa tipa indikatoru, kas ir jākalibrē pirms iestatīšanas uzsākšanas. Divi pulksteņa tipa indikatori parāda iestatītās vērtības – viens iestatīšanai uz labo pusi, bet otrs – uz kreiso pusi. Ieteicams izmantot Set Master Gauge, lai laiku pa laikam vēlreiz pārbaudītu iestatījumu. Elektriskajai versijai BMT250 ir vienkāršs vadības bloks ar zobu skaitītāju, kurā jūs norādāt iestatāmo zobu skaitu, un sensors pats apturēs procesu. Turklāt modelim BMT250 ir sprieguma indikators, galvenais slēdzis un manuālā/automātiskā režīma slēdzis. BMT250 iestata zāģus ar platumu 25–75 mm, ar zobu soli 13–32 mm.


BMT300 – pneimatiskā, vienpusējā iestatīšanas ierīce, izstrādāta profesionālai lietošanai lielos kokzāģēšanas uzņēmumos vai instrumentu sagatavošanas darbnīcās. To bieži kombinē ar lentzāģu profesionālām asināšanas ierīcēm BMS500 un BMS600. BMT300 – automātiska iestatīšanas ierīce, kas darbojas vairākos režīmos, izmanto dažādas diagnostikas funkcijas, lai veiktu pašpārbaudi un pārbaudītu zobu iestatīšanas pareizumu. Ja nepieciešams, tā var izlabot pārāk lielu zobu iestatījumu. Ierīce izmanto divus enerģijas avotus: elektromotoru (2x) 24 V līdzstr., lai darbinātu bīdni un asmeņu padeves mehānismu, kā arī saspiestu gaisu (vismaz 4 bāri), lai darbinātu iespīlēšanas instrumentu, iestatīšanas skrūvi un tīrīšanas sprauslu. Iestatīšanas ierīce BMT300 ir vienpusēja, tas nozīmē, ka tā vienlaikus iestata tikai vienu zāģa pusi, tāpēc asmens ir jāapgriež, lai iestatītu arī otru pusi. Ierīce ir ļoti precīza, tā saglabā lietotāja norādītās pielaides un ātri darbojas – 3 minūtes, lai sagatavotu vienu asmeni, ja tam nav naglu vai cieta koka fragmenta sabojātu zobu.

Vadības panelī ir LCD ekrāns ar vairākām darba pogām. Tas parāda visus procesa parametrus, kurus var pielāgot reālā laika režīmā. Šeit tiek norādīts zobu/ciklu skaits, zobu iestatījuma augšējā/apakšējā robeža, izmantotās skavas tips, iestatīšanas šablona maksimālais kļūdu skaits, mērvienība un lietotāja valoda. Tāpat var apskatīt diagnostikas izvēlni un palaist testus, pārbaudot mašīnas funkcijas (bīdnis, skava, izlieces punkts, iestatīšanas skrūve, sensors); te arī tiek ieslēgts kalibrēšanas režīms vai zobu iestatīšanas pārbaudes režīms.


Padomi un ieteikumi lentzāģa zobu iestatīšanai

Pirms zāģa iestatīšanas uzsākšanas pārliecinieties, ka sagatavojāt zāģa asmeni un noregulējāt ierīci iestatīšanai. Atcerieties dažus noteikumus par zobu iestatīšanu un iestatīšanas ierīces apkopi.

1. Iestatiet tikai tādu asmeņu zobus, kas ir notīrīti no sveķiem, sulām, eļļām vai netīrumiem. Pretējā gadījumā iestatīšana nebūs precīza, bet iestatīšanas ierīce ātrāk nolietosies.
2. Precīzi noregulējiet asmens augstumu skavā – novietojiet zāģi tā, lai zobstarpas zemākas punkts būtu 1,0–1,5 mm zemāk par skavas augšējo malu, noregulējiet iestatīšanas punktu – iestatiet to uz vienu trešdaļu no zoba augstuma no tā virsotnes. Atiestatiet lielumu uz indikatora skalas.
3. Ievērojiet shēmu „pa kreisi/pa labi/taisni”, virzot asmeni manuālajās iestatīšanas ierīcēs. Neievērojot šo shēmu, rodas kļūdas zobu iestatīšanā, kuru novēršana prasa daudz darba un laika.
4. Izmantojiet Set Master Gauge kā papildu mērinstrumentu, lai atkārtoti pārbaudītu iestatītās vērtības un, ja nepieciešams, noregulētu iestatīšanas ierīci.
5. Zobu iestatīšanas vērtības ir atkarīgas no daudziem faktoriem. Vislabāk ir ņemt ieteiktās vērtības, kas ir norādītas uz lentzāģa iepakojuma, un uzskatīt tās par orientieri testēšanai. Gūstot pieredzi, varēsiet patstāvīgi noteikt optimālo iestatījumu savam kokzāģēšanas uzdevumam.
6. Apskatiet asmens skavas iestatīšanas ierīcē, pārbaudiet bīdņa stāvokli, kas virza zāģi, pārbaudiet un savlaicīgi nomainiet iestatīšanas ierīces visas kustīgās daļas.
7. Iestatīšanas ierīci turiet tīrā un sausā vietā. Darba maiņas beigās notīriet netīrumus, zāģskaidas, šķeldu un citus gružus no ierīces.
8. Izmantojiet cimdus, rīkojoties ar lentzāģiem, aizsargbrilles acu aizsardzībai un ausu aizbāžņus, lai pasargātu sevi no kaitīgā trokšņa. Izlasiet lietotāja rokasgrāmatas un izpildiet ražotāja sniegtos norādījumus.

Ceram, ka šie padomi un rekomendācijas palīdzēs jums ilgi un veiksmīgi lietot Wood-Mizer lentzāģu iestatīšanas ierīci.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.