Jaunumi

Sunday, July 29, 2018

Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārtas īpašnieks izgatavojis savu pirmo virtuves galdu

Brīnišķīgs baltā ozola un valrieksta virtuves galds internetā saņēmis vairāk nekā 1500 balsu un iecēlis savu autoru Neitenu Eliotu Wood-Mizer konkursa uzvarētāja godā.

Tikai tad, kad galda virsma uzstādīta uz galda pamatnes, Neitens Eliots, Wood-Mizer iekārtas īpašnieks no Amerikas, apjautis sava smagā darba rezultātu. „Parasti es vienmēr sagatavoju un pārdodu zāģmateriālus. Vēl ne reizi nebiju kaut ko savām rokām veidojis no šiem materiāliem,” saka Neitens, atgūstoties no saviļņojuma.

Šajā projektā savu lomu godam veica Neitena īpašumā esošā Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārta: Neitens pats atlasīja baļķus un sazāģēja tos dēļos savam pirmajam mēbeļu gatavošanas mēģinājumam.

Lauku stilā darinātais galds ar baltā ozola virsmu uz tumšajām rieksta koksnes kājām rada satriecošu iespaidu.

„Pēc tam, kad biju sazāģējis baļķus vajadzīgā izmēra sagatavēs, gandrīz 90 % galdnieka darba es veicu tikai un vienīgi ar rokas instrumentiem,” stāsta Neitens. „Tas bija mans pirmais lielais projekts galdniecībā,” atzīst Neitens.  

Neitena galds ļaudīm bija iepaticies un Wood-Mizer konkursā 2017. gadā saņēma prēmiju „Skatītāju izvēle” – par to internetā bija nobalsojuši vairāk nekā 1500 cilvēki. Neitena draugi, protams, zināja, ka viņam pieder Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārta, taču bija patiesi izbrīnīti, ieraugot viņa jauno darinājumu. Pateicoties šim projektam un negaidītajai popularitātei, Neitena kokapstrādes bizness ir uzplaucis: viņš saņēmis mēbeļu pasūtījumus, turklāt vispirms no savas sievas.

Lauku stils gūst arvien lielāku popularitāti. Neraugoties uz šķietamo vienkāršību, meistari gadiem pilnveido šīs formas un savu māku. Savukārt process „no koksnes līdz gatavam darinājumam” patiešām ir īpašs. „Ikviens var iegādāties gatavus zāģmateriālus, taču izzāģēt no baļķa īpašam projektam vajadzīgās sagataves katrs vis nevarēs,” Neitens ir pārliecināts.

Autore: Samanta Aleksandera
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.