Jaunumi

Wood-Mizer kokzāģēšanas līnijas: ražošanas apjomu pieaugums, vienlaikus samazinot izmaksas

Thursday, September 2, 2021

Wood-Mizer kokzāģēšanas līnijas: ražošanas apjomu pieaugums, vienlaikus samazinot izmaksas

Wood-Mizer kokzāģēšanas līnijas sastāv no vairākām kokzāģēšanas ierīcēm, kas ir apvienotas, lai kontrolētākā un efektīvākā veidā ražotu zāģmateriālus. Šīs līnijas tiek individuāli izstrādātas, ņemot vērā katras ražotnes īpašos apstākļus un prasības.

Wood-Mizer piedāvā kokzāģēšanas līnijas uz iekārtas LT70 Remote bāzes ar tālvadības pulti, taras līnijas SLP1/SLP2 tievkoku pārstrādei un modernas rūpnieciskās kokzāģēšanas sistēmas TITAN. Uzņēmumā Wood-Mizer strādā inženieru komandu, kas specializējas kokzāģēšanas līniju projektēšanā, lai palielinātu produktivitāti un gatavās produkcijas apjomu, vienlaikus samazinot darbaspēka, uzstādīšanas, ekspluatācijas un apkopes izmaksas.

Piedāvājam tiešsaistes prezentāciju par kokzāģēšanas līniju uz iekārtas LT70 HEAVY-DUTY bāzes ar tālvadības pulti, malu apzāģēšanas iekārtu EG300 un konveijeru sistēmu materiālu transportēšanai, kas sastāv no baļķu iekraušanas rampas, šķirošanas galda un piedziņas ķēdes konveijera. Prezentāciju vadīs Ādams Kubjaks, kas ir viens no Wood-Mizer galvenajiem inženieriem.Kokzāģēšanas līnijas uz iekārtas LT70 HEAVY-DUTY bāzes

Lentzāģmašīna LT70 HEAVY-DUTY apvieno divu Wood-Mizer iekārtu labākās īpašības
- LT70 zāģa galvu un rūpnieciskās iekārtas WM4000 statni. Apvienojot šīs komponentes vienā izturīgā kokzāģēšanas iekārtā, Wood-Mizer izveidoja efektīvu un ātru kokzāģēšanas iekārtu, vienlaikus saglabājot zemas uzturēšanas izmaksas un ērtu lietošanu.

„Klients var izvēlēties starp divu veidu zāģa galvām – standarta LT70 ar baļķu maksimālo diametru līdz 95 cm vai plato LT70 WIDE, kas zāģē baļķus ar diametru līdz 105 cm,” skaidro Ādams Kubjaks. Zāģa galvu darbina elektromotors 18,5 kW (25 ZS) vai pēc pasūtījuma – ar jaudu 22 kW (30 ZS).
 
Attālums starp zāģa vadošajiem veltņiem ir 73 cm uz standarta galvas un 86 cm uz platās galvas, kas nozīmē, ka bruses maksimālais platums var būt attiecīgi līdz 64 cm un 78 cm. Divi 24 collu (600 mm) skriemeļi ar peldošajām siksnām darbojas ar 38 mm platu un 477 cm garu lentzāģi. Ir divas asmens vadotnes, kreisā pusē ir kustīgā (kas ir savienota ar LubeMizer zāģa eļļošanas sistēmu), bet labajā pusē – fiksētā stāvoklī. „Asmens standarta vadotnei ir veltnis, kas novirza asmeni apmēram par 6 mm, un to atbalsta divi virzošie bloki. Šis risinājums nodrošina augstu zāģēšanas precizitāti,” skaidro Ādams Kubjaks.

„Zāģa spriegojuma ieteicamās vērtības ir norādītas uz uzlīmes, kas atrodas pie hidrauliskā rokas sūkņa. Dažreiz operatori mēģina iestatīt pārāk spēcīgu zāģa spriegojumu ja viņiem neizdodas iegūt taisnu zāģējumu. Mēs neiesakām tā darīt, jo pārmērīgs spriegojums saīsinās asmens kalpošanas laiku, pasliktinās zāģa galvas darbību, izraisīs gultņu ātru nodilumu utt. Tā vietā operatoram ir jāpārbauda, vai asmens ir pietiekami ass, zāģa zobi ir pareizi iestatīti un zāģa veltņi un skriemeļi ir pareizi noregulēti,” atgādina Ādams.
Tālvadības pults laba pārskatāmība

Lentzāģmašīnai LT70 HEAVY-DUTY ir tālvadības pults, kas ir ērti izvietota līnijas sākumā, tāpēc operators var skaidri redzēt zāģēšanas procesu. „Baļķa kreisajā pusē operators vizuāli kontrolē baļķa piespiešanas un pagriešanas ierīces, bet labajā pusē – vertikālos sānu balstus. Vadības paneli ieteicams izvietot uz neliela paaugstinājuma, lai būtu labāka redzamība,” norāda Ādams Kubjaks.

Operatora panelī ir šādi pārslēgšanas slēdži un pogas:

1)    Cilindra slēdzis galvas padevei uz priekšu/atpakaļ
2)    Potenciometrs griešanas ātruma regulēšanai
3)    Cilindra slēdzis galvas pārvietošanai uz augšu/uz leju
4)    Divi slēdži mizotāja iedarbināšanai un vadīšanai
5)    Asmens vadotnes sviras regulēšanas slēdzis zāģējuma platuma iestatīšanai
6)    Elektroniskais lineāls SW10 Setworks dēļa platuma automātiskai iestatīšanai.

Klienti operatora panelim var izvēlēties kādu no trīs veidu elektroniskajām ierīcēm: SW10 Setworks, Accuset vai vadības moduli PLC.Zāģa galva ir savienota ar vadības paneli, izmantojot elektrisko kabeli kabeļu kanālā vai piekaramo kabeli. „Ja cehs ir pietiekami plašs, ir vērts uzstādīt piekaramo kabeli starp tērauda stabiem, jo šajā gadījumā no iekārtas krītošās zāģskaidas nepielips pie kabeļa. Bet, ja izvēlējāties kabeļu kanālu, tad katras maiņas beigās ir jānotīra zāģskaidas no kabeļiem.” – starpību skaidro Ādams.


Izturīgais statnis HEAVY-DUTY

Kokzāģēšanas iekārtas WM4000 statnis, kas ir iebūvēs zāģēšanas iekārtā LT70 HEAVY-DUTY, pēc būtības padara šo iekārtu par rūpniecisko mašīnu.

„Pati tērauda sija ir vienāda visiem Wood-Mizer iekārtu modeļiem – no LT20 līdz WM4000, taču atšķirība slēpjas statņa šķērsgriezumā,”skaidro Ādams. „Šeit sekcijas apakšdaļa ir ļoti izturīga, ar biezām tērauda plāksnēm. Šīs sekcijas ir regulējamas, tās ir veidotas divslīpju jumta formā, tās ir papildus pastiprinātas, un statņa katru sekciju notur trīs skrūves, kuras izmanto ne tikai stiprināšanai, bet arī statņa izlīdzināšanai. Šī konstrukcija tika projektēta ļoti smagiem baļķiem, un to burtiski nav iespējams fiziski sabojāt,” saka Ādams Kubjaks.

Rūpnieciskais statnis ir aprīkots ar virkni hidraulisko iekārtu, kas atvieglo darbu ar lieliem un smagiem baļķiem. Tiek piedāvāti divi hidraulikas komplekti pēc izvēles – AHSH2 un AHSH4. Vienkāršākais AHSH2 sastāv no trim vertikāliem sānu balstiem uz dubultiem stieņiem no augstoglekļa tērauda ar hromētu pārklājumu un viena centrālā piespiedēja uz dubultā stieņa. Tāpat ir baļķu pagriešanas ierīce un divi piedziņas veltņi, ko atbalsta divi hidrauliskie cilindri baļķa apstrādei un tā optimālai izvietošanai uz statņa.

„AHSH4 hidrauliskajā komplektā klients papildus saņem fiksācijas piespiedrīku komplektu, kas atvieglo garu baļķu sazāģēšanu. Zāģējot pēc tam, kad ir noņemts koksnē uzkrātais spriegums, iegūtās bruses dažreiz izliecas. Ar šiem piespiedējiem var noturēt materiālu uz statņa un sagriezt to taisni,” skaidro Ādams.

Iekārta LT70 HEAVY-DUTY ir aprīkota ar sistēmu gatavo dēļu noņemšanai ar speciālām tapām un ķēdēm, kas ir piestiprinātas zāģēšanas galvas iekšpusē. Galvas atpakaļgaitas kustības laikā šī ierīce satver sazāģēto dēli un automātiski pārvieto no statņa uz īso konveijera lenti aiz iekārtas, lai pārvietotu dēli tālāk (šajā konfigurācijā – uz šķirošanas galdu).


Zāģmateriālu transportēšanas sistēmas

Kokzāģēšanas sistēmai LT70 HEAVY-DUTY ir pievienotas vairākas palīgiekārtas zāģēšanas mehanizācijai un automatizācijai:
•    Iekraušanas rampa baļķiem
•    Šķirošanas galds
•    Ķēžu konveijers
•    Malu apzāģēšanas iekārta EG300 ar daudzzāģu papildfunkciju.

Baļķu iekraušanas platforma ir pieejama divos garumos – 3,6 m un 6 m, kā arī divos platumos – 1,55 m un 3,8 m. „Platformu var aprīkot ar 2 vai 3 transportēšanas ķēdēm, kas ir ļoti ērti, kad ir nepieciešams padot neregulāras formas baļķus vai īsus materiālus,” stāsta Ādams Kubjaks.

Šķirošanas galds sastāv no moduļiem, kuru garums ir 3 metri, un to var pagarināt līdz 9 metriem. Katrs modulis ir aprīkots ar jaudīgiem piedziņas veltņiem materiāla transportēšanai uz priekšu un šķērsvirziena ķēdēm, lai virzītu materiālu uz kreiso vai labo pusi. Šajā konfigurācijā labajā pusē atrodas gravitācijas sliede dēļa nolaišanai smaguma spēka ietekmē, bet kreisajā pusē – ķēdes konveijers, kas pārvieto materiālu no zāģēšanas iekārtas uz apzāģēšanas iekārtu. 2,4 m garajam ķēžu konveijeram ir 3 ķēdes, taču tā konstrukciju var pielāgot pēc pasūtījuma.

Līnijas beigās ir uzstādīta malu apzāģēšanas iekārta EG300, kas ir pieejama ar divu veidu elektromotoriem - 15 kW (20 ZS) vai 18 kW (25 ZS). EG300 var apstrādāt materiālu ar biezumu līdz 60 mm, izmantojot standarta komplektācijas 2 ripzāģus. Viens zāģis darbojas fiksētā stāvoklī, bet otrs ir kustīgs un savienots ar lāzera rādītāju, lai labāk vizuāli kontrolētu materiāla apzāģēšanu.

Ja uz vārpstas uzstāda 5 ripzāģus, tad iekārtu EG300 var izmantot kā daudzzāģu iekārtu.
Kā darbojas kokzāģēšanas līnija LT70 HEAVY-DUTY

Process sākas ar baļķa ielādēšanu no rampas uz statņa. Pēc tam, kad baļķis ir novietots uz statņa, operators, izmantojot hidraulisko baļķu apgriezēju un piedziņas veltņus, izvieto baļķi uz statņa.

Tad operators iedarbina lentzāģi un mizotāju, kas veic iezāģējumu, noņemot mizu un netīrumus tieši pirms lentzāģa ieiešanas kokā, pagarinot zāģa kalpošanas laiku.

Pēc sagriešanas, veicot zāģa galvas atgriešanās kustību, sazāģēto dēli satver tapas un ķēdes un pārvieto uz īso konveijera lenti.

Konveijers automātiski ieslēdzas un padod materiālu uz šķirošanas galdu, bet no turienes novirza to pa labi – uz gravitācijas sliedēm.

Process tiek atkārtots, taču nākamajā griezumā neapgrieztais dēlis tiek novirzīts pa šķirošanas galdu – pa kreisi, uz malu apgriešanas ierīci EG300.

Vēl viena opcija ir papildu ķēdes konveijers, kas transportē plātnes no šķirošanas galda pa labi – uz divu vārpstu rūpniecisko daudzzāģu iekārtu MR200. Šāda konfigurācija ļauj ievērojami palielināt produktivitāti, jo dēļus izgatavo daudzzāģu iekārta, nevis lentzāģis.

Wood-Mizer kokzāģēšanas sistēmas ļauj pakāpeniski paplašināt ražošanu, uzlabojot funkcionalitāti un paaugstinot produktivitāti.***
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.