Jaunumi

Wood-Mizer lentzāģu asmeņu asinātāji – Izcili instrumenti zāģēšanas iekārtu asmeņu apkopei

Thursday, July 8, 2021

Wood-Mizer lentzāģu asmeņu asinātāji – Izcili instrumenti zāģēšanas iekārtu asmeņu apkopei

Lai varētu zāģēt efektīvi un precīzi, ikvienam zāģēšanas iekārtas asmenim ir nepieciešama pienācīga apkope. Zāģēšanas procesā pat vislabākais asmens agri vai vēlu kļūst truls, tā malām samazinās spēja efektīvi zāģēt, bet zobi zaudē pareizo formu. Ir veids, kā to uzlabot. Jums ir jāasina asmeņi, izmantojot specializētu mašīnu, slīpripu un slīpēšanai paredzētu minerāleļļu. Pēc uzasināšanas jums ir jāiestata asmens zobi, lai asmeni sagatavotu zāģēšanai.

Wood-Mizer zāģēšanas iekārtu asmeņi nodrošina augstu veiktspēju un izturību, turklāt par saprātīgām cenām. Tāpat Wood-Mizer piedāvā virkni mašīnu un piederumu zāģu asmeņu apkopei, piemēram, lentzāģu asmeņu asinātājus, zobu iestatītājus, iestatīšanas mērierīces, CBN ripas un slīpēšanas eļļu.

Viens no būtiskākajiem instrumentiem zāģa asmens apkopei ir asinātājs, kas atjaunos asmens asās malas un zobu pareizo profilu. Wood-Mizer piedāvājumā ir vairāki lentzāģu asmeņu asinātāji – pieejamais BMS250 un modernākais BMS500 vai BMS600. Neskatoties uz atšķirīgo konstrukciju, tiem ir dažas kopīgas īpašības: tie visi izmanto profilētas CBN slīpripas, to slīpēšanas galva ir nobloķēta slīpi, nodrošinot vislabāko ripas atbilstību asmens profilam.CBN slīpēšanas tehnoloģija


Lai sasniegtu vislabākos asināšanas rezultātus, Wood-Mizer iesaka izmantot CBN slīpēšanas tehnoloģiju, kurā tiek izmantots superabrazīvs materiāls, bora nitrīds kubiskā formā. CBN slīpgraudi ir tikpat izturīgi kā viscietākais materiāls uz Zemes – dimants. Tās slīpē daudz labāk nekā parastās alumīnija oksīda vai silīcija karbīda slīpripas, jo tās ātri nenodilst un nededzina materiālu. CBN ripai ir profils, kas precīzi atbilst asmens zoba ģeometrijai. Wood-Mizer piedāvā zāģēšanas iekārtu asmeņus ar vairākiem dažādiem zobu profiliem, un katram asmeņu profilam ir atbilstošs CBN profils. Ja izvēlēsieties nepareizu CBN profilu, tiks sabojāta slīpripa, tiks deformēts asmens profils, vai pat salūzīs slīpripa asinātājā.

CBN slīpēšanas tehnoloģijai ir nepieciešama minerāleļļa dzesēšanai un tīrīšanai. Wood-Mizer iesaka izmantot minerāleļļu ar ACP1 vai ACP2 tehnisko specifikāciju, lai efektīvi notīrītu ripas abrazīvo struktūru un atdzesētu slīpēšanas procesā sakarsušās virsmas. Tas palīdz CBN slīpripu izmantot ilgstoši, ar vislabāko sniegumu darbībā.

Wood-Mizer asinātāju īpašības

Wood-Mizer lentzāģu asmeņu asinātāju klāsts sākas ar augstas kvalitātes automātisko asinātāju BMS250, kas ir paredzēts regulārai un uzticamai asmeņu apkopei profesionālā kokrūpniecības uzņēmumā. Modelim BMS250, pretēji tā vienkāršākajai versijai – BMS200, ir slīpēšanas galvas pārsegs, kas aizsargā iekšējo mehānismu, un vadības panelis, kas ir iebūvēts elektriskajā kārbā. Asinātāju darbina 0,18 kW (230 V) elektromotors, kurš griež 127 mm slīpripu ar ātrumu līdz 2700 apgriezieniem minūtē. Tas pēc iespējas efektīvāk asina 25–50 mm platus zāģēšanas iekārtu asmeņus, pateicoties tādām funkcijām kā automātiska izslēgšanās, mainīgs padeves ātrums, nosūces ventilācija un eļļas tīrītāju paliktņi. Asmens uzstādīšana uz mašīnas, slīpēšanas dziļuma un bīdņa kustības regulēšanas procedūra ir vienkārša un neprasa nekādu piepūli. Lai sasniegtu vislabākos asināšanas rezultātus, Wood-Mizer iesaka izlaist zāģa asmeņus caur mašīnu 2–3 ciklos, kas parasti aizņem mazāk nekā 4–5 minūtes.

Vēl divi asinātāji Wood-Mizer piedāvājumā ir BMS500 un BMS600. To konstrukcija atbilst augsta ražīguma zāģēšanas iekārtām, kas asina asmeņus nepārtraukti. Abi modeļi ir savietojami ar 203 mm slīpripu, un tos darbina 0,75 kW (400 V) elektromotors, kurš strādā ar 4280 apgriezieniem minūtē. Lai uzlabotu asināšanas efektivitāti, BMS500 un BMS600 ir automātisks atskarpju noņemšanas rīks, automātiska izslēgšanās, zobu skaitītājs un viegli pieejams vadības panelis. 25–75 mm plata zāģa asmens ar zobu soli 13–29 mm asināšana parasti aizņem 3–4 minūtes ilgu ciklu. BMS600 atšķiras no BMS500 ar efektīvāku eļļas sūkni, lielāku eļļas tvertni un uzlabotām eļļas uzklāšanas sprauslām.

Padomi par zāģēšanas iekārtu asmeņu asināšanu


Pirms asmeņu apkopes uzsākšanas pārliecinieties, kas sagatavojāt zāģa asmeni un mašīnu šim uzdevumam. Izpildiet šos ieteikumus:

1.    Asiniet asmeņus, kas ir notīrīti no sveķiem, šūnu sulām, eļļām vai netīrumiem, lai process būtu pēc iespējas efektīvāks un neradītu mašīnai papildu nodilumu.
2.    Pirms katra asināšanas cikla noregulējiet slīpēšanas dziļumu un bīdņa kustību.
3.    Izmantojiet CBN ripas, kuru profils atbilst asmens zoba ģeometrijai. Nemēģiniet mainīt slīpēšanas galvas leņķi, kas pēc noklusējuma ir iestatīts rūpnīcā. Regulāri tīriet CBN ripu ar suku un šķīdinātāju.
4.    Lai atdzesētu asmeņus un novērstu CBN abrazīvās struktūras aizsērēšanu, izmantojiet slīpēšanas minerāleļļu ar tehnisko specifikāciju ACP-1 vai ACP-2. Regulāri mainiet to un izmantojiet nosūcēju, lai novērstu slīpēšanas tvaiku ieelpošanu.
5.    Pārbaudiet asinātāja asmens skavas, pārbaudiet bīdņa stāvokli, kas virza asmeni, notīriet eļļas uzklāšanas sprauslas, noņemiet metāla skaidas no eļļā iemērktajiem magnētiem, savlaicīgi pārbaudiet un nomainiet visas mašīnas kustīgās daļas.  
6.    Turiet asinātāju tīrā un sausā vietā. Darba maiņas beigās notīriet netīrumus, zāģskaidas, šķeldu un citus gružus.
7.    Drošība ir pirmajā vietā! Izmantojiet cimdus, rīkojoties ar asiem priekšmetiem, aizsargbrilles acu aizsardzībai un ausu aizbāžņus, lai pasargātu sevi no kaitīgā trokšņa. Izlasiet lietotāja rokasgrāmatas un izpildiet ražotāja sniegtos norādījumus.

Ievērojiet šos padomus un baudiet Wood-Mizer lentzāģu asmeņu asinātāju ilgu un pareizu darbību, kas palīdzēs uzturēt zāģa asmeņus augstā līmenī.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.