Jaunumi

Wood-Mizer Somijas pārstāvis par kokapstrādes iekārtu jauno sēriju

Thursday, May 20, 2021

Wood-Mizer Somijas pārstāvis par kokapstrādes iekārtu jauno sēriju

Hovards Blekborns, Wood-Mizer pārstāvis Somijā, dalās pārdomās par kokapstrādes iekārtām, aizraušanos ar kokapstrādi un to, kāpēc Somija ir labākā vieta kokapstrādei.Hovards Blekborns uzsāka sadarbību ar Wood-Mizer gandrīz pirms trīsdesmit gadiem kā klients, kuram bija nepieciešama zāģēšanas iekārta baļķu sazāģēšanai savā ģimenes saimniecībā. „Man ir saimniecībā, kas sastāv no tīruma un meža. Saimniecības vecajām ēkām bija nepieciešams remonts. Pārsvarā tās bija koka konstrukcijas, un atjaunošanai bija nepieciešami nestandarta izmēru zāģmateriāli. Te arī radās mana sākotnējā vajadzība pēc kokzāģēšanas iekārtas,” stāsta Hovards.

„Pēc tam, kad es mantoju saimniecību Somijā, man nācās daudz strādāt mežā, lai to sakārtotu. Meža attīrīšana no krūmiem un veciem kokiem, ceļu un grāvju labiekārtošana, nocirsto baļķu sazāģēšana — tie visi bija mani pirmie uzdevumi,” atceras Hovards.
1993. gadā viņš piekrita palīdzēt uzņēmumam Wood-Mizer nodemonstrēt savas zāģēšanas iekārtas visā Somijā un kļuva par „Wood-Mizer ārštata aģentu”. Pēc profesijas viņš ir interjera dizaineris un daudzus gadus ir nostrādājis kokapstrādes nozarē. „Lielbritānijā es kā uzņēmējs nodarbojos ar vecu koka māju atjaunošanu. Man bija kokapstrādes darbnīca un liela interese par koku,” stāsta Hovards.

Somijā, kas atrodas Eiropas ziemeļos, starp Zviedriju un Krieviju, ir bagātīgi meži. „Lielākā daļa māju Somijā, kas uzceltas pirms 1960. gada, bija guļbūves vai koka karkasa mājas. Apmēram 75% Somijas teritorijas klāj mežs, ko šeit sauc par „zaļo zeltu”. Kokrūpniecība ir mūsu ekonomikas vissvarīgākā nozare,” stāsta Hovards.

„Darbs mežā man palīdzēja saskatīt šo potenciālu. Daži no baļķiem bija pārāk labi, lai tos vienkārši vairumā pārdotu rūpniecībai. Pēc savas pirmās mobilās zāģēšanas iekārtas LT40 iegādes es varēju tos sazāģēt un izgatavot daudz vērtīgāku produkciju,” stāsta Hovards.

Wood-Mizer Somijas birojs ir ģimenes uzņēmums, kur klientus gaida silta uzņemšana. „Mūsu pieeja klientiem ir orientēta uz pakalpojumu sniegšanu. Mēs esam ģimenes uzņēmums ar elastīgu darba laiku. Mēs klientiem arī paskaidrojam to, ka esam daļa no Wood-Mizer lielākas komandas, kas vienmēr ir gatava palīdzēt, ja nepieciešama palīdzība vai padoms,” stāsta Hovards. Viņš norāda, ka „koks ir videi draudzīgs materiāls un tā izmantošanai Somijā ir senas tradīcijas”.Pēdējā laikā Hovards un viņa pārstāvniecība „Falkberg” papildus zāģēšanas iekārtām piedāvā kokapstrādes iekārtas. „Agrāk galvenais aprīkojums bija zāģēšanas iekārtas. Bet tagad mēs esam priecīgi par to, ka sākām strādāt ar Wood-Mizer kokapstrādes iekārtām,” stāsta Hovards.
Kokapstrādes mašīnas, piemēram, frēzēšanas, ēvelēšanas, gludēvelēšanas vai biezumēvelēšanas mašīnas, ir kļuvušas ļoti populāras kokapstrādes speciālistu vidū visā Somijā, galvenokārt pateicoties to daudzpusībai, ērtai vadībai un pieejamai cenai. Šīs iekārtas, kuras izgudroja uzņēmums MOReTENs Zviedrijā un tagad ražo Wood-Mizer, ļauj klientiem īstenot savas idejas no koka par izstrādājumiem koka māju, guļbūvju vai, piemēram, saunu celtniecībai un atjaunošanai, kas ir ļoti populāri Somijā.

Hovards uzskata, ka uzņēmuma MOReTENs lēmums apvienoties ar Wood-Mizer un pārcelt visu kokapstrādes mašīnu ražošanu uz Poliju un Amerikas Savienotajām Valstīm bija gudrs un daudzsološs. „Rūpnīcas pārcelšana uz Poliju tuvina produkciju Eiropas tirgum. Tā ir arī dabiska attīstība uzņēmumam Wood-Mizer ar tā pazīstamo saukli „From Forest to Final Form” - „No meža līdz gatavai produkcijai”, stāsta Hovards. „Wood-Mizer jaunajās ražotnēs tiek izmantotas vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes. Turklāt tas ir ļoti ērti klientiem – saņemt gan zāģēšanas, gan ēvelēšanas iekārtas no viena ražotāja,” viņš norāda.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.