Jaunumi

Zāģlentas ģeometrija. Kā izvēlēties pareizo zāģlentas zobu profilu jūsu zāģēšanas iekārtai un koksnes tipam

Monday, June 28, 2021

Zāģlentas ģeometrija. Kā izvēlēties pareizo zāģlentas zobu profilu jūsu zāģēšanas iekārtai un koksnes tipam

Optimāli piemeklēta zāģlentas izmantošana ir galvenais faktors zāģēšanas apjomu palielināšanai, zāģēšanas kvalitātes uzlabošanai un ražošanas izmaksu samazināšanai. Wood-Mizer ražo koksnes zāģēšanai paredzētu zāģlentu  plašu sortimentu ar vairāk nekā 100 kombinācijām, atkarībā no zobu profila, zāģa platuma, biezuma, zoba soļa materiāla. Pieejamo iespēju lielā skaita dēļ ir lietderīgi tikt skaidrībā ar zāģlentu parametriem, lai veiktu visoptimālāko un ekonomiski pamatotāko izvēli tieši jūsu zāģēšanas uzdevumiem. Piedāvājam noderīgu informāciju, lai labāk izprastu zāģlentas ģeometriju un to, kā izvēlēties pareizo zāģlentu  jūsu lentzāģmašīnai.


A = zoba solis
B = zobstarpa
C = zoba augstums
D = satveres leņķis (priekšējais leņķis)
E = aizmugurējais leņķis
F = zāģlentas  platums
G = zāģlentas biezums
H = zoba iestatījums


A. Zoba solis – tas ir attālums starp blakus esošo zobu augšējiem punktiem. Lentas ar īsu zoba soli (12,7 mm, 15,87 mm, 19,05 mm un 22,22 mm) izmanto iekārtās ar mazjaudas motoriem <18 kW (24 ZS), kā arī dalītājmašīnās brusu sazāģēšanai. Lentas ar platu soli (25,4 mm un 31,75 mm) ir piemēroti lielu koksnes apjomu zāģēšanai iekārtās ar motoriem > 18,5 kW (25 ZS).

B. Zobstarpa – vieta starp lentas zobiem, kas nepieciešama, lai satvertu un aizvadītu zāģskaidas. Zobstarpa kalpo arī spriegumu vienmērīgai sadalīšanai pa lentas pamatnes visu rādiusu. Zoba augstumam ir jābūt pietiekamam, lai zobstarpa varētu izvadīt zāģskaidas no iezāģējuma.

C. Zoba augstums – attālums no zobstarpas zemākā punkta līdz zoba augstākajam punktam. Augstāki zobi (ar satveres leņķi 4°, 7° un Turbo 7°) nodrošina lielāku produktivitāti mašīnām ar motoriem > 18,4 kW, ļaujot ātrāk izvadīt zāģskaidas no iezāģējuma. Lentas ar īsākiem zobiem (ar satveres leņķi 9° un 10°) labāk darbojas iekārtās ar motoriem <18 kW, kā arī zāģējot tievkokus vai bruses ar dalītājmašīnām un lentveida daudzzāģu iekārtām.

D. Satveres leņķis (vai priekšējais leņķis) – zoba priekšējās malas slīpuma leņķis attiecībā pret 90° ordinātu pret lentas asmens aizmuguri. Satveres leņķis tiek izvēlēts atkarībā no zāģējamās koksnes veida.•     - Vismazākais satveres leņķis; izmanto sasalušas koksnes, blīvas cietkoksnes un mīkstas koksnes ar lielu zaru daudzumu zāģēšanai.

•     - Izturīgs universālais lentas profils ar labu zāģskaidu aizvadīšanas spēju; izmanto lieljaudas mašīnās > 18,4 kW, cietkoksnes zāģēšanai.  

•    Turbo 7° - Lentas ar šo augstas veiktspējas profilu un agresīvo 39° aizmugurējo slīpuma leņķi ražo tikai uzņēmums Wood-Mizer, un tie ir īpaši izstrādāti ļoti cietai un eksotisko šķirņu koksnei, ko zāģē ar mašīnām > 18,4 kW.

•    Turbo 747 – Šāda profila lentas ražo tikai uzņēmums Wood-Mizer, un tie var darboties ar jebkuras jaudas mašīnām. Tiem ir dziļa zobstarpa zāģskaidu labākai aizvadīšanai, ārkārtīgi liels 47° aizmugurējais slīpuma leņķis lielākam padeves ātrumam un asi iespiešanās kokā punkti, lai palielinātu zāģēšanas precizitāti.

    9° - Paredzēts mazjaudas mašīnām, kuru jauda ir <18 kW, sasalušas koksnes, cietkoksnes un maza diametra baļķu zāģēšanai.

•    10° - Ļoti populāras universālas zāģlentas visiem jaudas līmeņiem, zāģējot jauktu lapu koku koksni, piemēram, sarkano ozolu, ķirsi, riekstkoku, mīksto kļavu un papeles.

•    Vortex™ - Šīs lentas ar unikālo zobu profilu, ko ražo tikai uzņēmums Wood-Mizer, to lielās zobstarpas dēļ spēj aizvadīt praktiski visas zāģskaidas no dēļa virsmas.F. Zāģlentas platums – attālums starp zoba virsotnes punktu un lentas  aizmugurējo malu. Platākas lentas (no 38 mm līdz 50 mm) ir paredzēti darbam ar jaudīgākām mašīnām > 18,4 kW, tās var nodrošināt lielu padeves ātrumu un spēj izturēt lielāku asināšanas reižu skaitu. Šauras zāģlentas (no 32 mm līdz 38 mm) ir paredzēti mašīnām ar mazāku jaudu - <18 kW, kā arī sarežģītākiem koksnes zāģēšanas uzdevumiem.

G. Zāģlentas biezums. Biezākas lentas (1,14 mm, 1,27 mm, 1,4 mm) nodrošina lielu padeves ātrumu un labāku veiktspēju sarežģītos gadījumos, kad ir jāsazāģē koksne ar zariem, sasalusi, sausa vai ļoti cieta koksne, taču to izmantošanai ir nepieciešami jaudīgāki mašīnu motori > 18,4 kW. Plānākas lentas (0,9 mm, 1 mm, 1,07 mm) ir lokanākas un kalpo ilgāk, ja tiek izmantoti mazjaudas mašīnās, kuru jauda ir <18 kW, un ja zāģēšanas ātrums un veiktspēja nav galvenais faktors.

H. Zoba iestatījums – attālums, kādā zobs ir atliekts attiecībā pret lentas asmens plakni (vai attiecībā pret taisnu, neiestatītu zobu). Zoba iestatījums rada iezāģējumā spraugu zāģim. Wood-Mizer lentu iezāģējuma biezums nav lielāks par 2,5 mm, tas rada mazāk skaidu. Pateicoties plānajam iezāģējumam, Wood-Mizer zāģlentas var saražot aptuveni par 20% vairāk gatavo koka izstrādājumu, salīdzinot ar ripzāģiem vai ķēdes zāģiem.
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.