Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.

jaunumi

Ekstravaganta māja kokā

Wednesday, December 18, 2019

Ekstravaganta māja kokā

Kolorādo štatā Beifīldas pilsētiņā tikai gada laikā no priedes koka uzbūvēta neparasta māja kokā ar 13 m2 platību. Čārlzs Svindlers paša rokām uzbūvējis šo mājiņu saviem mazbērniem.

Čārlzu Svindleru nebūt neizbrīna fakts, ka cilvēki vēlas īrēt 13 kvadrātmetru lielo būvi, lai pavadītu tajā savu nākamo atvaļinājumu. Lai gan pašlaik māja kokā netiek izīrēta, jo tā būvēta Svindleru ģimenes vajadzībām, Čārlzs atzīst, ka mājiņa sanākusi nedaudz ekstravagantāka, nekā citas līdzīgas būves bērniem. Taču tieši tādu Čārlzs to bija ieplānojis.Viņš viens pats uzbūvējis mājiņu tikai gada laikā un praktiski visus materiālus izgatavojis no kalnu priedes (Pinus ponderosa) baļķiem, kurus nozāģējis Ārkārtas situāciju pārvaldības birojs mežu aizsardzības no ugunsgrēkiem programmas ietvaros. Sijas, konstrukcija, apšuvums, dakstiņi un klājs izzāģēti ar viņam piederošo Wood-Mizer LT15 iekārtu un tikai iekšējā apdare izgatavota no pirktas ciedra koksnes.

8,5 metru augstumā gaisā pakārtās mājiņas forma ir ļoti neparasta un vizuāli saistoša. „Es negribēju būvēt mājiņu kastes formā,” stāsta Čārlzs. „Vēlējos, lai tā būtu vizuāli pievilcīga”. Mājā kokā var nokļūt pa virvju tiltu un tās dizains ir iespaidīgs. Tajā ir brīvi stāvošs kamīns, tualete, no kuras iegūst kompostu, bēniņi un izlietne, kurā var nomazgāties. Māja ir piesaistīta dzīviem kokiem ar metāla bultskrūvēm ar 46 х 2,5 cm diametru. Metāla vadotnes ar bultskrūvēm piestiprinātas pie sijām, kuru izmēri ir 12,7 x 30 x 850 cm, bet tās savukārt ir savienotas ar grīdas sijām, kuras stiprinās pie katras no četrām pamata sijām. Mājiņas apšuvums ir gatavots no neapmalotiem dēļiem, kas nozāģēti leņķī.


Čārlzs uzskata, ka mājiņas projekta īstenošana bijusi iespējama tikai pateicoties viņam piederošajai LT15 zāģēšanas iekārtai. „Es domāju, ka, ja es tādas mājiņas būvniecību pasūtītu galdniekam, tas man izmaksātu aptuveni 100 000 dolāru,” saka Čārlzs. „Bet es samaksāju tikai materiālu vērtību, aptuveni 12 000 dolārus.” Čārlzs vēlas teikt, ka visas koka konstrukcijas daļas, sijas, savienojumus un apšuvumu viņš sazāģēja pats, faktiski neiztērējot to iegādei ne centa.

Taču izdevumu ietaupījums nav vienīgais Čārlza ieguvums no zāģēšanas iekārtas, jo no tās iegādes brīža pagājuši jau 8 gadi, bet iekārta darbojas tikpat kā jauna. „Tā ir ļoti patīkama sajūta — atrast pielietojumu veciem baļķiem un izgatavot no tiem kaut ko unikālu,” saka Čārlzs. „Mēs izdomājām iegādāties zāģēšanas iekārtu tad, kad nolēmām paši uzbūvēt savu māju. Tai nepieciešamos konstruktīvos elementus es izgatavoju pats. Daudzi ir izteikuši mums komplimentus par māju.” Čārlzs saka, ka „Wood-Mizer” iekārta izrādījās lielisks ieguldījums, turklāt ne tikai viņam, bet arī viņa mazbērniem.Autors: Džeks Petrī


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
Vairāk jaunumi…

Raksti

Palešu fabrika Taizemē dubultoja produktivitāti pateicoties vienai...

Palešu fabrika Taizemē dubultoja produktivitāti pateicoties vienai...

Moderna palešu ražošanas fabrika aizvietoja divus vertikālos lentgaterus ar vienu Wood-Mizer vairākgalvu darbmašīnu un dubultoja savu produkcijas apjomu.

Galdnieku darbnīca ražo koka tiltiņus un ceļazīmes

Galdnieku darbnīca ražo koka tiltiņus un ceļazīmes

Koka tiltiņi un izkārtnes uz Anglijas sabiedriskajām takām nodrošina iespēju aktīvi atpūsties un pastaigāties lauku apvidū.

Kokzāģētava Dienvidāfrikā palielina peļņu ar frēzēvelmašīnu

Kokzāģētava Dienvidāfrikā palielina peļņu ar frēzēvelmašīnu

Divas kokzāģēšanas līnijas Wood-Mizer tika papildinātas ar frēzēvelmašīnu MP360, kas paaugstināja kokzāģētavas Highlands Sawmill rentabilitāti, divas reizes palielinot...
Vairāk vēstures…

Žurnāls

Vairāk žurnāli…

Video

Taras dēļu ražošana līnijā SLP, Taizemē

Taras dēļu ražošana līnijā SLP, Taizemē

Līnija SLP (Smart Log Processing) strādā ar šauriem lentzāģiem, tā maksā lētāk par analogiem, tās uzstādīšanas izmaksas ir zemas, ar to tiek saražots vairāk produkcijas un...
Universālā ēvelfrēzmašīna МР260 nelielām ražotnēm

Universālā ēvelfrēzmašīna МР260 nelielām ražotnēm

МР260 mašīna vienā gājienā ēvelē sagataves ar platumu līdz 260 mm un augstumu līdz 100 mm no četrām pusēm.

Wood-Mizer LT15 gateris zāģē ledu

Wood-Mizer LT15 gateris zāģē ledu

Norvēģijas uzņēmums DesignIce izgatavo izstrādājumus no dabīga ledus.

Vairāk video…