Ganu būdiņu celtniecība ar Wood-Mizer iekārtām Francijas Alpos
By Wood-Mizer, Europe
Tagi

Papildus kvalitatīvu guļbaļķu ganu būdiņu celtniecībai Aleksandrs Salicis, galdnieks no „Plan du Verdon” Francijas Alpos, apstrādā vietējo koksni un izgatavo galdniecības izstrādājumus. Savā kokzāģēšanas un kokapstrādes uzņēmumā „Salicis Charpente” viņš izmanto vairākas Wood-Mizer iekārtas.
„Viss sākās ar to, ka mans draugs palūdza, lai palīdzu viņam uzcelt kalnos nelielu guļbūvi. Viņam bija vajadzīga vieta, kur viņš varētu dzīvot vasarā, kad ganībās pieskata savu aitu ganāmpulku. Tas bija interesants darbs! Es vēroju, kā helikopters kalna galā pacēla koka konstrukciju, kuru izgatavoju ar savu iekārtu LT40,” stāsta Aleksandrs.






Ar kokapstrādi Aleksandrs iepazinās 16 gadu vecumā. Sākumā viņš strādāja kopā ar mežstrādniekiem un mežsargiem. „Mēs dzīvojam kalnos, 1900 metru augstumā virs jūras līmeņa, kur dzīves apstākļi dažkārt ir sarežģīti. Tāpēc mēs šeit, vietējā sabiedrībā, viens otru atbalstām un vienmēr esam gatavi ar prieku palīdzēt,” skaidro Aleksandrs. Šodien savā uzņēmumā viņš klientiem piegādā kvalitatīvus koka izstrādājumus, jo īpaši no baļķiem būvētās ganu būdiņas.
„Vietējā ganu kopiena ir atzinusi un novērtē manas baļķu būdiņas, jo tās patiešām ir ļoti labas un, kas nav mazsvarīgi, ir izgatavotas no vietējā koka,” viņš norāda. „Kā es tās izgatavoju? Vispirms es sazāģēju baļķus, izžāvēju zāģmateriālus kaltē, pēc tam ēvelēju un frēzēju konstrukcijas elementus, tad sagatavoju transportēšanai ar helikopteru. Mums ir jābūt uzmanīgiem ar katra moduļa svaru, jo maksimālā helikoptera nestspēja ir 750 kg. Tiklīdz materiāls tiek nogādāts kalnos, mēs sākam būdiņas montāžu.”




Arī Wood-Mizer kokapstrādes iekārtas veicina Aleksandra veiksmīgo uzņēmējdarbību. „Es iesaku Wood-Mizer iekārtas visiem saviem kolēģiem – kokapstrādes speciālistiem. Tās ir ļoti labas iekārtas, īpaši tādiem maziem galdniecības uzņēmumiem, kāds ir manējais,” stāsta Aleksandrs.
„Svarīgākā iekārta manā darbnīcā ir zāģēšanas iekārta LT40 ar statņa pagarinājumu garu baļķu zāģēšanai,” stāsta Aleksandrs. „Man patīk strādāt ar šo mašīnu, jo ar tās hidrauliskajām funkcijām mašīna ir viegli vadāma. Atceros, kā agrāk strādāju ar zāģēšanas iekārtu bez hidraulikas, tad man bieži sāpēja mugura. Ar iekārtu LT40 šādu problēmu nav. Tā ir ātrāka un stabilāka, un es varu saražot vairāk dēļu vienā dienā.”
Pat vislabākā zāģēšanas iekārta labi darbosies tikai ar pareizi sagatavotām zāģlentēm. Aleksandrs asmeņus kopj ar Wood-Mizer asināšanas un iestatīšanas ierīcēm. „Es galvenokārt strādāju ar skujkokiem, tāpēc asmeņi ir jāuzasina un jāiestata pareizi, lai zāģi priekšlaicīgi nenolietotos,” skaidro Aleksandrs.
Aleksandrs iegādājās vēl vienu zāģēšanas iekārtu papildus jau esošajai zāģēšanas iekārtai LT40, lai no nomalēm iegūtu pēc iespējas vairāk vērtīgā materiāla. Agrāk atgriezumus viņš vienkārši izmeta, līdz kādu dienu atrada risinājumu – gareniskās apzāģēšanas iekārtu Wood-Mizer EG100. Apzāģēšanas iekārta optimizē zāģmateriālu ražošanu, palielinot vērtību maziem, neregulāras formas nomaļu dēļiem.




Gatavo koka izstrādājumu izgatavošanai Aleksandrs izmanto arī četrpusīgo ēvelēšanas un frēzēšanas iekārtu Wood-Mizer MP360. Tā viņam ļauj izgatavot visu – no grīdas seguma līdz rievdēļiem, ieskaitot garās sijas un galdniecības elementus. „Šī iekārta manā darbnīcā aizņem maz vietas un patērē maz enerģijas,” skaidro Aleksandrs. „Izmantojot MP360, es varēju paplašināt savu produktu klāstu un piedāvāt saviem klientiem rievotos terases dēļus, apšuvumu un apdari ar vēlamo profilu. Es varu arī izgatavot perfektu kvadrātveida profilu no skujkoka.”
Aleksandrs pie sava ceha ir uzstādījis kalti. „Mūsdienās kalte ir nepieciešama, lai paātrinātu procesu. Tagad cilvēkiem vairs nav tik daudz laika kā tas bija pirms 20 gadiem, kad dēļus varēja kaltēt ārā veselu gadu,” stāsta Aleksandrs. „Kalte ļauj ātri sagatavot koksni turpmākai ēvelēšanai un frēzēšanai ar iekārtu MP360.”




„Wood-Mizer iekārtās man patīk to daudzpusība un funkcionalitāte,” viņš norāda.
„Es augstu vērtēju darbu ar Wood-Mizer, jo šī iekārta veicina mazu kokapstrādes uzņēmumu izaugsmi un attīstību. Mans uzņēmums „Salicis Charpente” ir ģimenes uzņēmums, kas pastāv līdzās ar manas sievas jāšanas skolu „Le Sabot du Verdon”,” skaidro Aleksandrs. „Mūsu uzņēmumi ir savstarpēji saistīti: es būvēju dažādas koka piebūves pie staļļiem un šķūņiem, un manas sievas zirgu izjādes klienti no manis pasūta koka izstrādājumus.”








***