Wood-Mizer Latvijā

Kopš 1994. gada Wood-Mizer produkciju Latvijā pārstāv uzņēmums SIA Oberts, kam birojs, noliktava un loģistikas centrs atrodas Mārupē.

“Jau kopš paša sākuma mēs atšķīrāmies no citām Wood-Mizer pārstāvniecībām, un daudzas lietas, ko mēs pirmo reizi ieviesām tieši Latvijā, šobrīd uzņēmumā Wood-Mizer ir kļuvušas par vispārpieņemtām,” stāsta SIA Oberts īpašnieks Vilmārs Jansons.

Wood-Mizer ir vienīgais lentzāģu ražotājs, kas izgatavo arī griezējinstrumentus – slavenās Wood-Mizer zāģlentes. Sākotnēji tās varēja iegādāties vienīgi Wood-Mizer lentzāģu īpašnieki, turklāt tās bija izmantojamas tikai orģinālajās iekārtās. Taču 20. gadsimta beigās Latvijā sāka strauji attīstīties kokapstrāde, un valstī strādājošo lentzāģu skaits pārsniedza tūkstoti. Tāpēc SIA Oberts nāca klajā ar priekšlikumu Wood-Mizer zāģlentes palaist tirgū kā patstāvīgu produktu.

“Mēs saskatījām iespēju un piedāvājām uzņēmumam Wood-Mizer jaunu attīstības virzienu,” stāsta Vilmārs Jansons. Īsā laikā zāģlentes iekaroja tirgu un kļuva tik populāras, ka Wood-Mizer izstrādātais zāģzobu profils 10/30 šobrīd tiek uzskatīts par universālu standarta profilu koksnes apstrādei paredzēto zāģlentu nišā.2000. gadā SIA Oberts pirmā starp Wood-Mizer pārstāvniecībām Eiropā sāka pati metināt zāģlentes klientiem nepieciešamā garuma lokos, kļūstot par zāģlentu pārdošanas līderi Eiropā. Šobrīd Wood-Mizer Eiropas ražošanas centrs Polijā gadā pārdod vairāk nekā piecus miljonus metru zāģlentu. Tas ir kļuvis iespējams, pateicoties stratēģiskajiem lēmumiem, ko uzņēmums Wood-Mizer pieņēma, reaģējot uz SIA Oberts iniciatīvu.

2003. gadā Wood-Mizer izstādē LIGNA Hannoverē pirmo reizi demonstrēja lentzāģa kompleksu LT300, tā paziņojot par saviem nolūkiem iekarot industriālās kokapstrādes nišu.

“Mēs uzreiz sajutām jaunās līnijas lielo potenciālu, un jau izstādē LIGNA es vienojos ar Wood-Mizer par to, ka vedīsim demonstrācijas iekārtu uz Latviju”.

Turpmākajos 10 gados lentzāģu kompleksi LT300, kas vēlāk tika pārdēvēti par WM3000, kā arī to uzlabotās versijas WM3500 un WM4000, ir kļuvuši par populārākajām Wood-Mizer tehnoloģijām Latvijā. Ja rēķina pret iedzīvotāju skaitu, šobrīd šajā nelielajā valstī darbojas pasaulē visvairāk Wood-Mizer industriālo līniju.Uzņēmums Oberts nodrošina Wood-Mizer iekārtu, griezējinstrumentu un rezerves daļu piegādi, uzstādīšanu, pēc pārdošanas garantijas apkalpošanu, servisu, remontu, kā arī lentzāģu operatoru apmācību.

“Kad ir runa par industriālās līnijas iegādi, visi saprot, ka pats galvenais ir serviss,” uzskata Vilmārs Jansons. “Uzņēmums Oberts ir specializējies Wood-Mizer iekārtu apkalpošanā. Mums šai sfērā ir paši labākie profesionāļi, turklāt mēs balstāmies arī uz Wood-Mizer rūpnīcas ekspertu palīdzību un pieredzi”.

Wood-Mizer – tas ir kas vairāk, nekā tikai augstas kvalitātes iekārtu ražotājs. Wood-Mizer – tā ir ģimene, kas nepārtraukti aug, savā pulkā uzņemot arvien jaunus Wood-Mizer tehnoloģiju lietotājus. Katru gadu Latvijā Wood-Mizer iekārtu īpašnieku starpā tiek rīkots tradicionālais golfa turnīrs, ko organizē SIA Oberts. Wood-Mizer klientiem tā ir lieliska iespēja tikties un aprunāties savā starpā.

Noskatieties interviju ar SIA Oberts īpašnieku Vilmāru Jansonu, kurā viņš plaši pastāsta par Wood-Mizer pārstāvniecības darbu Latvijā.


Pierakstīties uz mūsu jaunumiem
Saņemiet e-pastā informāciju par ekskluzīviem īpašajiem piedāvājumiem, jauniem produktiem un ielūgumus uz īpašiem pasākumiem!