No divu izgudrotāju entuziasma, kuri izstrādāja pirmo pārvadājamo lentzāģi un ASV nodibināja uzņēmumu, līdz pasaulē vadošajai pozīcijai šauro zāģlentu tehnoloģijā – šādu ceļu savā pastāvēšanas laikā nogājis Wood-Mizer. Uzņēmuma Wood-Mizer pirmsākumi 1982. gadā bija ļoti pieticīgi. Faktiski tas tika izveidots garāžā Indianapolisas pilsētā ASV, kur divi draugi – Dons Laskovskis un Daniels Tekulve – sāka strādāt pie idejas par efektīvāku apaļkoku sazāģēšanu un radīja unikālu iekārtas konstrukciju uz riteņiem. Taču reizē ar šo izgudrojumu pavērās arī jaunas iespējas. Pēkšņi atklājās, ka ikviens cilvēks, kam nepieciešami zāģmateriāli, var pavisam viegli sazāģēt baļķus vajadzīgajās sagatavēs, un revolūcija kokapstrādes biznesā varēja sākties.

Indianapolisā 1982. gadā uzbūvētā fabrika jau pirmajos piecos darbības gados izgatavoja vairāk nekā 2500 iekārtu. Salīdzinoši lētais risinājums, ar kura palīdzību pārvērst baļķus kvalitatīvos zāģmateriālos, turklāt salīdzinājumā ar citām kokapstrādes tehnoloģijām izgatavojot uz katru baļķi par vienu dēli vairāk – šīs Wood-Mizer iekārtu īpašības atnesa milzu panākumus un atzinību no kokapstrādātājiem visā pasaulē.

1990. gadā uzņēmums pieņēma nozīmīgu lēmumu palaist savu produkciju arī Eiropas tirgū. Sākumā importēja ASV komplektētas iekārtas, taču pieprasījums Eiropā nepārtraukti auga, tādēļ tika sākta ražošanas kompleksa būvniecība. Tas bija pārsteidzošs laiks – pilns jaunu iespēju, ko nesa katra diena, kad pasaulei tika atvērtas un par globālā tirgus dalībniecēm kļuva Centrālās un Austrumeiropas valstis. Tieši tāpēc Wood-Mizer Eiropas rūpnīca tika uzbūvēta Polijas pilsētā Kolo, no kurienes šobrīd Wood-Mizer produkcija tiek piegādāta uz Eiropu, Āziju un Āfriku.

Tas notika 1990. gada vasarā. Un šodien Polijas rūpnīca Wood-Mizer Industries ir nozares līderu vidū, kas nosaka toni šajā jomā. Lūk, daži iespaidīgi fakti 30 gadu posmā, ko ir nogājis Wood-Mizer ražošanas centrs, kas atrodas Polijas centrālās daļas pilsētā Kolo

• Wood-Mizer rūpnīca ir aprīkota ar vismodernākajām robotizētajām metālapstrādes iekārtām no Japānas un Vācijas, turklāt uzņēmums nepārtraukti investē jaunākajā tehnoloģiskajā aprīkojumā.

• Cehi, noliktavas un biroji, kas aizņem vairāk nekā 15 000 m2, ir izvietoti 9 Ha lielā teritorijā.

• Wood-Mizer koksnei īpaši izstrādāto lentzāģu, kas ir kļuvuši par kvalitātes paraugu nozarē, ražošana ir sertificēta saskaņā ar standartu ISO 9001: 2015. Griešanas instrumentu ar marku Wood-Mizer TOOLS sortimentā ir vairāk nekā 2500 paraugu: šauri un plati lentzāģi, ēveļu naži, rāmja zāģi, diskzāģi. Šis sortiments tiek nemitīgi paplašināts.

• Wood-Mizer Eiropas rūpnīcā strādā aptuveni 400 darbinieku. Wood-Mizer pastāvīgi investē personāla kvalifikācijas paaugstināšanā. Ražošana tiek nepārtraukti pilnveidota, izmantojot LEAN Manufacturing metodes.

• Wood-Mizer konstruktoru birojs ir augsti kvalificētu inženieru komanda, kas strādā tandēmā ar amerikāņu kolēģiem un izstrādā unikālus tehnoloģiskos risinājumus efektīvai kokzāģēšanai. Proti, rūpnieciskā aprīkojuma jaunā līnija TITAN ietver kokzāģēšanas ražotņu projektēšanu un aprīkojuma ražošanu atbilstoši pasūtītāju konkrētiem uzdevumiem.

• Polijas rūpnīca Wood-Mizer piegādā iekārtas un instrumentus uz Eiropu, Ameriku, Āziju un Āfriku. Mūsdienu pasaulē tehnoloģisko iekārtu kvalitāti pastiprina servisa apkalpošanas pieejamība. Wood-Mizer servisa centri ar rezerves daļu noliktavām un pieredzējušiem speciālistiem strādā 110 valstīs.Šodien Wood-Mizer nozīmē ne tikai lentzāģu iekārtas un lentzāģus. Nesen Wood-Mizer korporāciju papildināja vēl viena Eiropas rūpnīca, kas atrodas Zviedrijā un ražo kvalitatīvas, kompaktas, universālas frēzēvelmašīnas. Tā tiek realizēta Wood-Mizer ideja piegādāt iekārtas, kas pārstrādā koksni no baļķa līdz gatavam izstrādājumam.

Kopš savas dibināšanas Wood-Mizer ir saražojis vairāk nekā 80 000 kokzāģēšanas iekārtu, kas šodien darbojas visā pasaulē. Pievienojieties Wood-Mizer saimei

Alates asutamise hetkest on Wood-Mizer välja lasknud üle 100 000 lintsaepingi, mis töötavad täna üle kogu maailma. Liituge Wood-Mizeri perega.

Šobrīd visā pasaulē strādā vairāk nekā 80 000 Wood-Mizer iekārtu un uzņēmuma servisa tīkls sastāv no astoņām filiālēm un pārstāvniecībām vairāk nekā 130 pasaules valstīsPierakstīties uz mūsu jaunumiem
Saņemiet e-pastā informāciju par ekskluzīviem īpašajiem piedāvājumiem, jauniem produktiem un ielūgumus uz īpašiem pasākumiem!