Kad darbs ir arī vaļasprieks: stāsts par zviedru galdnieku darbnīcu

By Wood-Mizer, Europe

stāsts par zviedru galdnieku darbnīcu

 

„Ja jūsu darbs ir arī jūsu vaļasprieks, tad jums ir paveicies, jo tas sniedz bezgalīgi daudz patīkami pavadītu stundu,” saka Rasmuss Stroms, kokapstrādes speciālists no Zviedrijas. Viņa uzņēmuma, kas atrodas Falkopingā, nosaukums ir „Ädelsnickaren”, kas zviedru valodā nozīmē „izsmalcināts galdnieks”. Savā darbnīcā Rasmuss izmanto Wood-Mizer četrpusīgo ēvelēšanas un frēzēšanas iekārtu MP260, ar kuru viņš ražo grīdas segumu un rievdēļu apšuvumu, virtuves skapīšu durvis un dekoratīvās apmales.

Kopš bērnības Rasmuss ļoti vēlējās kļūt par galdnieku. Viņa ceļš uz profesiju sākās pēc Kokapstrādes augstskolas absolvēšanas. Nostrādājis 12 gadus par amatnieku un meistaru būvlaukumā, Rasmuss beidzot īstenoja savu sapni un atvēra galdniecības darbnīcu. Viņa uzņēmums „Ädelsnickaren” specializējas pēc pasūtījuma izgatavotu izstrādājumu ražošanā: no dēļu ēvelēšanas līdz mēbeļu izgatavošanai. „Savā koka izstrādājumu dizaina klasē no sākuma biju vienīgais students. Pēc tam mums pievienojās vēl trīs. No tā kļūst skaidrs, ka īpaša pieprasījuma pēc koka izstrādājumiem un galdniecības pakalpojumiem tobrīd tikpat kā nebija,” atceras Rasmuss.

 

 

Tas, ko Rasmuss savā darbā novērtē visvairāk, ir koka materiāla potenciāls kļūt par neticami skaistiem priekšmetiem. „Koksnes pievilcība slēpjas tās smaržā un rakstos, kas atklājas zāģēšanas laikā. Runa ir par garlaicīga baļķa pārveidošanu par kaut ko unikālu, ko radījusi amatnieka iztēle,” viņš dalās savā redzējumā.

„Vienmēr esmu izjutis dziļu saikni ar koku, tas man lika vispirms iziet kokapstrādes kursus un pēc tam īstenot savu sapni. Mūsdienās daudzi atzīst ar rokām darinātu priekšmetu vērtību un nodarbojoties ar to, kas būtībā ir mans hobijs, pavadu bezgala daudz patīkamu stundu,” viņš norāda.

 

 

Uzņēmumā „Ädelsnickaren” Wood-Mizer iekārtām, īpaši ēvelēšanas un frēzēšanas iekārtai MP260 ir galvenā loma galaproduktu ražošanā. „Ar šo vienu mašīnu es varu izpildīt daudz uzdevumu, kuriem iepriekš bija nepieciešamas atsevišķas, apjomīgas iekārtas. Iekārta MP260 ar horizontālajām un vertikālajām frēzēšanas galviņām ļauj veikt vairākas darbības vienlaikus – ar vienu sagataves gājienu cauri iekārtai. Tas padara to par neaizstājamu manā darbnīcā, turklāt šī iekārta ir kompakta un viegli kopjama,” skaidro Rasmuss.

Šīs mašīnas, kas tika izgudrotas deviņdesmito gadu sākumā Zviedrijā un tagad ir daļa no Wood-Mizer produkcijas klāsta, ir guvušas atzinību Eiropas tirgū. Tām ir tādas konstrukcijas iezīmes kā čuguna darba galdi stabilitātei, dažādas zāģgalvas frēzēšanai un efektīvi motori zāģgalvu piedziņai. Tas viss padara Wood-Mizer kokapstrādes iekārtas par neatņemamu sastāvdaļu modernā galdniecības darbnīcā.

„Piemēram, es izmantoju ēvelēšanas un frēzēšanas iekārtu MP260, lai izveidotu grīdas dēļu rievsavienojumus, ko Zviedrijā dēvē par „råspont”. Ar iekārtu var izgatavot gludas virsmas un tieši tādus frēzētos savienojumus, kādi klientam ir nepieciešami,” stāsta Rasmuss.

 

 

Viņš papildināja savu iekārtu MP260 ar Wood-Mizer skaidu novadīšanas sistēmu, lai darba vieta būtu tīra un droša. Rasmuss uzsver šīs nosūkšanas sistēmas izcilo jaudu, salīdzinot ar citiem zīmoliem.

Rasmuss arī sadarbojas ar uzņēmumu „True North Interior” un apstrādā viņiem lielas mēbeļu plātnes no koka, izmantojot slīpēšanas iekārtu MB200 SlabMizer. Šī iekārta ir piemērota lielu virsmu slīpēšanai, kas ir pieprasīta, ražojot galdus un solus no masīvkoka.

„Zviedrijā koks ir galvenais būvmateriāls, un mans plāns ir neaprobežoties tikai ar galdniecību un sākt ražot koka mājas. Es sapņoju uzcelt sev šādu māju,” stāsta Rasmuss.

 

***

Pierakstīties uz mūsu jaunumiem
Saņemiet e-pastā informāciju par ekskluzīviem īpašajiem piedāvājumiem, jauniem produktiem un ielūgumus uz īpašiem pasākumiem!