Zemnieku saimniecība Vācijā dažādo savu uzņēmējdarbību un palielina ienākumus ar Wood-Mizer LT70 zāģēšanas iekārtu

Zemnieku saimniecība Vācijā dažādo savu uzņēmējdarbību un palielina ienākumus ar Wood-Mizer LT70 zāģēšanas iekārtu

 

Izmantojot Wood-Mizer zāģēšanas aprīkojumu, lauksaimnieki var dažādot savu darbību un gūt peļņu, maksimāli izmantojot vietējo koksni.   

Andreasa Pīla saimniecība mazā ciematā Barnicā (Barnitz), kas atrodas Elbas upes krastā, ir vieta, ko viņa ģimene ir uzturējusi nu jau četrās paaudzēs. Saimniecībā tradicionāli audzē liellopus. Andreasa ganāmpulkā ir aptuveni 280 lopu. Saimniecība aizņem 160 hektāru. Tajā ir ganību pļavas, meži, kā arī lauki kukurūzas, graudu un rapša audzēšanai.

Lauksaimnieka ceļa sākumā Andreass ieguva profesionālo izglītību lauksaimniecībā un darba pieredzi, strādājot citā fermā. Šajā laikā Andreasa tēvs vadīja ģimenes uzņēmumu, un Andreass meklēja veidus, kā palīdzēt un diversificēt ģimenes uzņēmumu. Kādu dienu Andreass izstādē ieraudzīja Wood-Mizer mobilo zāģēšanas iekārtu un saprata, ka tā varētu būt jauna iespēja viņu saimniecībai. 1996. gadā viņš iegādājās benzīna zāģēšanas iekārtu LT40 un sāka sniegt mobilās zāģēšanas pakalpojumus.

 

 

2003. gadā saimniecība paplašinājās, iegādājoties blakus īpašumu, un Andreasam uzreiz radās vairāk darba: turpmākajos gados viņš atjaunoja un pārbūvēja gandrīz visas saimniecības ēkas, izmantojot koksni no sava meža. Šī kombinācija – pašu koksne un tās sazāģēšana ar savu lentzāģmašīnu izrādījās ļoti ienesīga un lieliski sevi parādīja Andreas saimniecībā.

Andreass drīz vien pārgāja uz dīzeļa lentzāģmašīnu LT40 un pēc tam uz vēl jaudīgāku elektrisko zāģēšanas iekārtu LT70. Ar elektrisko iekārtu zāģēšana kļuva stacionāra un daudz labāk vadāma. LT70 modelis Wood-Mizer zāģēšanas iekārtu saimē ir jaudīgākais profesionālo iekārtu vidū, un tā galvenā atšķirība ir zāģēšanas ātrums. Liels ātrums, kas vienlaikus saglabā zāģēšanas precizitāti, tiek panākts, izmantojot jaudīgu 18,5 kW dzinēju, visu riteņu piedziņas ātrgaitas hidrauliku baļķu iekraušanai, motorus, kas pārvieto zāģgalvu uz priekšu/atpakaļ un uz augšu/uz leju, kā arī daudzas mazas ierīces, kas padara operatora darbu ērtāku, piemēram, elektroniskais lineāls Setworks, LubeMizer abpusējā zāģa skalošana, zāģēšanas platuma elektriskā regulēšana un mizotājs. Salīdzinot ar citiem LT modeļiem, iekārtas LT70 zāģa čuguna skriemeļiem ir lielāks diametrs – 600 mm, kas ļauj strādāt ar zāģlentēm platumā no 38 līdz 50 mm, kas arī veicina zāģēšanas ātruma palielināšanos. 

 

 

Andreass ar zāģēšanas iekārtu LT70 sazāģē baļķus neapgrieztos dēļos un brusēs. Pēc iekārtas LT70 Andreass izmanto Wood-Mizer nelielo malu apzāģēšanas iekārtu EG100 – kompaktu mašīnu, kas sazāģē dēļus gareniski pēc izmēra. Ņemiet vērā, ka Wood-Mizer mašīnu EG100 ražo ne tikai ar elektromotoru kā Andresa saimniecībā, bet arī pēc pieprasījuma ar benzīna dzinēju.

Pēc viesuļvētras, kad zemē bija daudz kritušu koku, pārsvarā nokaltušas egles, strauji pieauga pieprasījums pēc koku zāģēšanas pakalpojumiem, kas Andreasam lika domāt par sava biznesa paplašināšanu. Viņš nodibināja zāģēšanas un kokmateriālu tirdzniecības uzņēmumu Holzhandel AP, aprīkojot to ar papildu Wood-Mizer aprīkojumu terases dēļu ražošanai. Paplašinot piedāvājumu, iekļaujot dažādas koksnes sugas, Andreasam tagad ir ievērojams apaļkoku krājums, un viņš ražo kokmateriālus pēc pasūtījuma privātiem klientiem un galdniekiem.

 

 

Šodien ģimenes saimniecībā strādā Andreass, viņa sieva Anja, pilnas un nepilnas slodzes darbinieki. Vajadzības gadījumā palīdzīgu roku sniedz arī viņu dēli un vecāki. Dēls Makss (Max) iegūst izglītību lauksaimniecības jomā, un ģimenes lauksaimniecības uzņēmums plaukst, apvienojot lauksaimniecību ar kokzāģēšanu un kokmateriālu tirdzniecību.

 

***

Pierakstīties uz mūsu jaunumiem
Saņemiet e-pastā informāciju par ekskluzīviem īpašajiem piedāvājumiem, jauniem produktiem un ielūgumus uz īpašiem pasākumiem!