Poļu uzņēmējs gūst panākumus ar Wood-Mizer iekārtu

Poļu uzņēmējs gūst panākumus ar Wood-Mizer iekārtu

 

Poļu uzņēmējs Zigmunts Koss stāsta par to, kā veiksme viņam palīdzēja atrast sirdsdarbu un kā viņš guva panākumus biznesā, pateicoties labām tehnoloģijām. 

 

 

„Varētu teikt, ka kokapstrādē nokļuvu nejauši; es to neplānoju,” stāsta Zigmunts Koss, uzņēmējs no Pomerānijas. „Vecajā mājā, kurā dzīvojām, bija nesiltināta istaba. Ziemā tajā bija ļoti auksti. Lai to nosiltinātu, mēs ar sievu nolēmām sienas apšūt ar koka rievdēļiem, kas tolaik bija ļoti populāri. Kopš tā brīža sākās mani piedzīvojumi ar koku.”

 

1991. gadā Zigmunta kungs nodibināja pats savu uzņēmumu, kas specializējas interjera dizainā. „Sienu apšuvums, skapji, galdi – tas ir tas, ar ko mēs galvenokārt nodarbojāmies savas darbības pirmajos gados.” 

„Pavisam nejauši mani uzaicināja piedalīties ES projektā London Array, kas tika īstenots Gdaņskas un Gdiņas kuģu būvētavās. Šī projekta mērķis bija vēja parku būvniecība Ziemeļjūrā. Es iesniedzu nepieciešamos dokumentus, lai piedalītos konkursā,” stāstu turpina Zigmunta kungs. 

„Es nebiju viens, bija vairāki cilvēki, kas vēlējās piedalīties projektā, taču, sev par pārsteigumu, konkursā uzvarēju es! Pirmajā brīdī tas man bija liels šoks!”

Galdniecības darbnīcu vajadzēja aprīkot ar jaunām iekārtām projekta realizācijai. Uzdevums bija izgatavot koka sijas vēja elektrostaciju veidņiem. Tai bija jābūt izturīgai un precīzi izgatavotai konstrukcijai, tāpēc bija nepieciešamas augstākās kvalitātes ražošanas iekārtas. 

Apskatījis zāģēšanas iekārtu piedāvājumus tirgū, Zigmunta kungs ātri vien nolēma iegādāties Wood-Mizer zāģēšanas iekārtu. Viņš ieradās Polijas Wood-Mizer rūpnīcas galvenajā mītnē, lai iegūtu vairāk informācijas. Izmantojot bankas kredītu, viņš iegādājās modeli LT20B ar moduļu statni. 

 

 

Šī ir neparasta iekārta Wood-Mizer lentzāģmašīnu klāstā, jo tā apvieno ļoti populāro LT20 zāģgalvu ar konsoles stiprinājumu, kā arī zemu statni, kas sastāv no segmentiem. Šim statnim nav hidraulikas, taču, pateicoties tā izvietojumam, kas ir tuvu zemei, baļķus var uzripināt uz statņa pa divām iekraušanas rampām. Segmentētā statņa priekšrocība ir tā praktiski neierobežotais garums, jo to var pagarināt, pievienojot papildu moduļus. Tādā veidā iekārtu LT20B var pienācīgi sagatavot jebkuram projektam, un var sazāģēt pat īpaši garus baļķus un sijas. Pasūtot iekārtu LT20B, tās topošais īpašnieks var izvēlēties arī no vairākiem dzinēju variantiem – elektrisko vai benzīna, un izlemt, vai viņam nepieciešama tālvadības pults. Šo opciju bieži izvēlas tie, kas pastāvīgi strādā ar iekārtu un zāģē vienveidīgu koksni.

„LT20B ir kompakta iekārta. Manuprāt, tai ir daudz priekšrocību mazā izmēra un svara dēļ. Šo zāģēšanas iekārtu varētu izmantot pat kuģu būvētavā, uz remontējamā kuģa,” stāsta Zigmunta kungs. 

 

 

Projekts tika veiksmīgi īstenots, un pēc tā pabeigšanas Wood-Mizer zāģēšanas iekārta palika Zigmunta kunga uzņēmumā un kļuva par tā attīstības dzinēju. 

„Mūsu uzņēmuma uzplaukums sākās ar Wood-Mizer iekārtu. Tieši zāģēšanas iekārta ļauj mums izpildīt pasūtījumus, kuros galvenais būvmateriāls ir koks,” turpina Zigmunta kungs. 

 

 

Intervija ar Zigmunta kungu tika filmēta viņa mājā, kura ir veidota no koka konstrukcijas, un aptuveni 80 % no tās būvniecībai paredzētā materiāla tika sazāģēti ar Wood-Mizer iekārtu. Katrs sienas, griestu vai grīdas elements tika apstrādāts ar rokām, ar lielu precizitāti. 

 

Reiz Polijas laikrakstā GAZETA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO Zigmunta kungs ieraudzīja sludinājumu, kurā uzņēmums Wood-Mizer izsludina konkursu starp projektiem, kas īstenoti ar Wood-Mizer iekārtām. Zigmunta kungs nolēma piedalīties konkursā, prezentējot savu māju.

„Pateicoties tam, es varēju palepoties ar savu sasniegumu, kuru, sākot ar dizainu uz papīra, izgatavoju pats, vadoties pēc savas idejas,” smaida Zigmunta kungs. 

 

 

„Kategorijā „Būves” pirmo vietu ieguva franču dizainera projektēta mājiņa kokā, bet otro vietu ieguvu es, poļu uzņēmējs no piekrastes,” stāsta Zigmunts. „Iedomājieties, cik es biju lepns un gandarīts. Galu galā tas bija ļoti patīkami, jo tagad es zinu: tas, ko es daru, patīk arī citiem, ne tikai man.”

***

Pierakstīties uz mūsu jaunumiem
Saņemiet e-pastā informāciju par ekskluzīviem īpašajiem piedāvājumiem, jauniem produktiem un ielūgumus uz īpašiem pasākumiem!