Kā izvēlēties mobilo zāģēšanas iekārtu
Pārvadājamas zāģēšanas iekārtas iegāde ir svarīgs lēmums. Pirmkārt un galvenokārt, iekārtu vajadzētu iegādāties no uzņēmuma, kuram uzticaties. Tālāk aplūkosim zāģēšanas iekārtas galvenos funkcionālos mezglus. Zāģēšanas iekārtas darbība ir atkarīga no ČETRĀM galvenajām jomām: dzinējs, konstrukcija, funkcionalitāte un baļķu iekraušanas sistēma.
1. Izvēlieties galvenā dzinēja veidu
Ja vēlaties strādāt par mobilo zāģētāju, t. i. veikt zāģēšanu pēc pasūtījuma uz vietas pie klientiem, ir nepieciešama pārvadājama zāģēšanas iekārta. Šajā gadījumā jūsu izvēle būtu benzīna vai dīzeļa dzinējs. Wood-Mizer piedāvā izcilus degvielas dzinējus no tādiem cienījamiem ražotājiem kā KOHLER vai KUBOTA. Šie dzinēji atbilst visstingrākajām CE prasībām izplūdes gāzu emisijas ierobežošanas jomā un ir pierādījuši sevi Wood-Mizer zāģēšanas iekārtās dažādos klimatiskajos apstākļos visā pasaulē.
Stacionārai lietošanai vislabākos rezultātus sniedz zāģēšanas iekārtas ar elektromotoriem. Elektrība parasti ir lētāka nekā benzīns un dīzeļdegviela, turklāt pašas elektriskās zāģēšanas iekārtas var iegādāties par zemāku cenu, tās ir lētākas ekspluatācijā un vieglāk apkalpojamas. Tās arī strādā klusāk, tīrāk, un tām ir ilgāks kalpošanas laiks.
2024. gadā uzņēmums Wood-Mizer Eiropas tirgū piedāvās nozarē pirmo ar akumulatoru darbināmo mobilo zāģēšanas iekārtu LT15CLASSIC WIDE. Uzlādējamie litija jonu akumulatori nodrošina zāģēšanas iekārtas darbības laiku līdz pat 8 stundām, un tos var ātri uzlādēt ar komplektā iekļauto lādētāju.
2. Izvēlieties iekārtas konstrukciju
Wood-Mizer šobrīd ir vienīgais zāģēšanas iekārtu ražotājs, kas piedāvā izvēlēties zāģēšanas iekārtas ar viensliedes vai divsliežu konstrukciju.
Viensliedes lentzāģmašīnas (LT sērija)
Wood-Mizer ir vienīgais ražotājs, kas kopš 1982. gada ražo lentzāģmašīnas ar konsoles viensliedes konstrukciju, kuram ir vairāki šīs tehnoloģijas patenti un kas ir saražojis un piegādājis visā pasaulē vairāk nekā 100 000 lentzāģmašīnu ar šādu konstrukciju.
Wood-Mizer konsoles zāģgalvas atvērtā puse nodrošina vairākas priekšrocības:
- tā kā zāģgalva pārvietojas pa taisnu viensliedi, ar to tiek veikti kvalitatīvi griezumi, tiek iegūti līdzeni, gludi dēļi pat tad, ja iekārta ir uzstādīta uz nelīdzenas virsmas, piemēram, mežā;
- iekārtas darbībai nav nepieciešama īpaša platforma vai pamats;
- kad mobilā iekārta tiek atvesta uz darbu veikšanas vietu, lai varētu sākt zāģēt, ir nepieciešama statņa minimāla izlīdzināšana un regulēšana;
- gatavo dēli ir viegli noņemt no statņa, jo tam ir ērti piekļūt, pateicoties statņa trapecveida formai;
- pateicoties zāģgalvas atvērtajai pusei, var sazāģēt nestandarta formas baļķus, piemēram, izliektus, ar izciļņiem vai liela diametra baļķus.
Wood-Mizer LT sērijas iekārtas – LT15, LT20, LT40 un LT70 – ir pieejamas mobilajās versijās, kas ir ES sertificētas transportēšanai pa koplietošanas ceļiem. Mobilajā versijā iekārtas ir aprīkotas ar transportēšanas komplektu, kas sastāv no šasijas, sakabes āķa, signālgaismu aprīkojuma, nožogojuma un balstiem ar regulējamu augstumu iekārtas izlīdzināšanai uz vietas. Pēc zāģēšanas iekārtas aizvilkšanas ar savu transportlīdzekli uz darba veikšanas vietu zāģētājam ir vajadzīgas tikai 20 minūtes, lai sagatavotu iekārtu un varētu sākt zāģēt, pat ja virsma, uz kuras iekārta ir uzstādīta, nav ideāli līdzena.
Divsliežu zāģēšanas iekārtas (LX sērija)
LX zāģēšanas iekārtām ir stingrs nesošais rāmis xFRAME, kas virzās pa divām paralēlām, rūdīta tērauda vadotnēm un tur zāģgalvu, dzinēju un operatora vadības konsoli. Divu sliežu konstrukcijas dēļ LX sērijas iekārtu uzstādīšanas un statņa izlīdzināšanas laikā ir jārīkojas rūpīgāk. Turklāt LX sērijas iekārtām ir segmentēts statnis, kas atrodas netālu no zemes, tāpēc nav iespējams uzstādīt hidrauliskās ierīces baļķu iekraušanai. Tāpēc LX sērijas zāģēšanas iekārtas tiek izmantotas stacionārai zāģēšanai cehos, kur baļķu iekraušana notiek, izmantojot iekrāvēju.
2024. gadā vienīgais LX sērijas modelis, kas pieejams mobilajā versijā, ir LX50. Modeļi LX50START un LX50SUPER ir vieni no lētākajām lentzāģmašīnām tirgū, ar iespēju tās iegādāties no rūpnīcas, izmantojot tiešsaistes veikalu, turklāt ar bezmaksas piegādi ES valstīs. Šī ir vienīgā LX sērija, kas papildus 4 kW vai 5,5 kW elektromotoram ir pieejama ar Kohler benzīna dzinēja opciju ar 9 ZS vai 14 ZS, kā arī ar transportēšanas komplektu, kas ļauj šo kompakto iekārtu transportēt pa privātiem ceļiem (nav piemērota pārvadāšanai pa koplietošanas ceļiem). Zāģētāji – iesācēji, saimniecības un mazie uzņēmumi, kuriem laiku pa laikam ir jāsazāģē baļķi ar diametru līdz 66 cm, izvēlas iekārtas LX50 to izturīgās konstrukcijas, ērtās vadības, kvalitatīvo zāģējumu un zemās cenas dēļ.
3. Izvēlieties zāģēšanas iekārtas galvenās funkcijas
Pasūtot zāģēšanas iekārtu, ir jāpievērš uzmanība trim galvenajiem aspektiem, kas ietekmē iekārtas darbību: a) zāģējuma garums, b) galvas padeves sistēma un c) vadības paneļa novietojums.
А. Statņa garums
LT sērijai (LT20, LT40, LT70) ir pieejami trīs statņa garumi, lai varētu sazāģēt baļķus ar garumu līdz:
• S – 4,8 m
• M – 6,1 m – standarta dēļa garums rūpniecībā
• L – 8,4 m – piemērots būvmateriālu ražošanai, piemēram, jumta konstrukcijām
Ja ir nepieciešams sazāģēt baļķus, kas ir garāki, nekā to pieļauj statņa garums, LT sērijai ir iespējams papildus iegādāties un uzstādīt statņa pagarinājumus ar šādiem garumiem:
• 0,5 m
• 0,9 m
• 1,8 m
• 3,6 m
• 7,2 m
LX sērijas iekārtām, kā arī modelim LT15 ir statnis no segmentiem, un jūs izvēlaties vajadzīgo zāģēšanas garumu, vienkārši pasūtot nepieciešamo segmentu skaitu. Ja jums ir nepieciešams sazāģēt garākus baļķus, nekā to atļauj jūsu LX vai LT15 zāģēšanas iekārta, vienkārši papildus iegādājieties un uzstādiet vēl vienu statņa segmentu.
B. Zāģgalvas padeves sistēma
Zāģēšanas iekārtas galvas padeves sistēmas izvēle ietekmē zāģēšanas iekārtas produktivitāti.
• Padeve ar stumšanu. Zāģgalvas stumšana ar roku ļauj viegli pārvietot galvu zāģēšanas laikā, vienlaikus saglabājot pastāvīgu tempu.
• Padeve ar rokturi. Šai ērtākajai sistēmai ir rokturis, kuru jūs pagriežat, ļaujot galvai vienmērīgi pārvietoties gar statni.
• Elektriskā padeve. Uzlabotā elektriskā padeves sistēma izmanto elektromotoru, lai automātiski virzītu galvu gar statni.
C. Vadības pults
Zāģēšanas laikā operators iekārtu vada ar vadības pulti. Tas, kur vadības pults atrodas attiecībā pret iekārtu, ietekmē operatora darba kvalitāti, tas ir to, cik labs ir pārskats pār zāģēšanas zonu, cik ērti operators jūtas, cik ātri viņš nogurst un kā samazinās viņa vērība.
• Pults uz zāģgalvas. Šajā darba pozīcijā operators iet blakus zāģgalvai gar statni, sazāģējot baļķi dēļos pa vienam. Šī darba pozīcija ļauj rūpīgi uzraudzīt zāģējuma kvalitāti, iespējamos šķēršļus baļķī, zāģēšanas ātrumu un zāģa asmens darbību. Šis vadības pults veids ir standarts visiem Wood-Mizer mobilo zāģēšanas iekārtu modeļiem.
• Pults ar operatora krēslu. Sēdeklis pārvietojas kopā ar vadības pulti, nodrošinot tādu pašu redzamību, bet bez nepieciešamības staigāt gar zāģēšanas iekārtu. Šo opciju var pievienot zāģēšanas iekārtām LT40 un LT70.
• Tālvadības pults. Visas iekārtas vadības funkcijas atrodas uz atsevišķi stāvošas vadības pults. Parasti šāda veida pulti izmanto stacionārajās iekārtās LT40 un LT70, kuras izmanto zāģēšanas cehos vienāda veida zāģmateriālu ražošanai. Tālvadības pults rada komfortu un nodrošina, ka operators mazāk nogurst.
• Bezvadu vadības pults Wireless. Izmanto mobilajām iekārtām LT40 un LT70. Šo pulti operators pieliek pie jostas un kopā ar to var atrasties blakus iekārtai jebkurā viņam ērtā pozīcijā. Šī opcija nodrošina lielāku pielāgojamību mobilā zāģētāja darbā.
4. Izvēlieties baļķu iekraušanas sistēmu
Baļķu iekraušana ar rokām
Ja jūs nebaidāties no fiziska darba un jums ir laiks iekraut un izvietot baļķus uz statņa ar rokām, Wood-Mizer piedāvā zāģēšanas iekārtas, kas ir aprīkotas ar nepieciešamajām ierīcēm manuālai iekraušanai. Tās var būt rampas baļķu uzripināšanai uz statņa, izmantojot āķus vai speciālu rokas vinču. Turklāt uz statņa ar rokas iekraušanu obligāti ir ar rokām izbīdāmi sānu balsti un baļķa centrālais piespiedējs. Rokas iekraušanas galvenā priekšrocība ir tās lētās izmaksas salīdzinājumā ar hidraulisko sistēmu, kas savukārt nodrošina ātrumu, ērtības un iespēju operatoram strādāt vienam, bez palīga.
Baļķu hidrauliskā iekraušana
Wood-Mizer mobilo iekārtu hidraulika ir veids, kā droši, efektīvi un ātri iekraut, pagriezt, pacelt un piespiest uz statņa smagu baļķi, izvēloties optimālāko pozīciju kvalitatīvu zāģmateriālu iegūšanai.
Pēc noklusējuma iekārtas hidrauliskajā sistēmā ir vismaz trīs hidrauliskās ierīces:
1. Sānu balsti, pie kuriem tiek piespiests baļķis;
2. Centrālais piespiedējs;
3. Domkrati, kas paceļ vienu baļķa galu, lai kompensētu tā konusa formu un iegūtu no baļķa dēļu maksimālo skaitu.
Varat izvēlēties un pievienot tālāk norādītās hidrauliskās funkcijas, kas var būt noderīgas un pat nepieciešamas dažiem zāģēšanas veidiem:
4. Iekraušanas ķepas – ātri paceļ baļķi no zemes un uzkrauj to uz statņa;
5. Baļķu pagriezējs – Wood-Mizer ražo šo ierīci vairākos veidos, tā ļauj ātri pagriezt baļķi uz statņa;
6. Gala piespiedēji – izmanto, zāģējot līkus baļķus, tie satver baļķa galus un piespiež uz leju pie statņa;
7. Piedziņas veltnis – izmanto, zāģējot garus baļķus, tas ļauj pabīdīt baļķi pa statni gareniski.
Hidrauliskajās iekārtās izmantotie 1,8 m, 3,6 m un 7,2 m statņa pagarinājumi ir aprīkoti arī ar hidrauliskām funkcijām – sānu balstiem, domkratu un piespiedēju.
Wood-Mizer speciālisti jūsu vietējā pārstāvniecībā ir gatavi atbildēt uz jūsu jautājumiem un palīdzēt izvēlēties labāko lentzāģmašīnu jūsu plāniem, vajadzībām un budžetam.
***