SE

Kad darbs ir arī vaļasprieks: stāsts par zviedru galdnieku darbnīcu

„Ja jūsu darbs ir arī jūsu vaļasprieks, tad jums ir paveicies, jo tas sniedz bezgalīgi daudz patīkami pavadītu stundu,” saka Rasmuss Stroms, kokapstrādes speciālists no Zviedrijas. Viņa uzņēmuma, kas atrodas Falkopingā, nosaukums ir „Ädelsnickaren”, kas zviedru valodā nozīmē „izsmalcināts galdnieks”. Savā darbnīcā Rasmuss izmanto Wood-Mizer četrpusīgo ēvelēšanas un frēzēšanas iekārtu MP260, ar kuru viņš ražo grīdas segumu un rievdēļu apšuvumu, virtuves skapīšu durvis un dekoratīvās apmales.

Divi brāļi Zviedrijā veiksmīgi vada ģimenes galdniecības darbnīcu

Brāļi Jērans un Lennarts Stoli (Göran & Lennart Ståhl) nodarbojas ar kokapstrādi, ražo kvalitatīvus zāģmateriālus māju būvniecībai un apdarei. Savā darbā viņi galvenokārt paļaujas uz četrpusīgo ēvelēšanas un frēzēšanas iekārtu MP260 un gludēvelēšanas-biezumēvelēšanas iekārtu MP160.

SIRDSDARS VISAI DZĪVEI – stāsts par kokapstrādes speciālistu no Zviedrijas

„Zāģmateriāli būvniecības lielveikalos ir dārgi, bet cilvēki tos vēlas iegādāties lētāk. Tieši tad parādos es un izgatavoju saviem klientiem visu – grīdas, sienas, jumta segumus, pat speciālus grebumus vēsturiskām ēkām. Lai izgatavotu šos augstākās kvalitātes izstrādājumus, es izmantoju koksni no 200 gadus veciem mežiem,” stāsta Hanss Larsons, kokapstrādes speciālists no Vansbro, Zviedrijā.

Wood-Mizer iekārtas palīdz attīstīt Zviedrijas kokapstrādes nozari

Zviedrija ir valsts ar bagātām kokapstrādes tradīcijām un īpašām attiecībām ar mežiem, kas aizņem divas trešdaļas valsts. Nav nekāds pārsteigums, ka kokapstrādes nozare ieņem vadošo pozīciju Zviedrijas ekonomikā. Daudzi mežkopji, kokzāģētāji un kokapstrādes speciālisti paļaujas uz Wood-Mizer aprīkojumu, kas palīdz saviem īpašniekiem atrisināt izvirzītos uzdevumus un gūt panākumus uzņēmējdarbībā.

Pētot kokapstrādi Zviedrijā

Katru reizi, kad zviedru uzņēmējs Deivids Virens (David Virén) ieslēdz ēvelmašīnu, viņam šķiet, ka būs jāiemācās kaut kas jauns par koksni. „Man tas ir vairāk nekā tikai darbs,” viņš skaidro. „Tas ir mācību process, kas nes daudz prieka.”

Pierakstīties uz mūsu jaunumiem
Saņemiet e-pastā informāciju par ekskluzīviem īpašajiem piedāvājumiem, jauniem produktiem un ielūgumus uz īpašiem pasākumiem!